1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » 


07.11.2016
Trzeba aby Chrystus królował (1 Kor 15, 25)
W sobotę 19 listopada br. w królewskim mieście Krakowie, w sanktuarium Miłosierdzia Bożego na Łagiewnickim Wzgórzu, został dokonany Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Drodzy bracia i siostry! Wszyscy jesteśmy zaproszeni do udziału w tym akcie poświęcenia i oddania się pod berło Króla Miłości, naszego Pana Jezusa Chrystusa, do osobistego duchowego zaangażowania w ten wielki akt wiary i zawierzenia Jego Najświętszemu Sercu. Wszyscy jesteśmy zaproszeni do osobistego poświęcenia i kształtowania naszego serca na wzór Serca Jezusowego, do uznania Jego panowania we wszystkich wymiarach życia indywidualnego i wspólnotowego, rodzinnego i narodowego. Wszyscy jesteśmy wezwani, aby wyznawać i wielbić Jezusa Króla Miłości całym naszym sercem i całym naszym życiem, „nie w teorii, ale w praktyce”. Trzeba, aby Chrystus królował w sercu i w życiu każdego z nas, aby zajmował w nim zawsze pierwsze, najważniejsze, królewskie miejsce. To uznanie ma być potwierdzone porzuceniem grzechów i całkowitym zwrotem do Boga. Jeżeli prawdziwie przyjmiemy Jezusa za Króla i Pana, a Jego prawo miłości zapisane na kartach Ewangelii będzie zawsze na pierwszym miejscu w naszym życiu, w naszych codziennych decyzjach i wyborach, wtedy wszystko będzie na właściwym miejscu i osiągniemy szczęście wieczne. Jeśli zaś będzie przeciwnie wtedy grozi nam budowanie domu na piasku, zamęt duchowy, ruina życiowa i wieczne potępienie.
zobacz więcej »   

18.07.2016
XVII Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Karmelitańskiej w Oborach
W sobotę 16 lipca br., w uroczystość odpustową Matki Bożej Szkaplerznej odbyło się XVII Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Karmelitańskiej w Oborach. Tegoroczne Spotkanie było związane z 40. rocznicą koronacji Cudownej Figury Matki Bożej Bolesnej. Bramę Miłosierdzia Oborskiego Sanktuarium przekroczyło w tym dniu ok. 20 tys. pielgrzymów z całej Polski przybyłych w blisko 200 grupach autokarowych, prywatnymi samochodami, w pielgrzymkach pieszych z sąsiednich parafii oraz rowerowych. Uroczystej Mszy Świętej sprawowanej w ogrodzie Matki Bożej przed sanktuarium o godz. 12.00 przewodniczył Pasterz Kościoła Płockiego Bp Piotr Libera. We Mszy świętej koncelebrowali karmelici przybyli ze wszystkich klasztorów w Polsce oraz liczni kapłani diecezjalni i zakonni. Obecne były siostry karmelitanki oraz z wielu innych zgromadzeń zakonnych. Na zakończenie liturgii słowo do pielgrzymów skierował Prowincjał Karmelitów O. Bogdan Meger z Krakowa. Odczytany został także okolicznościowy List od Prezydenta RP Andrzeja Dudy. W gronie zaproszonych gości obecni byli jego rodzice Janina Milewska-Duda i Jan Tadeusz Duda, którzy na oborskie spotkanie przyjechali specjalnie z Krakowa. Papieski Misjonarz Miłosierdzia - O. James Manjackal MSFS z Indii wygłosił dwie konferencje i poprowadził Adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z charyzmatyczną modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała. Bardzo wielu pielgrzymów przyjęło brązową szatę Maryi - Szkaplerz Karmelitański. Dziękujemy wszystkim Parafianom, Pielgrzymom, i Przyjaciołom Oborskiego Klasztoru za udział w tej pięknej i radosnej uroczystości oraz pomoc w zorganizowaniu całego spotkania. Wszystkich was, najmilsi bracia i siostry, obejmujemy naszą miłością i wdzięczną pamięcią w modlitwie u stóp Matki Bożej Bolesnej - Ojcowie Karmelici. Poniżej umieszczona została homilia, artykuły i zdjęcia. 1 WRZEŚNIA UMIESZCZONY ZOSTAŁ NOWY FILM ZE ZDJĘCIAMI!
zobacz więcej »   

10.03.2016
Miłosierni jak Ojciec
Maryja Bolesna, jako Matka Miłosierdzia, nieustannie pomaga nam odnaleźć Jezusa w Sakramencie Pojednania i doświadczyć miłosiernej miłości Ojca Niebieskiego. Tutaj, pod macierzyńskim wejrzeniem Maryi, wszyscy zranieni słabościami i nałogami łatwiej otwierają się na Boże Miłosierdzie i wezwanie nawróconego Apostoła: „W imię Chrystusa prosimy: pojednajcie się z Bogiem”. Drodzy w Sercu Jezusa, bracia i siostry! Ukazujmy wszystkim, czułą i troskliwą miłość Ojca Niebieskiego. Bądźmy niestrudzonymi świadkami i narzędziami miłosierdzia Ojca wobec wszystkich ludzi, a szczególnie wobec tych, „którzy cierpią, są samotni i opuszczeni a także nie mają nadziei na przebaczenie i nie mają poczucia, że są kochanymi przez Ojca”. Pamiętajmy o wezwaniu Chrystusa: „Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny” (Łk 6, 36). Taka powinna być postawa prawdziwych uczniów Chrystusa wobec drugiego człowieka – „Misericordes sicut Pater!”. „Gdziekolwiek są chrześcijanie, każdy powinien odnaleźć oazę miłosierdzia”.
zobacz więcej »   

29.10.2015
Bł. Marek z Aviano - duchowy lekarz Europy
"W jego sercu płonęło pragnienie modlitwy, ciszy i adoracji tajemnicy Boga. Ten kontemplacyjny wędrowiec przemierzający drogi Europy znalazł się w centrum wielkiej odnowy duchowej dzięki odważnemu przepowiadaniu, któremu towarzyszyły liczne cuda. Okoliczności skłoniły go, bezbronnego proroka miłosierdzia Bożego, do aktywnego zaangażowania się w obronę wolności i jedności chrześcijańskiej Europy. Kontynentowi europejskiemu, który w tych latach otwiera się na nowe perspektywy współpracy, bł. Marek z Aviano przypomina, że jego jedność będzie trwalsza, jeżeli będzie wyrastać ze wspólnych korzeni chrześcijańskich” (św. papież Jan Paweł II). Bł. O. Marek, pokorny kapucyn z Aviano trwający na modlitwie, wędrowny kaznodzieja z krzyżem w ręku, nazywający siebie "duchowym lekarzem Europy", może stać się wspaniałym patronem naszego zaangażowania w dzieło nowej ewangelizacji starego kontynentu i przykładnym misjonarzem miłosierdzia, "apostołem aktu żalu", w trwającym Roku Świętym Miłosierdzia.
zobacz więcej »   

13.07.2015
Jezus i Samarytanka - spotkanie pragnących serc
Tradycyjnie, jak co roku, w drugą sobotę lipca odbyło się w Oborach Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Karmelitańskiej. Do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej przybyło blisko 4 tys. pielgrzymów z całej Polski (w tym ponad 60 grup autokarowych). Uroczystej koncelebrowanej Mszy św. ku czci Matki Bożej z Góry Karmel przewodniczył i homilię wygłosił o. Piotr Męczyński O. Carm., opiekun pielgrzymów, a słowo powitania do przybyłych pątników – czcicieli Matki Bożej Szkaplerznej skierował kustosz sanktuarium i przeor klasztoru o. Włodzimierz Durbas. Konferencję poświęconą św. Teresie z Avila z okazji 500 – lecia jej urodzin wygłosił o. dr. Jerzy Skawroń, karmelita z Lublina. Kapłani (w tym księża seniorzy – emeryci z Płocka) przez wiele godzin słuchali spowiedzi. Spotkanie poświęcone było życiu konsekrowanemu. Piękno i radość tego życia poświęconego całkowicie Boskiemu Oblubieńcowi ukazały świadectwa 5 sióstr zakonnych (karmelitanki, pasterka, nazaretanka) oraz o. Mariusza Płuciennika, Asystenta Prowincjalnego i Promotora Powołań, karmelity z Krakowa. Hasłem były słowa: "Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię" (Mk 1, 15), a piękną ilustracją był specjalnie namalowany obraz p. Ilony Koll – Korwel z Hanoweru, nawiązujący do ewangelicznej sceny rozmowy Jezusa z Samarytanką przy studni w Sychar (por. J 4, 1-42). Podczas uroczystej ceremonii wielka liczba pielgrzymów przyjęła brązowy szkaplerz Królowej Karmelu. Oprawę muzyczną przygotowały zespoły Echo Maryi i Flos Carmeli. Spotkanie, jak zawsze zakończyła godzinna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie z błogosławieństwem lourdzkim na Placu. Wszystkim Drogim Pielgrzymom i Parafianom dziękujemy serdecznie za radość braterskiego spotkania i wspólnej modlitwy w Oborskim Domu Maryi, za piękne świadectwo waszej wiary i miłości do Boga, Kościoła i Ojczyzny. Poniżej umieszczona została HOMILIA (Daj Mi pić) i ŚWIADECTWO (Pan to sprawił). KONFERENCJA o św. Teresie z Avila znajduje się w zakładce Rozważania. Poniżej można zobaczyć filmy ze zdjęciami, artykuły i zamówić wierną relację filmową na płytach DVD.
zobacz więcej »   

« powrót  


   Klasztor karmelitów z XVII w. oraz Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach położone są 20 km od Golubia-Dobrzynia w diecezji płockiej. Jest to miejsce naznaczone szczególną obecnością Maryi w znaku łaskami słynącej figury Matki Bożej Bolesnej. zobacz więcej »


  Sobotnie Wieczerniki mają charakter spotkań modlitewno- ewangelizacyjnych. Gromadzą pielgrzymów u stóp MB Bolesnej. zobacz więcej »
 
     
 
  ©2006 Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej

  Obory 38; 87-645 Zbójno k. Rypina; tel. (0-54) 280 11 59; tel./fax (0-54) 260 62 10;
  oprzeor@obory.com.pl

  Opiekun Pielgrzymów: O. Piotr Męczyński; tel. (0-54) 280 11 59 w. 33; (0-606) 989 710;
  opiotr@obory.com.pl

 
KEbeth Studio