20.12.2014
List do Wspólnoty na Boże Narodzenie A. D. 2014


Droga Rodzino Matki Bolesnej!

Kochani Chorzy!

W uroczystą Wigilię Bożego Narodzenia pragnę duchowo połączyć się z każdym z was i z waszymi rodzinami.

W świętej radości Boga wychwalajmy, za miłość Jego życie Mu oddajmy! – zachęca nas św. Teresa z Avila w swojej poezji Noc Narodzenia.

A święty kapucyn br. Feliks z Cantalice, wielki czciciel Boskiego Dzieciątka, modli się słowami:

Jezu, Jezu, moje kochanie,

Przyjmij dar serca mego!

I już nigdy, mój drogi Panie,

Nie oddawaj mi daru tego!

Drodzy Moi! „Tak Bóg umiłował świat, że Syna Swego Jednorodzonego dał…” (J 3,16). 

Gest łamania się białym opłatkiem niech nam przypomina, że ta „Miłość ma wyciągniętą rękę, bo chce ciągle dawać, bo chce przebaczać i błogosławić, bo chce leczyć i czynić dobro, obejmować, podnosić, ochraniać”.

Bł. Ks. Jerzy Popiełuszko mówi nam bardzo wyraźnie: „Boże Narodzenie to święto miłości, święto przebaczenia. Wieczór wigilijny potrafi często skruszyć serca najbardziej zatwardziałe w nienawiści”.

Święty Papież Jan Paweł II podczas spotkania opłatkowego z Rodakami 20 grudnia 1997 r. przypomniał: „Pięknym zwyczajem pozostawia się przy stole jedno miejsce wolne dla kogoś, kto może przyjść z drogi, dla nieznajomego. Te proste gesty znaczą bardzo wiele. Symbolizują one dobroć ludzkiego serca, które w drugim człowieku dostrzega — zwłaszcza w człowieku potrzebującym — obecność Chrystusa i wzywa, by wprowadzić brata i siostrę w klimat rodzinnego ciepła, zgodnie ze staropolskim: «Gość w dom — Bóg w dom»”.

Niech głęboko zapiszą się w naszych sercach piękne słowa Błogosławionej Misjonarki Miłości z Kalkuty:

„Zawsze ilekroć się uśmiechasz do swojego brata i wyciągasz do niego rękę, zawsze wtedy jest Boże Narodzenie. Zawsze ilekroć milkniesz by innych wysłuchać, zawsze kiedy dajesz odrobinę nadziei załamanym, zawsze ilekroć pozwolisz, by Bóg pokochał innych przez ciebie – zawsze wtedy jest Boże Narodzenie!”.

Podczas Pasterki o godzinie 24.00 odprawię Mszę świętą w intencji naszej Wspólnoty i wszystkich chorych, którym pragniemy zanieść miłość i uśmiech Boskiego Dzieciątka. Polecam was czułej opiece Maryi Bożej Rodzicielki i Św. Józefa.

Każdego z was, najmilsi bracia i siostry, zapraszam serdecznie na nasze spotkanie opłatkowe, które odbędzie się w niedzielę 11 stycznia 2015 roku o godzinie 16.00 w klasztornej herbaciarni. Wcześniej o godz. 11.30 sprawowania będzie Msza Święta w intencji chorych z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała.

Drodzy w Sercu Jezusa, bracia i siostry!

Wszystkim wam życzę radosnego i bogatego w łaski świętowania tajemnicy Bożego Narodzenia i błogosławionego Nowego Roku pod czułą opieką Matki Bożej Szkaplerznej.

Z wdzięczną pamięcią w modlitwie przy żłóbku Dzieciątka Jezus i darem pasterskiego błogosławieństwa – o. Piotr O. Carm.


« Wszystkie wiadomości   « powrót  

   Klasztor karmelitów z XVII w. oraz Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach położone są 20 km od Golubia-Dobrzynia w diecezji płockiej. Jest to miejsce naznaczone szczególną obecnością Maryi w znaku łaskami słynącej figury Matki Bożej Bolesnej. zobacz więcej »


  Sobotnie Wieczerniki mają charakter spotkań modlitewno- ewangelizacyjnych. Gromadzą pielgrzymów u stóp MB Bolesnej. zobacz więcej »
 
     
 
  ©2006 Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej

  Obory 38; 87-645 Zbójno k. Rypina; tel. (0-54) 280 11 59; tel./fax (0-54) 260 62 10;
  oprzeor@obory.com.pl

  Opiekun Pielgrzymów: O. Piotr Męczyński; tel. (0-54) 280 11 59 w. 33; (0-606) 989 710;
  opiotr@obory.com.pl

 
KEbeth Studio