2 3 4 5 6 7 8 9 10 


05.07.2020
Zapraszamy na Odpust Matki Bożej Szkaplerznej
Uroczysty Odpust Matki Bożej Szkaplerznej w naszym Sanktuarium obchodzić będziemy w niedzielę 19 lipca br. Suma odpustowa o godz. 12.00.
zobacz więcej »   

04.07.2020
Msze Święte i Spowiedź w Oborskim Sanktuarium
Informujemy, że zgodnie z decyzją rządu zniesiony został limit osób uczestniczących we Mszy świętej lub innym nabożeństwie w kościele przy jednoczesnym zachowaniu obowiązku zakrywania nosa i ust maseczką ochronną. Na zewnątrz kościoła może przebywać więcej osób pamiętając jednocześnie, że należy zasłaniać usta i nos lub zachować 2-metrowy dystans społeczny (nie dotyczy to rodziny). Plac przed naszym kościołem jest nagłośniony i ustawione są ławeczki.
Informujemy, że Msze święte w naszym Sanktuarium odprawiane są w dni powszednie (od poniedziałku do soboty) o godz. 7.30 i po południu o godz. 18.00. W niedziele o godz. 8.30; 10.00; 11.30 i 16.00 oraz dodatkowa w związku ze stanem epidemii o godz. 18.00. SPOWIEDŹ ŚWIĘTA - CODZIENNIE ( OD PONIEDZIAŁKU DO SOBOTY) OD GODZ. 17.30 ORAZ W NIEDZIELĘ PRZED KAŻDĄ MSZĄ ŚWIĘTĄ.
Regularne comiesięczne odwiedziny chorych w domach na terenie naszej Parafii odbywają się w pierwszy piątek miesiąca od godz. 9.00. Do ciężko chorego znajdującego się w sytuacji zagrożenia życia udajemy się zawsze i prosimy wtedy kontaktować się indywidualnie na tel. 54/280 11 59 lub 606 989 710.
Zapraszamy do zapoznania się z dekretem Biskupa Płockiego z dnia 28 maja br. odwołującym dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane. Tekst dekretu poniżej
zobacz więcej »   

05.06.2020
Przygotowanie do uroczystego Aktu oddania i zawierzenia opiece Św. Józefa całej Polski i Kościoła w Polsce
29 czerwca br. na oficjalnej stronie internetowej Konferencji Episkopatu Polski zamieszczony został komunikat: „W porozumieniu w Prezydium Konferencji Episkopatu Polski uprzejmie informuję, że uroczysty Akt Zawierzenia Narodu Polskiego i Kościoła w Polsce świętemu Józefowi zostanie dokonany w późniejszym czasie, nie zaś jak było planowane w czwartek 2 lipca br. Wszystkim wiernym czcicielom Świętego Józefa serdecznie błogosławię + Abp Grzegorz Ryś, Administrator Apostolski Diecezji Kaliskiej”. W związku z tą decyzją Narodowe Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu na oficjalnej stronie internetowej przekazało informację: „Akt zawierzenia Narodu Polskiego i Kościoła w Polsce Św. Józefowi Kaliskiemu (zaplanowany na 2 lipca br.) odbędzie się w późniejszym terminie o którym poinformujemy". Kaliskie Sanktuarium zachęciło jednocześnie do kontynuowania nowenny do św. Józefa do środy (1 lipca br.) włącznie. A zatem pełni pokoju i ufności wobec zamysłów Bożej Opatrzności, oczekując z nadzieją na wyznaczenie nowego terminu, módlmy się za naszych drogich pasterzy polecając ich opiece św. Józefa. Przypomnijmy, że szczególną zachętą i impulsem do podjęcia tego uroczystego Aktu jest obchodzona w tym roku 150. rocznica ogłoszenia św. Józefa patronem i opiekunem Kościoła Świętego, którą obchodzić będziemy 8 grudnia br. Gdy nadeszły trudne czasy dla Kościoła, papież bł. Pius IX, „chcąc zawierzyć go szczególnej opiece świętego Patriarchy, ogłosił Józefa «Patronem Kościoła katolickiego»”. Zachęcamy wszystkich do duchowego przygotowania i udziału w tym wielkim wydarzeniu.
Drodzy bracia i siostry! Ite ad Joseph! - Idźcie do Józefa!
Poniżej konferencje oraz modlitwy i nowenna do św. Józefa.
zobacz więcej »   

24.04.2020
Apel o wytrwałą i żarliwą modlitwę błagalną o deszcz
"W ostatnich tygodniach nasza ojczyzna – podobnie jak wiele innych krajów na świecie – zmaga się epidemią koronawirusa. Nasz kraj dotyka dzisiaj także inna, dotkliwa okoliczność a mianowicie susza, która niesie z sobą kolejne trudności. Jej skutkiem setki tysięcy hektarów uprawnych są zagrożone zniszczeniem a wszystko to będzie miało negatywny wpływ na produkcję rolną, a w przyszłości na ceny produktów spożywczych oraz zdolności eksportowe naszego kraju. Susza uderza w setki tysięcy rolników, sadowników, ogrodników i ich rodziny, którzy utrzymują się z owoców ziemi. Jej dotkliwość może odczuć również przemysł przetwórczy i spożywczy.
Zwracam się więc do wszystkich wiernych oraz ludzi dobrej woli z apelem o wytrwałą i żarliwą modlitwę błagalną o deszcz. Proszę, aby w sanktuariach, parafiach, domach zakonnych i rodzinach włączyć tę intencję do naszych modlitwy ufając, że Pan Bóg usłyszy nasze prośby" - napisał w specjalnym Apelu Arcybiskup Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.
zobacz więcej »   

15.04.2020
Zmarł O. Mateusz Wojnarowski O. Carm.
W środę 15 kwietnia br., w oktawie Wielkiej Nocy, na wieczne spotkanie z Bogiem odszedł O. Mateusz Stanisław Wojnarowski. Zmarł w 86 roku życia, w Zakonie Karmelitów przeżył 67 lat, w posłudze kapłańskiej blisko 62 lata. Ostatnie lata swego życia spędził w klasztorze w Krakowie. W Oborach pracował 19 lat (1970 – 1989) sprawując urząd proboszcza Parafii, Przeora Klasztoru i kustosza Sanktuarium M. B. Bolesnej. O. Mateusz zawierzył Jej całkowicie, był zawsze Jej gorliwym czcicielem i wiernym synem, który zasłużył się przygotowaniem i przeprowadzeniem uroczystości koronacyjnych Piety Oborskiej koronami papieskimi w dniu 18 lipca 1976 r. przez Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uroczystości pogrzebowe Śp. o. Mateusza Stanisława Wojnarowskiego odbyły się w Bazylice Karmelitów "Na Piasku" w Krakowie we wtorek 21 kwietnia br. Ze względu na obecną sytuację epidemii i związane z nią ograniczenia w uroczystościach pogrzebowych uczestniczyła tylko wspólnota zakonna i najbliższa rodzina. W Oborach Msza święta za Śp. Ojca Mateusza została odprawiona w dniu pogrzebu we wtorek 21 kwietnia br. o godz. 12.30. R.I.P.
Poniżej relacja z pogrzebu.
zobacz więcej »   

« powrót  


   Klasztor karmelitów z XVII w. oraz Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach położone są 20 km od Golubia-Dobrzynia w diecezji płockiej. Jest to miejsce naznaczone szczególną obecnością Maryi w znaku łaskami słynącej figury Matki Bożej Bolesnej. zobacz więcej »


  Sobotnie Wieczerniki mają charakter spotkań modlitewno- ewangelizacyjnych. Gromadzą pielgrzymów u stóp MB Bolesnej. zobacz więcej »
 
     
 
  ©2006 Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej

  Obory 38; 87-645 Zbójno k. Rypina; tel. (0-54) 280 11 59; tel./fax (0-54) 260 62 10;
  oprzeor@obory.com.pl

  Opiekun Pielgrzymów: O. Piotr Męczyński; tel. (0-54) 280 11 59 w. 33; (0-606) 989 710;
  opiotr@obory.com.pl

 
KEbeth Studio