2 3 4 5 6 7 8 9 10 


09.05.2020
Papież rodziny i świętości życia
Drodzy w Sercu Jezusa, bracia i siostry!
Pełni radości dziękujemy dzisiaj Trójcy Przenajświętszej za dar Świętego Papieża Jana Pawła II, którego setną rocznicę urodzin obchodzimy. Z ufnością polecajmy się Jego wstawiennictwu u tronu Bożej Rodzicielki, której był wiernym synem i całym swoim życiem powtarzał: „Totus Tuus” – cały Twój Maryjo! Jego prywatną kaplicę na Watykanie zdobił obraz Jasnogórskiej Królowej Polski, piersi okrywał brązowy szkaplerz karmelitański, a dłonie nieustannie przesuwały paciorki różańca.
Poniżej cała konferencja.
zobacz więcej »   

02.05.2020
Msze Święte i Spowiedź w Oborskim Sanktuarium
Zgodnie z decyzją rządu od soboty 30 maja br. nastąpił czwarty etap znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19. Zniesiony został limit osób uczestniczących we Mszy świętej lub innym nabożeństwie w kościele przy jednoczesnym zachowaniu obowiązku zakrywania nosa i ust maseczką ochronną. Na zewnątrz kościoła może przebywać do 150 osób pamiętając, że należy zachować dystans 2 metrów. Plac przed naszym kościołem jest nagłośniony i ustawione są ławeczki. Od 30 maja w przestrzeniach otwartych dozwolona jest organizacja zgromadzeń, w których bierze udział do 150 osób. Uczestnicy takiego zgromadzenia muszą jednak zasłaniać usta i nos lub zachować 2-metrowy dystans społeczny (nie dotyczy to rodziny). Od 30 maja przestał obowiązywać limit osób podczas ceremonii pogrzebowej w kościele i na cmentarzu.
Informujemy, że Msze święte w naszym Sanktuarium odprawiane są w dni powszednie (od poniedziałku do soboty) o godz. 7.30 i po południu o godz. 18.00. W niedziele o godz. 8.30; 10.00; 11.30 i 16.00 oraz dodatkowa w związku ze stanem epidemii o godz. 18.00. SPOWIEDŹ ŚWIĘTA - CODZIENNIE ( OD PONIEDZIAŁKU DO SOBOTY) OD GODZ. 17.30 ORAZ W NIEDZIELĘ PRZED KAŻDĄ MSZĄ ŚWIĘTĄ.
NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE - w tygodniu (od poniedziałku do soboty) po Mszy świętej o godz. 18.00, w niedziele po Mszy świętej o godz. 16.00.
Regularne comiesięczne odwiedziny chorych w domach zostaną wznowione w naszej Parafii w piątek 5 czerwca br. Do ciężko chorego znajdującego się w sytuacji zagrożenia życia udajemy się zawsze i prosimy wtedy kontaktować się indywidualnie na tel. 54/280 11 59 lub 606 989 710.
Ważna informacja: "W najbliższym czasie zostanie również opublikowany komunikat dotyczący szczegółów organizacji pielgrzymek" - napisał w komunikacie z 27 maja br. Abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.
Zapraszamy do zapoznania się z dekretem Biskupa Płockiego z dnia 28 maja br. odwołującym dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane. Tekst dekretu poniżej
zobacz więcej »   

24.04.2020
Apel o wytrwałą i żarliwą modlitwę błagalną o deszcz
"W ostatnich tygodniach nasza ojczyzna – podobnie jak wiele innych krajów na świecie – zmaga się epidemią koronawirusa. Nasz kraj dotyka dzisiaj także inna, dotkliwa okoliczność a mianowicie susza, która niesie z sobą kolejne trudności. Jej skutkiem setki tysięcy hektarów uprawnych są zagrożone zniszczeniem a wszystko to będzie miało negatywny wpływ na produkcję rolną, a w przyszłości na ceny produktów spożywczych oraz zdolności eksportowe naszego kraju. Susza uderza w setki tysięcy rolników, sadowników, ogrodników i ich rodziny, którzy utrzymują się z owoców ziemi. Jej dotkliwość może odczuć również przemysł przetwórczy i spożywczy.
Zwracam się więc do wszystkich wiernych oraz ludzi dobrej woli z apelem o wytrwałą i żarliwą modlitwę błagalną o deszcz. Proszę, aby w sanktuariach, parafiach, domach zakonnych i rodzinach włączyć tę intencję do naszych modlitwy ufając, że Pan Bóg usłyszy nasze prośby" - napisał w specjalnym Apelu Arcybiskup Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.
zobacz więcej »   

15.04.2020
Zmarł O. Mateusz Wojnarowski O. Carm.
W środę 15 kwietnia br., w oktawie Wielkiej Nocy, na wieczne spotkanie z Bogiem odszedł O. Mateusz Stanisław Wojnarowski. Zmarł w 86 roku życia, w Zakonie Karmelitów przeżył 67 lat, w posłudze kapłańskiej blisko 62 lata. Ostatnie lata swego życia spędził w klasztorze w Krakowie. W Oborach pracował 19 lat (1970 – 1989) sprawując urząd proboszcza Parafii, Przeora Klasztoru i kustosza Sanktuarium M. B. Bolesnej. O. Mateusz zawierzył Jej całkowicie, był zawsze Jej gorliwym czcicielem i wiernym synem, który zasłużył się przygotowaniem i przeprowadzeniem uroczystości koronacyjnych Piety Oborskiej koronami papieskimi w dniu 18 lipca 1976 r. przez Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uroczystości pogrzebowe Śp. o. Mateusza Stanisława Wojnarowskiego odbyły się w Bazylice Karmelitów "Na Piasku" w Krakowie we wtorek 21 kwietnia br. Ze względu na obecną sytuację epidemii i związane z nią ograniczenia w uroczystościach pogrzebowych uczestniczyła tylko wspólnota zakonna i najbliższa rodzina. W Oborach Msza święta za Śp. Ojca Mateusza została odprawiona w dniu pogrzebu we wtorek 21 kwietnia br. o godz. 12.30. R.I.P.
Poniżej relacja z pogrzebu.
zobacz więcej »   

12.04.2020
ŻYCZENIA WIELKANOCNE 2020
Wszystkim naszym Drogim Parafianom i Pielgrzymom Oborskiego Sanktuarium życzymy, aby Chrystus Zmartwychwstały błogosławił, strzegł i obdarzał nieprzebranym bogactwem swojego Miłosierdzia. Z serdeczną pamięcią w modlitwie u stóp Matki Bożej Bolesnej – Ojcowie Karmelici.
Poniżej życzenia Biskupa Płockiego Piotra Libery i Biskupa Pomocniczego Mirosława Milewskiego.
zobacz więcej »   

« powrót  


   Klasztor karmelitów z XVII w. oraz Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach położone są 20 km od Golubia-Dobrzynia w diecezji płockiej. Jest to miejsce naznaczone szczególną obecnością Maryi w znaku łaskami słynącej figury Matki Bożej Bolesnej. zobacz więcej »


  Sobotnie Wieczerniki mają charakter spotkań modlitewno- ewangelizacyjnych. Gromadzą pielgrzymów u stóp MB Bolesnej. zobacz więcej »
 
     
 
  ©2006 Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej

  Obory 38; 87-645 Zbójno k. Rypina; tel. (0-54) 280 11 59; tel./fax (0-54) 260 62 10;
  oprzeor@obory.com.pl

  Opiekun Pielgrzymów: O. Piotr Męczyński; tel. (0-54) 280 11 59 w. 33; (0-606) 989 710;
  opiotr@obory.com.pl

 
KEbeth Studio