11.09.2023
XXIV Ogólnopolski Wieczernik Królowej Pokoju - Spotkanie Rodziny Matki Bożej Szkaplerznej w Oborach

W sobotę 15 lipca 2023 r. odbyło się w Oborach XXIV Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Karmelitańskiej. Na Placu przed Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej zgromadzili się liczni pielgrzymi przybyli w ponad 40 grupach autokarowych z całej Polski. Patronką naszego spotkania była Św. Teresa od Dzieciątka Jezus, karmelitanka bosa z Lisieux i doktor Kościoła, której jubileusz 150 rocznicy urodzin obchodzimy w tym roku. Konferencję "W Sercu Kościoła, mej Matki, będę miłością" - Powołanie i misja Karmelu w Kościele na przykładzie św. Teresy od Dzieciątka Jezus wygłosił o. dr hab. Jerzy Skawroń O.Carm z klasztoru w Gdańsku. Po modlitwie różańcowej Nasz Ojciec Prowincjał dr Wiesław Strzelecki O.Carm przewodniczył uroczystej Mszy Świętej o NMP z Góry Karmel, w czasie której wygłosił homilię, wskazując na prymat słuchania Słowa Bożego w duchowości Karmelu. Po przerwie obiadowej konferencję pt. Rodzina domowym Kościołem i pierwszą szkołą chrześcijańskiego życia na przykładzie Rodziny Św. Teresy z Lisieux wygłosił opiekun oborskich pielgrzymów, o. Piotr Męczyński O.Carm. Spotkaniu towarzyszyły obrazy i relikwie Świętej Tereski i Jej Świętych Rodziców - Zelii i Ludwika Martin. Przypominały o nich także specjalnie przygotowane kanony muzyczne wykonane przez zespół „Flos Carmeli” z Tczewa. W czasie spotkania liczni pielgrzymi zostali przyjęci do Rodziny Karmelitańskiej przez dar Szkaplerza świętego. Piękne i poruszające świadectwo wiary, miłości i zawierzenia Bogu złożyła Rodzina Niny i Marka z Łążynka. Spotkanie zakończyła adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała. W trakcie spotkania odczytany został także okolicznościowy List Biskupa Jana Sobiło, z diecezji charkowsko - zaporowskiej na Ukrainie, skierowany do Pielgrzymów zgromadzonych na sobotnim Ogólnopolskim Wieczerniku Królowej Pokoju w Oborach. Także i my, drodzy bracia i siostry, zwróćmy się z ufnością do Tej, która łaskawie patrzy na nas z Oborskiego tronu i która – jak mawiała Św. Teresa – jest „więcej Matką niż Królową”. Poniżej konferencje, homilia, list, świadectwo, zdjęcia i pełna relacja filmowa.

Relacja filmowa z XXIV Ogólnopolskiego Wieczernika Królowej Pokoju w Oborach (część I) - TUTAJ

Relacja filmowa z XXIV Ogólnopolskiego Wieczernika Królowej Pokoju w Oborach (część II) - TUTAJ

Homilia o. Wiesława Strzeleckiego OCarm., Prowincjała Karmelitów, wygłoszona w Oborach 15 lipca 2023 r. - TUTAJ

POWOŁANIE I MISJA KARMELU W KOŚCIELE NA PRZYKŁADZIE ŚW. TERESY OD DZIECIĄTKA JEZUS - O. Jerzy Skawroń OCarm. - TUTAJ

Święta Teresa z Lisieux i Jej „Mała Droga” - o. Piotr Męczyński OCarm. - TUTAJ

Rodzina domowym Kościołem i pierwszą szkołą chrześcijańskiego życia na przykładzie Rodziny Św. Teresy z Lisieux - o. Piotr Męczyński OCarm. - TUTAJ

Świadectwo Niny - Obory, 15 lipca 2023 r. - TUTAJ

Film ze zdjęciami - TUTAJ

Obory. Karmel jednoczy. - TUTAJ

Pod płaszczem zawierzenia - TUTAJ

Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach - Facebook 

Widok (film z dronu i kamerą Osmo) na Sanktuarium M. B. Bolesnej i okolice Obór (wiosna 2023 r.) - TUTAJ

List Biskupa Jana Sobiło, z diecezji charkowsko – zaporowskiej na Wschodniej Ukrainie.

Drogi Ojcze Piotrze, 

Drodzy uczestnicy XXIV Ogólnopolskiego Wieczernika Królowej Pokoju w Oborach!

Pragnę wyrazić radość z tego, że już 24 raz spotykacie się na Wieczerniku naszej Mamy.

Świat potrzebuje modlitwy! Ukraina potrzebuje wsparcia modlitewnego! Modlitwa przyniesie upragniony pokój. Jesteście umiłowanymi Dziećmi Królowej Pokoju!

Po cichu myślałem, że może uda się przyjechać do Was na Wieczernik. Trwająca wojna i niepewność związana z losami elektrowni atomowej sprawiła, że trzeba być w tych dniach w Zaporożu. Może jeszcze będzie mi dane przyjechać następnym razem?

Piszę pozdrowienie do Was i słychać wyjące syreny, które informują o możliwym ataku rakietowym. Tak już prawie półtora roku... Nadzieja w Bogu Ojcu, który wszystkich łask udziela nam przez Niepokalane Serce Królowej Pokoju. 

Niech Maryja wysłucha wszystkie Wasze prośby. Jesteście duchowo złączeni z Medjugorie. Pokój niech zapanuje w świecie dzięki Waszym modlitwom. Dziękuję Bogu, że jesteście, że trzymacie się Boga i Jego Matki.

Z błogosławieństwem i wdzięcznością,

Wasz brat i duchowy pielgrzym + Jan.


« Wszystkie wiadomości   « powrót  

   Klasztor karmelitów z XVII w. oraz Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach położone są 20 km od Golubia-Dobrzynia w diecezji płockiej. Jest to miejsce naznaczone szczególną obecnością Maryi w znaku łaskami słynącej figury Matki Bożej Bolesnej. zobacz więcej »


  Sobotnie Wieczerniki mają charakter spotkań modlitewno- ewangelizacyjnych. Gromadzą pielgrzymów u stóp MB Bolesnej. zobacz więcej »
 
     
 
  ©2006 Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej

  Obory 38; 87-645 Zbójno k. Rypina; tel. (0-54) 280 11 59; tel./fax (0-54) 260 62 10;
  oprzeor@obory.com.pl

  Opiekun Pielgrzymów: O. Piotr Męczyński; tel. (0-54) 280 11 59 w. 33; (0-606) 989 710;
  opiotr@obory.com.pl

 
KEbeth Studio