2 3 4 5 6 7 


18.05.2018
Zapraszamy na Spotkanie Modlitewno - Ewangelizacyjne z udziałem o. Antonello Cadeddu - Sobota, 23 czerwca 2018 r. o godz. 10.00
Spotkanie w Oborskim Sanktuarium poprowadzi o. Antonello Cadeddu, włoski kapłan pracujący jako misjonarz w Brazylii, który przed 15 laty wraz ze swoim współbratem o. Enrique Porcu powołał do życia w São Paulo Wspólnotę „Przymierze Miłosierdzia”, niosącą pomoc najbardziej opuszczonym i ubogim. Podczas Spotkania o. Antonello wygłosi dwie konferencje i homilię na Mszy świętej o godz. 12.00 oraz poprowadzi adorację Najświętszego Sakramentu z modlitwę o uzdrowienie duszy i ciała. Spotkanie ma charakter otwarty dla wszystkich. Rozpoczęcie na Placu przed Sanktuarium o godz. 10.00 wspólną modlitwą różańcową po której swoją pierwszą konferencję wygłosi o. Antonello. Wcześniej już od godz. 9.00 będzie możliwość spowiedzi. O godz. 12.00 - Msza Święta koncelebrowana z homilią. W przerwie od godz. 14.00 do 16.00 czynna będzie herbaciarnia klasztorna – bar „Karmelek”. Będzie także możliwość zwiedzenia sanktuarium i nabycia szkaplerzy karmelitańskich oraz dewocjonaliów. O godz. 16.00 odbędzie się Ceremonia uroczystego przyjęcia do Szkaplerza Matki Bożej z Góry Karmel i poświęcenie dewocjonaliów. O godz. 17.00 – druga konferencja o. Antonello i Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie i końcowym błogosławieństwem udzielonym na sposób lourdzki wszystkim chorym i pielgrzymom zgromadzonym na Placu. Zakończenie Spotkania ok. godz. 19.00. Kapłanów prosimy o zabranie alby i stuły. Pielgrzymów prosimy o zabranie parasoli, nakrycia głowy i krzesełek turystycznych. Zgłoszenia grup pielgrzymkowych prosimy kierować wcześniej na numer tel. 606 989 710 lub 54/ 280 11 59 oraz w dniu przyjazdu w punkcie przy bramie kościelnej. Zapraszamy serdecznie wszystkich naszych Drogich Parafian i Pielgrzymów, wszystkich chorych i cierpiących, na spotkanie z Jezusem Miłosiernym i z Jego wiernym sługą Ojcem Antonello Cadeddu w Oborskim Domu Matki Bożej Bolesnej – Ojcowie Karmelici.
zobacz więcej »   

17.05.2018
Zapraszamy na XIX Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Karmelitańskiej w Oborach - sobota, 14 lipca 2018 r.
Drodzy w Sercu Jezusa, Bracia i Siostry! Drodzy Czciciele Matki Bożej Szkaplerznej! Drodzy Parafianie i Pielgrzymi Oborskiego Sanktuarium! Nasze Spotkanie na Placu przed Sanktuarium rozpocznie się tradycyjnie o godz. 10.00. Konferencja i Modlitwa Różańcowa wprowadzi nas w temat tegorocznego Spotkania i przygotuje do Eucharystii. Uroczysta Msza Święta w intencji wszystkich pielgrzymów i czcicieli Matki Bożej Szkaplerznej zostanie odprawiona o godzinie 12.00. W przerwie po Mszy świętej będzie możliwość spożycia obiadu w klasztornym barze „Karmelek”, nabycia pamiątek, dewocjonaliów i Szkaplerzy Karmelitańskich oraz zwiedzenia Sanktuarium i pięknej plenerowej drogi krzyżowej na Oborskiej Kalwarii. Po przerwie (14.00 - 16.00) o godz. 16.00 będzie czas radosnego dzielenia się świadectwami i ceremonia przyjęcia do szkaplerza Matki Bożej. Na koniec godzinna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała. Nasze wspólne świętowanie ku czci Pani Szkaplerznej zakończymy o godz. 19.00. Zapraszamy serdecznie - Ojcowie Karmelici.
zobacz więcej »   

17.05.2018
Msze Święte w Oborskim Sanktuarium
Msze święte w naszym sanktuarium odprawiane są w dni powszednie (od poniedziałku do soboty) o godz. 7.30 i po południu o godz. 18.00. W niedziele i uroczystości o godz. 8.30; 10.00; 11.30 i 16.00. W każdy piątek Msza Święta z Nowenną do Matki Bożej Bolesnej o godz. 18.00. W każdą sobotę Msza Święta w intencji Pielgrzymów o godz. 12.00. Spowiedź święta przed każdą Mszą świętą. Modlitwa Różańcowa codziennie o godz. 17.25. Nabożeństwo Majowe od poniedziałku do soboty po Mszy świętej o godz. 18.00, a w niedziele po Mszy świętej o godz. 16.00.
zobacz więcej »   

04.05.2018
Zapraszamy na Spotkanie Modlitewno – Ewangelizacyjne z udziałem Brata Elia Cataldo z Włoch – Środa, 16 maja br. o godz. 14.30
W środę 16 maja br. w uroczystość św. Andrzeja Boboli, Męczennika i Patrona Polski, którego Relikwiami uhonorowane jest Oborskie Sanktuarium, odbędzie się Spotkanie Modlitewno – Ewangelizacyjne z udziałem Brata Elia [Eliasza] Cataldo, włoskiego stygmatyka z Calvi w Umbrii. Spotkanie odbędzie się za zgoda Biskupa Płockiego i ma charakter otwarty dla wszystkich. Rozpoczęcie na Placu przed Sanktuarium o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego. Wcześniej już od godz. 14.30 będzie możliwość spowiedzi. O godz. 15.30 - Msza Święta koncelebrowana z homilią włoskiego kapłana don Marco Belladelli, ukazującą osobę i misję Brata Elia Cataldo. Po Mszy świętej Brat Elia podzieli się z wiernymi swoim świadectwem i poprowadzi modlitwę wstawienniczą za chorych oraz za wszystkich przybyłych parafian i pielgrzymów. W przerwie od godz. 18.00 do 19.00 czynna będzie herbaciarnia klasztorna – bar „Karmelek”. Będzie także możliwość nabycia szkaplerzy karmelitańskich i dewocjonaliów oraz materiałów, książek o życiu i misji Brata Elia. O godz. 19.00 odbędzie się Ceremonia uroczystego przyjęcia do Szkaplerza Matki Bożej z Góry Karmel i poświęcenie dewocjonaliów. O godz. 19.30 - Nabożeństwo Majowe z modlitwą o uzdrowienie i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem udzielonym na sposób lourdzki wszystkim chorym i pielgrzymom zgromadzonym na Placu. Zakończenie Spotkania ok. godz. 20.00. Kapłanów prosimy o zabranie alby i stuły. Pielgrzymów prosimy o zabranie parasoli, nakrycia głowy i krzesełek turystycznych. Zgłoszenia grup pielgrzymkowych prosimy kierować na numer tel. 606 989 710 lub 54/ 280 11 59 oraz w dniu przyjazdu w punkcie przy bramie kościelnej. Drodzy w Sercu Jezusa, bracia i siostry! Misja Brata Elia przypada w obecnym czasie, szczególnie naznaczonym mentalnością, która uległa sekularyzacji, w której nie ma miejsca dla Boga, gdzie Bóg jest całkowicie lub częściowo nieobecny w ludzkim sumieniu i egzystencji. Oprócz stygmatów, które sprawiły, że został „opieczętowany krwią” dla Kościoła i dla świata, otrzymując autentyczne i wiarygodne znaki żywej obecności Pana Jezusa pośród nas, znaki Jego miłosiernej miłości do całej ludzkości, brat Elia otrzymał także inne łaski, takie jak objawienia świętych, wizje dotyczące zdarzeń odległych w czasie i przestrzeni, dar czytania w sercach i duszach, bilokacja, moc modlitwy wstawienniczej o fizyczne i/lub duchowe uzdrowienie oraz uwolnienienie od jakiegokolwiek związku ze złem, a przede wszystkim spojrzenie (por. Mk 10,21) które przenika do głębi duszy, porusza i prowadzi do nawrócenia. Zapraszamy serdecznie wszystkich naszych Drogich Parafian i Pielgrzymów na Spotkanie z Jezusem Boskim Lekarzem i z Jego wiernym sługą Bratem Elia w Oborskim Domu Matki Bożej Bolesnej – Ojcowie Karmelici.
TRANSMISJĘ NA ŻYWO Spotkania w Warszawie w czwartek 17 maja br. o godz. 16.00 można oglądać na www.salvetv.pl
zobacz więcej »   

31.03.2018
Życzenia Wielkanocne A. D. 2018
Wszystkim naszym Drogim Parafianom i Pielgrzymom Oborskiego Sanktuarium, Przyjaciołom i Dobrodziejom Klasztoru, Wspólnocie Miłości Matki Bolesnej PIETA i całej Rodzinie Karmelitańskiej okrytej brązowym szkaplerzem opieki Maryi życzymy pełnych pokoju i radości Świąt Wielkanocnych oraz obfitości łask od Zmartwychwstałego Zbawiciela. Łącząc się w paschalnej radości życzymy, aby Duch Święty dany nam przez Zmartwychwstałego Pana napełniał mocą i przenikał wszystko Boskim światłem, rozlewał miłość w sercach i udzielał pełni swoich darów. Otrzymawszy Ducha Pocieszyciela, bądźmy świadkami nadziei sięgającej Nieba i pocieszycielami wszystkich spotykanych na drodze życia. Niech szczególnie działanie Ducha Świętego - Ducha Miłości, każdego dnia staje się dla nas źródłem nowych sił i pomysłów, abyśmy nie ustawali na drodze naśladowania Zbawiciela, który pragnie, abyśmy się wzajemnie miłowali, tak jak On nas umiłował. Z serdeczną pamięcią w modlitwie u stóp Matki Bolesnej – Matki niegasnącej nadziei i pierwszej strażniczki wielkanocnego Poranka oraz darem błogosławieństwa Zmartwychwstałego Pana – Ojcowie Karmelici.
zobacz więcej »   

« powrót  


   Klasztor karmelitów z XVII w. oraz Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach położone są 20 km od Golubia-Dobrzynia w diecezji płockiej. Jest to miejsce naznaczone szczególną obecnością Maryi w znaku łaskami słynącej figury Matki Bożej Bolesnej. zobacz więcej »


  Sobotnie Wieczerniki mają charakter spotkań modlitewno- ewangelizacyjnych. Gromadzą pielgrzymów u stóp MB Bolesnej. zobacz więcej »
 
     
 
  ©2006 Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej

  Obory 38; 87-645 Zbójno k. Rypina; tel. (0-54) 280 11 59; tel./fax (0-54) 260 62 10;
  oprzeor@obory.com.pl

  Opiekun Pielgrzymów: O. Piotr Męczyński; tel. (0-54) 280 11 59 w. 33; (0-606) 989 710;
  opiotr@obory.com.pl

 
KEbeth Studio