1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 


31.03.2018
Życzenia Wielkanocne A. D. 2018
Wszystkim naszym Drogim Parafianom i Pielgrzymom Oborskiego Sanktuarium, Przyjaciołom i Dobrodziejom Klasztoru, Wspólnocie Miłości Matki Bolesnej PIETA i całej Rodzinie Karmelitańskiej okrytej brązowym szkaplerzem opieki Maryi życzymy pełnych pokoju i radości Świąt Wielkanocnych oraz obfitości łask od Zmartwychwstałego Zbawiciela. Łącząc się w paschalnej radości życzymy, aby Duch Święty dany nam przez Zmartwychwstałego Pana napełniał mocą i przenikał wszystko Boskim światłem, rozlewał miłość w sercach i udzielał pełni swoich darów. Otrzymawszy Ducha Pocieszyciela, bądźmy świadkami nadziei sięgającej Nieba i pocieszycielami wszystkich spotykanych na drodze życia. Niech szczególnie działanie Ducha Świętego - Ducha Miłości, każdego dnia staje się dla nas źródłem nowych sił i pomysłów, abyśmy nie ustawali na drodze naśladowania Zbawiciela, który pragnie, abyśmy się wzajemnie miłowali, tak jak On nas umiłował. Z serdeczną pamięcią w modlitwie u stóp Matki Bolesnej – Matki niegasnącej nadziei i pierwszej strażniczki wielkanocnego Poranka oraz darem błogosławieństwa Zmartwychwstałego Pana – Ojcowie Karmelici.
zobacz więcej »   

11.02.2018
XXVI Światowy Dzień Chorego i Poświęcenie Odnowionego Ołtarza Głównego w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach
W niedzielę 11 lutego br. w ramach obchodzonego w całym Kościele XXVI Światowego Dnia Chorego Biskup Płocki Piotr Libera przewodniczył Mszy świętej za chorych o godz. 11.30 w Oborskim Sanktuarium. W gronie koncelebransów obecny był Prowincjał Karmelitów w Polsce O. Bogdan Meger z Krakowa i Dziekan Dekanatu Dobrzyń n/ Drwęcą Ks. Kan. Jarosław Kulesza oraz wielu innych kapłanów Diecezji Płockiej i ojców karmelitów z innych klasztorów w Polsce. Wszystkich powitał serdecznie Proboszcz Parafii i Kustosz Sanktuarium w Oborach O. Włodzimierz Durbas. Następnie Ks. Biskup dokonał uroczystego poświęcenia odnowionego Ołtarza Głównego z 1696 roku. Po Mszy świętej Ks. Biskup poprowadził Adorację Najświętszego Sakramentu i zawierzył wszystkich chorych czułej opiece i wstawiennictwu Matki Bożej Bolesnej. Na koniec Adoracji Ks. Biskup udzielił wszystkim błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem na sposób praktykowany w Lourdes. Po przerwie wielu chorych i pielgrzymów przyjęło brązowy Szkaplerz Matki Bożej z Góry Karmel, wysłuchało konferencji i na koniec odmówiło wspólnie koronkę w Godzinie Miłosierdzia. Z głębi serca dziękujemy jeszcze raz wszystkim, którzy przyczynili się do odnowienia głównego ołtarza - tronu dla Matki Bożej Bolesnej i uczestniczyli w niedzielnej uroczystości jego poświęcenia. Dziękujemy Rodzinie Parafialnej i wszystkim wiernym Pielgrzymom Matki Bolesnej, wszystkim Dobrodziejom naszego Sanktuarium i Ofiarodawcom odnowienia Wielkiego Ołtarza. Dziękujemy także wszystkim, którzy pomogli chorym i starszym przybyć na spotkanie z Jezusem Boskim Lekarzem naszych dusz i ciał obecnym w tabernakulum ołtarza w Sakramencie Miłości. Z wdzięczną pamięcią w modlitwie u stóp Matki Bożej Bolesnej i darem Chrystusowego błogosławieństwa - Ojcowie Karmelici.
Niżej można obejrzeć nowy film ze zdjęciami.
zobacz więcej »   

11.02.2018
19 marca br. - Uroczystość Odpustowa ku czci Św. Józefa w Oborskim Sanktuarium
W poniedziałek 19 marca br. wraz z całym Kościołem przeżywać będziemy radosną uroczystość Św. Józefa, Przeczystego Oblubieńca Bogarodzicy i Żywiciela Syna Bożego. Msze święte w naszym sanktuarium zostaną odprawione o godz. 7.30; suma odpustowa o godz. 10.00 i po południu o godz. 16.00. Zachęcamy do nabywania oborskich modlitewników do św. Józefa oraz poświęconego wina św. Józefa - szczególnego daru i znaku Jego ojcowskiej miłości i opieki dla wszystkich chorych i cierpiących. Wspaniały przykład głębokiego nabożeństwa do św. Józefa znajdujemy w naszym zakonie karmelitańskim. Przeczytamy o tym w umieszczonym poniżej rozważaniu. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian i Pielgrzymów do Oborskiego Sanktuarium na Uroczysty Odpust Św. Józefa - Ojcowie Karmelici.
zobacz więcej »   

26.01.2018
25 stycznia br. zmarła Ś. P. Krystyna Męczyńska - Mama o. Piotra z Obór.
Z bólem i smutkiem informujemy, że w czwartek 25 stycznia br. odeszła do Domu Ojca ś.p. Krystyna Męczyńska l.76 - Kochana Mama O. Piotra posługującego od wielu lat w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach. Pogrzeb odbył się w poniedziałek 29 stycznia br. w Gdyni. Z prośbą o pamięć w modlitwie - Rodzina i Ojcowie Karmelici. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci... Niżej umieszczony został tekst listu Biskupa Płockiego Piotra Libery, fragment z homilii pogrzebowej i podziękowanie o. Piotra O. Carm.
zobacz więcej »   

19.12.2017
Życzenia na Boże Narodzenie i Nowy Rok
Drodzy Parafianie i Pielgrzymi, Przyjaciele i Dobrodzieje Oborskiego Sanktuarium! Drodzy Czciciele Matki Bożej Bolesnej, Członkowie Bractwa Szkaplerza Świętego, Wspólnoto PIETA, Kochani Chorzy! W wigilijny wieczór łączymy się duchowo z wami i waszymi rodzinami. Niech Boskie Dzieciątko Jezus, Narodzony Zbawiciel świata, obejmie was wszystkich swoją czułą miłością i obdarzy obfitością swojej łaski oraz wielką radością zwiastowaną pasterzom i pokojem betlejemskiej Nocy. Za Sługą Bożym Stefanem Wyszyńskim, Prymasem Tysiąclecia, życzymy wam „wiary, która góry przenosi, miłości, która wszystkich jednoczy, i nadziei, która nigdy nie zawodzi”. Z pamięcią na Pasterce o północy i w modlitwie przy betlejemskim żłóbku oraz darem Chrystusowego Błogosławieństwa od ołtarza naszej Oborskiej Matki Bożej Bolesnej – Ojcowie Karmelici.
Poniżej ROZWAŻANIE.
zobacz więcej »   

« powrót  


   Klasztor karmelitów z XVII w. oraz Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach położone są 20 km od Golubia-Dobrzynia w diecezji płockiej. Jest to miejsce naznaczone szczególną obecnością Maryi w znaku łaskami słynącej figury Matki Bożej Bolesnej. zobacz więcej »


  Sobotnie Wieczerniki mają charakter spotkań modlitewno- ewangelizacyjnych. Gromadzą pielgrzymów u stóp MB Bolesnej. zobacz więcej »
 
     
 
  ©2006 Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej

  Obory 38; 87-645 Zbójno k. Rypina; tel. (0-54) 280 11 59; tel./fax (0-54) 260 62 10;
  oprzeor@obory.com.pl

  Opiekun Pielgrzymów: O. Piotr Męczyński; tel. (0-54) 280 11 59 w. 33; (0-606) 989 710;
  opiotr@obory.com.pl

 
KEbeth Studio