24.07.2022
Odpust Wniebowzięcia NMP w Oborskim Sanktuarium
Drodzy w Sercu Jezusa, bracia i siostry! Drodzy Parafianie i Pielgrzymi Oborskiego Sanktuarium! W poniedziałek 15 sierpnia br. obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze święte w naszym Sanktuarium zostaną odprawione o godz. 8.30; 10.00; 12.00 i 16.00. Uroczysta Suma Odpustowa o godz. 12.00. Po każdej Mszy świętej tradycyjne błogosławieństwo ziół i kwiatów. Zapraszamy serdecznie i polecamy czułej opiece Maryi, naszej Niebieskiej Matki - Ojcowie Karmelici.
  zobacz więcej »  
 
27.03.2022
Msze Święte i Spowiedź w Oborskim Sanktuarium
Informujemy, że Msze święte w naszym Sanktuarium odprawiane są w dni powszednie (od poniedziałku do soboty) o godz. 7.30 i po południu o godz. 18.00. W niedziele o godz. 8.30; 10.00; 11.30 i 16.00. Plac przed kościołem jest nagłośniony.
SPOWIEDŹ ŚWIĘTA - CODZIENNIE (OD PONIEDZIAŁKU DO SOBOTY) OD GODZ. 17.30 ORAZ W NIEDZIELĘ PRZED KAŻDĄ MSZĄ ŚWIĘTĄ.
Modlitwa Różańcowa w Oborskim Sanktuarium - codziennie o godz. 17.30.
Regularne comiesięczne odwiedziny chorych w domach na terenie naszej Parafii odbywają się w pierwszy piątek miesiąca od godz. 9.00. Informujemy, że najbliższe comiesięczne odwiedziny chorych odbędą się w piątek 2 września 2022 r. od godz. 9.00. Do ciężko chorego znajdującego się w sytuacji zagrożenia życia udajemy się zawsze i prosimy wtedy kontaktować się indywidualnie na tel. 54/280 11 59 lub 606 989 710.
KANCELARIA PARAFIALNA czynna w czwartki w godz. 8.30-10.00 i 17.00-19.00.
Pomoc Egzorcysty Diecezji Płockiej w Oborach - o. Piotr Męczyński OCarm., tel. 606 989 710 lub opiotr@obory.com.pl
  zobacz więcej »  
   
zobacz wszystkie »  

 
18.07.2022
XXIII Ogólnopolski Wieczernik Królowej Pokoju w Oborach
W sobotę 16 lipca 2022 r. w uroczystość NMP z Góry Karmel odbyło się XXIII Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Karmelitańskiej w Oborach. Na placu przed Sanktuarium zgromadziło się ponad 3 tys. pielgrzymów - czcicieli Matki Bożej Szkaplerznej przybyłych w blisko 50 grupach autokarowych, rodzinnie i indywidualnie, aby wspólnie modlić się o pokój w Ukrainie i na całym świecie. Uroczystej Mszy Świętej koncelebrowanej o godz. 12.00 przewodniczył O. Wiesław Strzelecki O. Carm., Prowincjał Karmelitów w Polsce. W radosnym świętowaniu uczestniczyły siostry karmelitanki Instytutu Naszej Pani z Karmelu i siostry karmelitanki Dzieciątka Jezus. Hasłem tegorocznego spotkania były słowa: "Szukaj pokoju i dąż do niego" (Ps 34, 15). Temat ten został rozwinięty w konferencjach, które wygłosił o. Piotr Męczyński O.Carm, długoletni opiekun pielgrzymów i moderator Bractwa Szkaplerza Świętego w Oborskim Sanktuarium. Patronem tegorocznego spotkania był św. Tytus Brandsma, karmelita z Niderlandów, kanonizowany przez papieża Franciszka 15 maja br. Biskup Jan Sobiło z Zaporoża we wschodniej Ukrainie w okolicznościowym liście napisał m.in.: „Tyle pomocy płynie z Polski, tylu naszych ludzi znalazło schronienie w Waszych rodzinach. Dziękujemy!!! Niech Wasza modlitwa dojdzie do Tronu Bożego. Niech promienie łask z Waszego Świętego Spotkania dotrą do wszystkich zranionych i otrą łzy zrozpaczonych. (…) Płaszcz naszej Mamy niech okryje nas wszystkich i niech nas broni od wszelkich niebezpieczeństw duszy i ciała”. Spotkanie w Ogrodzie Matki Bożej Bolesnej zakończyła jak zawsze godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu z błogosławieństwem lourdzkim na placu. Podczas uroczystej ceremonii nałożenia szkaplerza wielu pielgrzymów przyjęło brązową szatę Królowej Karmelu. Oprawę muzyczną całego spotkania przygotował zespół "Flos Carmeli" z Tczewa. Na zakończenie Mszy Świętej, przy słowach głównego celebransa: "Idźcie w pokoju Chrystusa", dzieci komunijne oborskiej parafii wypuściły od ołtarza dwa białe gołąbki pokoju. Wszyscy pielgrzymi pełni radości i pokoju, napełnieni Duchem Świętym i umocnieni błogosławieństwem zmartwychwstałego Pana powracali do swoich domów, aby stać się apostołami i głosicielami Ewangelii Pokoju. Najserdeczniej dziękujemy wszystkim za dar wspólnej modlitwy i radość bratersko-siostrzanego spotkania pod płaszczem opieki Maryi w ciszy Oborskiego Karmelu. Z darem Chrystusowego pokoju i błogosławieństwa - Ojcowie Karmelici.
  zobacz więcej »  
 
20.08.2021
Zapraszamy w każdą sobotę na Wieczernik KRÓLOWEJ POKOJU. Najbliższy termin - 13 sierpnia 2022 r.
Drodzy w Chrystusie, bracia i siostry! Już od ponad 23 lat (od wigilii Zesłania Ducha Świętego - 22 maja 1999 roku) w każdą sobotę gromadzą się w Oborskim Sanktuarium pielgrzymi z całej Polski na spotkaniu modlitewno - ewangelizacyjnym prowadzonym w klimacie karmelitańskiej duchowości. Te spotkania są otwarte dla wszystkich jak Serce Maryi, naszej Niebieskiej Matki, która pragnie prowadzić nas do Jezusa, jedynego Pana i Zbawiciela. W centrum Wieczernika znajduje się zawsze Chrystus Zmartwychwstały adorowany w Sakramencie Miłości i gromadzący wiernych przy Ołtarzu Najświętszej Ofiary. Podczas Wieczernika odbywa się także ceremonia uroczystego przyjęcia do Szkaplerza Karmelitańskiego, odmawiany jest różaniec przed wsławioną łaskami Cudowną Figurą Matki Bolesnej, adoracja Krzyża w Godzinie Miłosierdzia, a na koniec spotkania sprawowany jest liturgiczny obrzęd błogosławieństwa chorych. 13 sierpnia 2022 r. odbędzie się [1090.] Wieczernik Królowej Pokoju. Wszystkich Was, najmilsi bracia i siostry, wasze rodziny, obejmujemy naszą serdeczną modlitwą i zapraszamy na pielgrzymi szlak do Oborskiego Domu Maryi - Ojcowie Karmelici.
PROGRAM WIECZERNIKA I FILMY
  zobacz więcej »  
   
zobacz wszystkie »  

 
 • dodaj swój wpis
 • zobacz księgę gości
 •  
   
  26.02.2017
  Błogosławieństwo Chorych - w każdą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.30
  Liturgiczny obrzęd błogosławieństwa chorych sprawowany jest w naszym Sanktuarium w każdą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.30. Z ufnością zbliżmy się do Serca Niebieskiego Lekarza czekającego na nas przy kratkach konfesjonału i na ołtarzu w sakramencie Miłości. Wejdźmy także do Ogrodu Maryi, aby w spotkać się z Chrystusem Cierpiącym przy stacjach Drogi Krzyżowej na pięknej Oborskiej Kalwarii. Istnieje także możliwość nabycia pamiątek, przyjęcia Szkaplerza Karmelitańskiego i spożycia obiadu w klasztornej herbaciarni. Kochani Chorzy! Przybywajcie z waszymi rodzinami, przybywajcie z radością i ufnością do Oborskiego Domu Maryi! Polecamy was czułej opiece Naszej Matki Bolesnej i zapraszamy serdecznie - Ojcowie Karmelici.
  POMOC EGZORCYSTY DIECEZJI PŁOCKIEJ W OBORACH - o. Piotr Męczyński O. Carm. tel. 606 989 710.
    zobacz więcej »  
   
  27.07.2015
  Msza święta w intencji chorych - Niedziela, 14 sierpnia 2022 r. o godz. 11.30
  Najmilsi bracia i siostry serdecznie zapraszamy do sanktuarium Matki Bolesnej na spotkanie z Jezusem Eucharystycznym, Boskim Lekarzem naszych dusz i ciał, podczas Mszy świętej w intencji chorych, która (od czerwca 2008 roku) odprawiana jest w każdą drugą niedzielę miesiąca o godzinie 11.30. Najbliższy termin - Niedziela, 14 sierpnia 2022 r. Poniżej PROGRAM
    zobacz więcej »  
   
  27.07.2015
  Czuwanie z Matką Bożą Bolesną - Piątek, 19 sierpnia 2022 r.
  Już od 24 lat (od maja 1998 roku) w każdy trzeci piątek miesiąca odbywa się w Oborach "Czuwanie z Matką Bożą Bolesną". W programie m. in. nabożeństwo drogi krzyżowej na Oborskiej Kalwarii. Najbliższy termin - w piątek 19 sierpnia 2022 r. Droga Krzyżowa na Oborskiej Kalwarii o godz. 20.00, Apel Jasnogórski i Msza święta o godz. 21.00, ceremonia przyjęcia do Szkaplerza i poświęcenie dewocjonaliów, liturgiczny obrzęd błogosławieństwa chorych, zakończenie o godz. 23.30. Do wspólnej modlitwy zapraszają serdecznie - Ojcowie Karmelici. PROGRAM
    zobacz więcej »  
   
  13.07.2015
  Zapraszamy na Nocną Pieszą Pielgrzymkę ze Skępego do Obór
  Od 18 lat (15 maja 2004 r.) z Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Skępem wyrusza comiesięczna Nocna Piesza Pielgrzymka Pokutna do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach. Najbliższy termin (219 pielgrzymki): sobota 27 sierpnia – niedziela 28 sierpnia 2022 r.
  Ta Pielgrzymka łączy „dwa słynące niezliczonymi łaskami maryjne sanktuaria położone w prastarej diecezji płockiej”.
  Intencją pielgrzymki jest wspólna modlitwa o pokój i pojednanie w naszej ojczyźnie, w rodzinach i na całym świecie. 19 grudnia 2020 r. wieczorem pątnicy wyruszyli na ten pielgrzymi szlak po raz 200. Dziękczynnej Eucharystii w Skępem rozpoczynającej nocną wędrówkę do Obór przewodniczył Biskup Płocki Piotra Libera. "Dziękuję wszystkim za wysiłek, poświęcenie i głębokie świadectwo wiary, bez której nikt nie zdobyłby się na to, aby iść ponad 22 kilometry pieszo w środku nocy i to niezależnie od pory roku i pogody. To wiara prowadzi was kochani przed oblicze Maryi, której powierzacie sprawy swoje, Kościoła i naszej umiłowanej Ojczyzny" - mówił w swojej homilii Ks. Biskup. "Niech wasze nocne pielgrzymowanie, którego każdy krok przybliża was nie tylko do sanktuarium w Oborach, ale także do jutrzenki - pierwszych promieni słońca, które rozerwą zasłonę ciemności, będzie zawsze waszym „ małym adwentem” wypełnionym ufną wiarą w Boże obietnice. Z serca Wam, Drodzy Pątnicy, błogosławię i każdego z Was polecam Jezusowi w tej Najświętszej Ofierze".
  Poniżej cały tekst homilii.
    zobacz więcej »  
     
  zobacz wszystkie »         Klasztor karmelitów z XVII w. oraz Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach położone są 20 km od Golubia-Dobrzynia w diecezji płockiej. Jest to miejsce naznaczone szczególną obecnością Maryi w znaku łaskami słynącej figury Matki Bożej Bolesnej. zobacz więcej »


    Sobotnie Wieczerniki mają charakter spotkań modlitewno- ewangelizacyjnych. Gromadzą pielgrzymów u stóp MB Bolesnej. zobacz więcej »
   
       
   
    ©2006 Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej

    Obory 38; 87-645 Zbójno k. Rypina; tel. (0-54) 280 11 59; tel./fax (0-54) 260 62 10;
    oprzeor@obory.com.pl

    Opiekun Pielgrzymów: O. Piotr Męczyński; tel. (0-54) 280 11 59 w. 33; (0-606) 989 710;
    opiotr@obory.com.pl

   
  KEbeth Studio