2 3 4 5 6 7 8 9 


04.07.2020
Msze Święte i Spowiedź w Oborskim Sanktuarium
W środę 20 stycznia br. rozpoczęła się w naszym Sanktuarium Wielka Nowenna przed Uroczystością Odpustową ku czci Św. Józefa, Oblubieńca NMP, w dniu 19 marca br. Podczas 9 - środowej Nowenny pragniemy zawierzyć opiece św. Józefa całą naszą Parafię. W tym roku ze względu na pandemię nie będzie wizyty duszpasterskiej, tzw. "kolędy", w tradycyjnej formie. Natomiast w każdą środę Nowenny do Św. Józefa będzie sprawowana Msza święta o godz. 10.00 w intencji rodzin i mieszkańców z danej wioski przynależącej do naszej Parafii. Każda rodzina przyjmując błogosławieństwo Boże otrzyma po Mszy świętej specjalną "kolędową" buteleczkę z wodą święconą, którą po powrocie do domu należy skropić mieszkanie i obrazek z modlitwą, którą należy odmówić z rodziną. Będzie można także złożyć w kopercie dobrowolną ofiarę na potrzeby związane z utrzymaniem naszej parafialnej świątyni. W kolejne środy "kolędowe" na Nowennę do Św. Józefa zapraszamy parafian z następujących wiosek: 20 stycznia - Obory, 27 stycznia - Stalmierz, 3 lutego - Stalmierek, 10 lutego - Chojno, 17 lutego - Huta-Chojno, 24 lutego - Głęboczek, 3 marca - Okonin, 10 marca - Julianowo, 17 marca - Kazimierzewo. Uroczysty Odpust ku czci Św. Józefa - w piątek 19 marca br. Uroczystej Mszy świętej odpustowej o godz. 11.00 przewodniczyć będzie Biskup Płocki Piotr Libera.
Informujemy, że zgodnie z aktualnymi wymogami sanitarnymi związanymi z pandemią w kościele może przebywać jednocześnie ograniczona liczba ludzi – to jest jedna osoba na 15 metrów kwadratowych. Wszystkim osobom uczestniczącym we Mszy świętej lub innym nabożeństwie w kościele ( i na placu przed kościołem) przypominamy o obowiązku zakrywania nosa i ust maseczką ochronną. Przy wejściu są dostępne pojemniki z płynem dezynfekującym. Dystans społeczny, tzn. odległość między jedną osobą a drugą powinna być min. 1,5 metra. Troszczmy się o siebie i naszych bliskich.
Informujemy, że Msze święte w naszym Sanktuarium odprawiane są w dni powszednie (od poniedziałku do soboty) o godz. 7.30 i po południu o godz. 16.00. W niedziele o godz. 8.30; 10.00; 11.30 i 16.00.
SPOWIEDŹ ŚWIĘTA - CODZIENNIE ( OD PONIEDZIAŁKU DO SOBOTY) OD GODZ. 15.30 ORAZ W NIEDZIELĘ PRZED KAŻDĄ MSZĄ ŚWIĘTĄ.
Modlitwa Różańcowa w Oborskim Sanktuarium - codziennie o godz. 15.30.
REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE w dniach 19 - 21 marca 2021 r. poprowadzi Ks. Roman Chyliński CSMA, michalita.
Regularne comiesięczne odwiedziny chorych w domach na terenie naszej Parafii odbywają się w pierwszy piątek miesiąca od godz. 9.00. Informujemy, że najbliższe comiesięczne odwiedziny chorych odbędą się w piątek (przed Niedzielą Miłosierdzia) 9 kwietnia 2021 r. od godz. 9.00. Do ciężko chorego znajdującego się w sytuacji zagrożenia życia udajemy się zawsze i prosimy wtedy kontaktować się indywidualnie na tel. 54/280 11 59 lub 606 989 710.
W Wielkim Poście zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Droga Krzyżowa w piątek po Mszy świętej o godz. 16.00 i Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy świętej o godz. 10.00.
Biskup Płocki w specjalnym dekrecie z 23 października br. napisał: "udzielam do odwołania dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane, dla wszystkich wiernych Diecezji Płockiej oraz wszystkich osób przebywających na jej terenie. Przypominam, że skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy św. we wskazanym czasie nie jest grzechem. Jednocześnie proszę, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie, podejmowały dzieła miłosierdzia. (...) Zachęcam też do regularnej duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe".
zobacz więcej »   

05.06.2020
ROK ŚWIĘTEGO JÓZEFA
Papież Franciszek w Liście apostolskim „Patris corde", opublikowanym z okazji 150. rocznicy ogłoszenia Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny patronem Kościoła katolickiego ogłosił specjalny „Rok” poświęcony Opiekunowi Jezusa (8 grudnia 2020 r. - 8 grudnia 2021 r.).
Publikacji Listu Apostolskiego towarzyszy Dekret Penitencjarii Apostolskiej łączący „Rok św. Józefa” ogłoszony przez Papieża z darem specjalnych odpustów.
Poniżej umieszczony został tekst Listu Apostolskiego papieża Franciszka i Dekret Penitencjarni Apostolskiej.
Poniżej także relacja filmowa z 51 Sympozjum Józefologicznego, które odbyło się w Kaliszu 8 grudnia br. oraz inne konferencje, modlitwy i nowenna do św. Józefa oraz film z piosenką "Idźmy do Józefa!" w wykonaniu s. Agnieszki OCD i zespołu "Flos Carmeli" posługującego w Oborskim Sanktuarium.
Drodzy bracia i siostry! Pod przewodnictwem Papieża Franciszka przeżywajmy "Rok Świętego Józefa" ogłoszony dla całego Kościoła i pod przewodnictwem Pasterzy Kościoła w Polsce kontynuujmy z radością nasze duchowe przygotowanie do zapowiedzianego uroczystego aktu oddania i zawierzenia opiece św. Józefa Narodu Polskiego i Kościoła w Polsce, którego termin zostanie wyznaczony przez Episkopat Polski zgodnie z zamysłem Bożej Opatrzności.
W piątek 19 marca br. w liturgii całego Kościoła obchodzić będziemy uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP. W naszym Oborskim Sanktuarium uroczystej Mszy świętej odpustowej o godz. 11.00 przewodniczyć będzie Biskup Płocki Piotr Libera. Zapraszamy serdecznie wszystkich Parafian, Pielgrzymów i Czcicieli Św. Józefa.
Pełni ufności powierzajmy opiece św. Józefa nasze rodziny, aby naśladując Świętą Rodzinę z Nazaretu mogły stać się prawdziwie Kościołem Domowym, w którym odbija się i jaśnieje chwała Przenajświętszej Trójcy.
Niech Św. Józef, Przeczysty Oblubieniec Maryi Niepokalanej, tak jak to zostało ukazane małym dzieciom w Fatimie podczas objawienia w dniu 13 października 1917 roku, wszystkim nam błogosławi wraz ze swoim przybranym Synem, naszym Panem Jezusem Chrystusem.
Poniżej WSKAZANIA BISKUPA PŁOCKIEGO PIOTRA LIBERY NA ROK ŚWIĘTEGO JÓZEFA W DIECEZJI PŁOCKIEJ
zobacz więcej »   

15.04.2020
Zmarł O. Mateusz Wojnarowski O. Carm.
W środę 15 kwietnia br., w oktawie Wielkiej Nocy, na wieczne spotkanie z Bogiem odszedł O. Mateusz Stanisław Wojnarowski. Zmarł w 86 roku życia, w Zakonie Karmelitów przeżył 67 lat, w posłudze kapłańskiej blisko 62 lata. Ostatnie lata swego życia spędził w klasztorze w Krakowie. W Oborach pracował 19 lat (1970 – 1989) sprawując urząd proboszcza Parafii, Przeora Klasztoru i kustosza Sanktuarium M. B. Bolesnej. O. Mateusz zawierzył Jej całkowicie, był zawsze Jej gorliwym czcicielem i wiernym synem, który zasłużył się przygotowaniem i przeprowadzeniem uroczystości koronacyjnych Piety Oborskiej koronami papieskimi w dniu 18 lipca 1976 r. przez Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uroczystości pogrzebowe Śp. o. Mateusza Stanisława Wojnarowskiego odbyły się w Bazylice Karmelitów "Na Piasku" w Krakowie we wtorek 21 kwietnia br. Ze względu na obecną sytuację epidemii i związane z nią ograniczenia w uroczystościach pogrzebowych uczestniczyła tylko wspólnota zakonna i najbliższa rodzina. W Oborach Msza święta za Śp. Ojca Mateusza została odprawiona w dniu pogrzebu we wtorek 21 kwietnia br. o godz. 12.30. R.I.P.
Poniżej relacja z pogrzebu.
zobacz więcej »   

13.03.2020
Zarządzenie i Apel Biskupa Płockiego Piotra Libery oraz inne komunikaty
"W tym trudnym czasie proszę wszystkich drogich kapłanów, osoby życia konsekrowanego i wiernych świeckich o modlitwę za osoby dotknięte epidemią koronowirusa, za wszystkich, którzy chorym pomagają - lekarzy, personel medyczny i służby sanitarne oraz za przedstawicieli władz podejmujących trudne decyzje zmierzające do zwalczenia pandemii. Módlmy się również o pokój serc i łaskę głębokiego nawrócenia dla każdego z nas. Miłosiernemu Bogu polecajmy wszystkich zmarłych na skutek panującej epidemii" - napisał Biskup Płocki Piotr Libera 25 marca br. "Biorąc pod uwagę obecną sytuację sanitarną w Polsce, przekazuję moim Drogim Kapłanom i Wiernym zarządzenia na czas stanu epidemii" - napisał 26 marca br. Biskup Płocki. Poniżej cały tekst Zarządzenia i inne komunikaty.
zobacz więcej »   

15.02.2020
Msze Święte w Oborskim Sanktuarium
W Wielkim Poście zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Droga Krzyżowa - w piątek po Mszy świętej o godz. 16.00; Gorzkie Żale - w niedzielę po Mszy świętej o godz. 10.00. Informujemy, że Msze święte w naszym Sanktuarium odprawiane są w dni powszednie (od poniedziałku do soboty) o godz. 7.30 i po południu o godz. 16.00. W niedziele i uroczystości o godz. 8.30; 10.00; 11.30 i 16.00. W każdy piątek Msza Święta z Nowenną do Matki Bożej Bolesnej o godz. 16.00. W każdą sobotę podczas Wieczernika (11.00-15.55) odprawiana jest Msza Święta w intencji Pielgrzymów o godz. 12.00. Spowiedź święta przed każdą Mszą świętą. Modlitwa Różańcowa codziennie o godz. 15.30.
INFORMACJA DLA PIELGRZYMÓW: Zgłaszanie przyjazdu grup pielgrzymkowych, uzgadnianie dokładnego terminu i oprowadzenia po sanktuarium, a także sprawy rezerwacji noclegu w Domu Pielgrzyma i posiłku dla grupy w herbaciarni klasztornej prosimy kierować do o. Piotra O. Carm., opiekuna pielgrzymów, Tel. 606 989 710 lub na adres E-mail: opiotr@obory.com.pl
KANCELARIA PARAFIALNA czynna w czwartki w godz. 8.30-10.00 i 17.00-19.00.
zobacz więcej »   

« powrót  


   Klasztor karmelitów z XVII w. oraz Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach położone są 20 km od Golubia-Dobrzynia w diecezji płockiej. Jest to miejsce naznaczone szczególną obecnością Maryi w znaku łaskami słynącej figury Matki Bożej Bolesnej. zobacz więcej »


  Sobotnie Wieczerniki mają charakter spotkań modlitewno- ewangelizacyjnych. Gromadzą pielgrzymów u stóp MB Bolesnej. zobacz więcej »
 
     
 
  ©2006 Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej

  Obory 38; 87-645 Zbójno k. Rypina; tel. (0-54) 280 11 59; tel./fax (0-54) 260 62 10;
  oprzeor@obory.com.pl

  Opiekun Pielgrzymów: O. Piotr Męczyński; tel. (0-54) 280 11 59 w. 33; (0-606) 989 710;
  opiotr@obory.com.pl

 
KEbeth Studio