17.04.2014
Życzenia na Święta Wielkanocne A. D. 2014

Wszystkim naszym drogim parafianom i pielgrzymom życzymy głębokiego i owocnego przeżycia Triduum Paschalnego, pełnych pokoju i radości Świąt Wielkanocnych oraz obfitych łask Zmartwychwstałego Chrystusa i nieustannej opieki Naszej Oborskiej Matki - Ojcowie Karmelici.

„Potrzebujemy Ciebie, zmartwychwstały Panie, także i my, ludzie trzeciego tysiąclecia! Zostań z nami teraz i po wszystkie czasy. […] Prosimy Cię, wspieraj nas w drodze. W Ciebie wierzymy, w Tobie pokładamy nadzieję, bo Ty jeden masz słowa życia wiecznego (por. J 6, 68). Mane nobiscum, Domine! Alleluja!” – mówił Bł. Papież Jan Paweł II.

Drodzy Parafianie, Pielgrzymi, Przyjaciele i Dobrodzieje Oborskiego Sanktuarium!

Te słowa, już niedługo Świętego Jana Pawła II, przypominają nam, że całe nasze życie ma wymiar paschalny, czyli pielgrzymi.

Wszyscy jako ochrzczeni jesteśmy ludźmi paschalnymi, a więc tymi, którzy otrzymali specjalny dar, szczęśliwego przejścia z tego życia do życia wiecznego, dar uczestnictwa w Chrystusowym Zmartwychwstaniu.

Na tę drogę, która prowadzi nas do celu, otrzymaliśmy również odpowiednią pomoc, czyli Chleb pielgrzymi. To o nim mówił Bł. Jan Paweł II, przypominając nam zachowanie dwóch uczniów Jezusowych, którzy przerażeni tym, co się stało w Wielki Piątek, chcieli najzwyczajniej schronić się gdzieś poza Jerozolimą (we wsi Emaus: por. Łk 24, 13).

Do nich przybliżył się Jezus, ich pouczał, ich też umacniał swoim błogosławieństwem, a następnie Chlebem. I tak już pozostało. Chrystus przybliża się do każdej i każdego z nas. Przybliża się w Piśmie Świętym, w nauce Kościoła, a siły i mocy udziela przez Eucharystię, w Komunii Świętej.

Od nas zaś oczekuje, że z ufnością będziemy przyjmowali ten dar i z nadzieją będziemy podejmowali wszelkie wyzwania, które nam przynosi życie. Mogą być niekiedy trudne okoliczności, może być ciężko w rodzinie, może być wiele kłopotów ze zdrowiem, pracą; wiele innych zmartwień, niepowodzeń może się zdarzyć!

W takich okolicznościach, gdy nadchodzi Pascha A. D. 2014, każdy z nas zastanawia się nad tym, czego można życzyć rodzinie, bliskim, a może i przygodnym wędrowcom, czasem nawet nieprzyjaźnie nastawionym. Czego można życzyć? Na pewno jest coś, co nam pozostawił Chrystus. Wpatrując się - podczas tegorocznych Świąt - w Jego zmartwychwstałą postać i miłosierne oczy życzmy sobie nawzajem jeszcze bardziej świadomego i ufnego przystępowania do Komunii Świętej i pamiętania o tym, że w Niej jest Zmartwychwstały Pan! A On nas nie zostawi samymi, gdyż jest z nami „przez wszystkie dni, aż do skończenia świata” (Mt 28, 20).

Drodzy bracia i siostry! Bądź zawsze razem z Chrystusem Zmartwychwstałym obecnym w Eucharystii Świętej. Idźmy z Nim razem jako wspólnota Kościoła, jako Rodzina Boża. Idźmy zawsze blisko naszych Pasterzy, którzy z ołtarza Chrystusowej Ofiary podają nam Chleb Życia.

Kochani Parafianie i Pielgrzymi! W wiernym kroczeniu śladami Boskiego Odkupicielu w naszym codziennym życiu i w radosnym głoszeniu Jego Ewangelii wszystkim ludziom niech nam towarzyszy nieustannie przykład i czuła opieka Maryi, Matki Zmartwychwstałego Pana, oraz wstawiennictwo Świętego z Wadowic, którego Relikwiarz Krwi znajduje się na ołtarzu Matki Bożej Szkaplerznej. Niech dla wszystkich nawiedzających naszą karmelitańską świątynię spełniają się słowa napisane własnoręcznie przez Ojca Świętego 3 maja 1982 roku: „Pielgrzymom do Matki Boskiej Bolesnej w Oborach z serca błogosławię – papież Jan Paweł II”.

Tego razem z darem modlitwy życzą oddani słudzy Pani Oborskiej – Ojcowie Karmelici.


« Wszystkie wiadomości   « powrót  

   Klasztor karmelitów z XVII w. oraz Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach położone są 20 km od Golubia-Dobrzynia w diecezji płockiej. Jest to miejsce naznaczone szczególną obecnością Maryi w znaku łaskami słynącej figury Matki Bożej Bolesnej. zobacz więcej »


  Sobotnie Wieczerniki mają charakter spotkań modlitewno- ewangelizacyjnych. Gromadzą pielgrzymów u stóp MB Bolesnej. zobacz więcej »
 
     
 
  ©2006 Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej

  Obory 38; 87-645 Zbójno k. Rypina; tel. (0-54) 280 11 59; tel./fax (0-54) 260 62 10;
  oprzeor@obory.com.pl

  Opiekun Pielgrzymów: O. Piotr Męczyński; tel. (0-54) 280 11 59 w. 33; (0-606) 989 710;
  opiotr@obory.com.pl

 
KEbeth Studio