09.10.2017
Zapraszamy na Różaniec do Oborskiego Sanktuarium - codziennie po Mszy św. o godz. 16.00.
Drodzy Parafianie i Pielgrzymi Oborskiego Sanktuarium! Przeżywamy piękny miesiąc październik w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Pod tym właśnie tytułem Maryja objawiła się sto lat temu w portugalskiej Fatimie. „Ręce trzymała pobożnie złożone na piersiach. Spadał z nich różaniec z ziaren podobnych do pereł. Na jego końcu był srebrny krzyżyk”. Gdy spytano małą Hiacyntę, o co najbardziej prosiła Matka Boża podczas fatimskich objawień, dziewczynka odpowiedziała: „O codzienne odmawianie różańca”. "Przez tę modlitwę łatwo możemy otrzymać wielkie łaski i błogosławieństwo Boże" - zachęcał święty Maksymilian Kolbe. Podobnie Służebnica Boża Siostra Łucja z Fatimy z całym przekonaniem powtarzała: „Nie ma w życiu problemu, którego nie można rozwiązać za pomocą różańca”. Niech więc pobożne rozważanie tajemnic różańcowych stanie się lampą, która wskaże nam pewną drogę do Nieba. Do tego wzywa nas Słoneczna Pani przychodząca z różańcem w dłoni, ciągle jaśniejąca dla nas łaską i miłosierdziem, zjednująca błogosławieństwo Syna i czyniąca nasze serca małym „Cova da Iria” – „doliną pokoju”. Ona w Różańcu, jak prawdziwa matka bierze nas za rękę i prowadzi przez tajemnice swego Syna, własnym przykładem uczy łączyć nasze życie i nasze ludzkie cierpienia z Jego Ofiarą Miłości dla zbawienia świata. Ona w Różańcu jest z nami zawsze obecna, oręduje za nami, obejmuje nas swoim troskliwym spojrzeniem i czułością swego serca, dodaje odwagi i umacnia nasze kroki do dalszej drogi śladami Jezusa na szczyt Bożej Chwały. Św. Ojciec Pio zwraca się do nas z serdeczną zachętą: „Kochajcie Maryję i czyńcie wszystko, co możecie, aby Ją ludzie kochali. Odmawiajcie ku Jej czci różaniec. Czyńcie to zawsze. Przylgnijcie do różańca. Okazujcie wdzięczność Maryi, bo to ona dała nam Jezusa. Modlitwa różańcowa jest syntezą naszej wiary, podporą naszej nadziei, żarem naszej miłości”. Zapraszamy serdecznie całą Rodzinę Parafialną i wszystkich Czcicieli Matki Bożej Bolesnej do wspólnej modlitwy różańcowej w naszym sanktuarium codziennie po Mszy świętej o godzinie 16.00. Niech zachętą będą dla nas także słowa Sługi Bożego Prymasa Polski Ks. Kardynała Augusta Hlonda: „Jedyna broń, której Polska używając odniesie zwycięstwo - to Różaniec". Pamiętajmy przy tym, że Matka Boża działa cuda poprzez różaniec, gdy „równocześnie z odmawianiem Zdrowasiek staramy się naśladować Jej cnoty” (bł. Maria Karłowska). Z darem Chrystusowego błogosławieństwa na pielgrzymi szlak do Oborskiego Sanktuarium – Ojcowie Karmelici.
  zobacz więcej »  
 
02.10.2017
Msze Święte w Oborskim Sanktuarium
Msze święte w naszym sanktuarium odprawiane są w dni powszednie (od poniedziałku do soboty) o godz. 7.30 i po południu o godz. 16.00. W niedziele i uroczystości o godz. 8.30; 10.00; 11.30 i 16.00. W każdy piątek Msza Święta z Nowenną do Matki Bożej Bolesnej o godz. 16.00. W każdą sobotę Msza Święta w intencji Pielgrzymów o godz. 12.00. Spowiedź święta przed każdą Mszą świętą. Godzinki do Matki Bożej Bolesnej śpiewane są we wszystkie niedziele roku o godz. 8.00. W każdą sobotę Wieczernik "Królowej Pokoju" (spotkanie modlitewno - ewangelizacyjne) w godz. 11.00 - 15.45. MODLITWA RÓŻAŃCOWA W PAŹDZIERNIKU CODZIENNIE PO MSZY ŚWIĘTEJ O GODZ. 16.00. Informujemy, że 1 listopada br. w uroczystość Wszystkich Świętych zostanie odprawiona Msza święta na cmentarzu o godz. 13.00.
  zobacz więcej »  
   
zobacz wszystkie »  

 
02.10.2017
Modlitwa pełna wiary
To świadectwo jest dla nas pięknym przypomnieniem słów zawartych w Liście św. Jakuba: „modlitwa pełna wiary będzie dla chorego ratunkiem i Pan go podźwignie” oraz „módlcie się jeden za drugiego, byście odzyskali zdrowie” (por. Jk 5, 15 – 16). Pełna wiary modlitwa przeora karmelitów z Trutowa i jego zakonnych współbraci...
  zobacz więcej »  
 
26.02.2017
Zapraszamy w każdą sobotę na Wieczernik KRÓLOWEJ POKOJU. Najbliższy termin - 28 października 2017 r.
Drodzy w Chrystusie, bracia i siostry! Już od ponad 18 lat (od 22 maja 1999 roku) w każdą sobotę gromadzą się w Oborskim Sanktuarium pielgrzymi z całej Polski na spotkaniu modlitewno - ewangelizacyjnym prowadzonym w klimacie karmelitańskiej duchowości. Te spotkania są otwarte dla wszystkich jak Serce Maryi, naszej Niebieskiej Matki, która pragnie prowadzić nas do Jezusa, jedynego Pana i Zbawiciela. W centrum Wieczernika znajduje się zawsze Chrystus Zmartwychwstały adorowany w Sakramencie Miłości i gromadzący wiernych przy Ołtarzu Najświętszej Ofiary. Podczas Wieczernika odbywa się także ceremonia uroczystego przyjęcia do Szkaplerza Karmelitańskiego, odmawiany jest różaniec przed wsławioną łaskami Cudowną Figurą Matki Bolesnej, adoracja Krzyża w Godzinie Miłosierdzia, a na koniec spotkania sprawowany jest liturgiczny obrzęd błogosławieństwa chorych z nałożeniem rąk przez kapłana. 28 października 2017 r. odbędzie się 850. Wieczernik. Wszystkich Was, najmilsi bracia i siostry, wasze rodziny, obejmujemy naszą serdeczną modlitwą i zapraszamy na pielgrzymi szlak do Oborskiego Domu Maryi - Ojcowie Karmelici.
PROGRAM WIECZERNIKA I FILMY
  zobacz więcej »  
   
zobacz wszystkie »  

 
 • dodaj swój wpis
 • zobacz księgę gości
 •  
   
  26.02.2017
  Błogosławieństwo Chorych - w każdą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.30
  Liturgiczny obrzęd błogosławieństwa chorych sprawowany jest w naszym Sanktuarium w każdą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.30. Z ufnością zbliżmy się do Serca Niebieskiego Lekarza czekającego na nas przy kratkach konfesjonału i na ołtarzu w sakramencie Miłości. Wejdźmy także do Ogrodu Maryi, aby w spotkać się z Chrystusem Cierpiącym przy stacjach Drogi Krzyżowej na pięknej Oborskiej Kalwarii. Istnieje także możliwość nabycia pamiątek, przyjęcia Szkaplerza Karmelitańskiego i spożycia obiadu w klasztornej herbaciarni. Kochani Chorzy! Przybywajcie z waszymi rodzinami, przybywajcie z radością i ufnością do Oborskiego Domu Maryi! Polecamy was czułej opiece Naszej Matki Bolesnej i zapraszamy serdecznie - Ojcowie Karmelici.
  POMOC EGZORCYSTY DIECEZJI PŁOCKIEJ W OBORACH - o. Piotr Męczyński O. Carm. tel. 606 989 710.
    zobacz więcej »  
   
  27.07.2015
  Msza święta za chorych z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała - niedziela 12 listopada 2017 r. o godz. 11.30
  Najmilsi bracia i siostry, kochani chorzy, serdecznie zapraszamy do sanktuarium Matki Bolesnej na spotkanie z Jezusem Eucharystycznym, Boskim Lekarzem naszych dusz i ciał, podczas Mszy świętej o uzdrowienie, która (od czerwca 2008 roku) odprawiana jest w każdą drugą niedzielę miesiąca o godzinie 11.30. Najbliższy termin - Niedziela, 12 listopada 2017 r. Poniżej PROGRAM
    zobacz więcej »  
   
  27.07.2015
  Czuwanie z Matką Bożą Bolesną - Piątek, 17 listopada 2017 r.
  Już od 19 lat (od maja 1998 roku) w każdy trzeci piątek miesiąca odbywa się w Oborach "Czuwanie z Matką Bożą Bolesną". W programie m. in. nabożeństwo drogi krzyżowej na Oborskiej Kalwarii (ze świecami). Najbliższy termin - piątek, 17 listopada 2017 r. Droga Krzyżowa na Oborskiej Kalwarii o godz. 18.00, Msza święta o godz. 19.00, zakończenie Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00. Do wspólnej modlitwy zapraszają serdecznie - Ojcowie Karmelici. PROGRAM
    zobacz więcej »  
   
  13.07.2015
  Zapraszamy na Nocną Pieszą Pielgrzymkę ze Skępego do Obór
  Od 13 lat (15 maja 2004 r.) z Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Skępem wyrusza comiesięczna Nocna Piesza Pielgrzymka Pokutna do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach. Najbliższy termin (161 pielgrzymki): sobota 28 października – niedziela 29 października 2017 r.
  Ta Pielgrzymka łączy „dwa słynące niezliczonymi łaskami maryjne sanktuaria położone w prastarej diecezji płockiej”.
  Intencją pielgrzymki jest wspólna modlitwa o pokój i pojednanie w naszej ojczyźnie, w rodzinach i na całym świecie.
    zobacz więcej »  
     
  zobacz wszystkie »         Klasztor karmelitów z XVII w. oraz Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach położone są 20 km od Golubia-Dobrzynia w diecezji płockiej. Jest to miejsce naznaczone szczególną obecnością Maryi w znaku łaskami słynącej figury Matki Bożej Bolesnej. zobacz więcej »


    Sobotnie Wieczerniki mają charakter spotkań modlitewno- ewangelizacyjnych. Gromadzą pielgrzymów u stóp MB Bolesnej. zobacz więcej »
   
       
   
    ©2006 Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej

    Obory 38; 87-645 Zbójno k. Rypina; tel. (0-54) 280 11 59; tel./fax (0-54) 260 62 10;
    oprzeor@obory.com.pl

    Opiekun Pielgrzymów: O. Piotr Męczyński; tel. (0-54) 280 11 59 w. 33; (0-606) 989 710;
    opiotr@obory.com.pl

   
  KEbeth Studio