1 2 3 4 5 6 7 8 


04.01.2017
Uroczystość Objawienia Pańskiego - 6 stycznia 2017 r. w Oborskim Sanktuarium
W piątek 6 stycznia br. przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Epifanii (gr. ukazanie się), którą w Polsce nazywamy także świętem Trzech Króli. Jest ona obchodzona w Kościele już od III wieku i przypomina, że Syn Boży objawił się ludziom jako Zbawiciel całego świata. Hołd złożony narodzonemu Jezusowi przez Mędrców ze Wschodu jest znakiem, że poganie również zostali powołani do wiary. To jedno z najważniejszych świąt w roku liturgicznym i w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. W naszym Sanktuarium porządek Mszy Świętych jak w niedzielę - o godz. 8.30; 10.00; 11.30 i 16.00. Po każdej Mszy św. nastąpi błogosławieństwo kredy i kadzidła. Taca zbierana w tym dniu będzie przeznaczona na potrzeby misyjne Kościoła. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wszystkich zachęcamy do naznaczenia drzwi swoich domów pobłogosławioną kredą - pierwszymi literami imion Trzech Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara - "K+M+B+2017" lub w myśl innej tradycji od łacińskich słów Christus mansionem benedicat – niech Chrystus błogosławi to mieszkanie - "C+M+B+2017", jako znak przynależności rodziny do Chrystusa. Uroczystość Trzech Króli to również Światowy Misyjny Dzień Dzieci, które ustanowił papież Pius XII w 1950 r. Ten dzień zachęca do modlitwy o nowe powołania misyjne. Również w uroczystość Objawienia Pańskiego Biskup Płocki Piotr Libera obchodzi 20. rocznicę przyjęcia święceń biskupich, które otrzymał 6 stycznia 1997 r. z rąk Świętego Jana Pawła II w bazylice Świętego Piotra w Rzymie. Razem z modlitwą składamy serdeczne życzenia Dostojnemu Pasterzowi naszej diecezji. 6 stycznia br. przypada I - piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą Świętą. Comiesięczne odwiedziny kapłana z komunią świętą u chorych w domach ze względu na uroczystość Trzech Króli zostały przesunięte na piątek 13 stycznia br. (od godz. 9.00). Drodzy bracia i siostry! Pasterz naszej Diecezji Płockiej zachęca wszystkich: "Pójdźcie z Trzema Królami śpiewać kolędy i pokazać radość chrześcijańskiej wiary. Niech całe Wasze rodziny doświadczą tego dnia pokoju i ciepła z bycia razem. Na czas radosnego świętowania Objawienia Pańskiego i organizowane Orszaki Trzech Króli z serca Wam wszystkim błogosławię: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen. Wasz Biskup Piotr.
zobacz więcej »   

21.12.2016
Życzenia na Boże Narodzenie 2016 i Nowy Rok
Wszystkim Drogim Parafianom i Pielgrzymom Oborskiego Sanktuarium, wszystkim Dobrodziejom naszego kościoła i klasztoru, składamy płynące z głębi serca życzenia pokoju i radosnego świętowania tajemnicy Narodzenia Pańskiego oraz obfitych łask i błogosławieństwa Bożej Dzieciny na każdy dzień Nowego Roku. Z wdzięczną pamięcią w modlitwie i darem Chrystusowego błogosławieństwa od ołtarza Matki Bożej Bolesnej – Ojcowie Karmelici. Poniżej Rozważanie.
zobacz więcej »   

23.06.2016
Srebrny Jubileusz Kapłaństwa w Oborskim Sanktuarium
W niedzielę 26 czerwca br. o godz. 11.30 o. Piotr Męczyński O. Carm. odprawił uroczystą Mszę Świętą Dziękczynną z okazji 25 rocznicy przyjęcia święceń kapłańskich. Homilię wygłosił Prowincjał Karmelitów O. Bogdan Meger z Krakowa, a koncelebransami byli współbracia z naszych klasztorów w Polsce i kapłani diecezjalni. Dziękujemy wszystkim za udział w tej radosnej i pięknej uroczystości, za wspólne świadectwo wiary i miłości do Kościoła i jego pasterzy. Razem z naszym Drogim Ojcem Jubilatem dziękujemy całej Rodzinie Parafialnej, Pielgrzymom Oborskiego Sanktuarium, oraz Przyjaciołom naszego Klasztoru. Dziękujemy serdecznie za Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów, oraz wszystkim członkom Apostolatu Modlitwy za Kapłanów "Margaretka" i "Złota Róża". W Jubileuszowym Roku Miłosierdzia z ufnością prosimy: "Boże, błogosław Polsce, błogosław wszystkim kapłanom!" (Dzienniczek św. siostry Faustyny, 1485). Poniżej Rozważanie i Świadectwo.
zobacz więcej »   

18.04.2016
Matka Boża w kopii Jasnogórskiego Wizerunku nawiedziła Obory
W dniach 1 - 5 maja br. nasza Rodzina Parafialna przeżywała Misje Święte, które poprowadził o. Kazimierz Maniecki, paulin z Jasnej Góry. Misje stanowiły bezpośrednie przygotowanie do Nawiedzenia Kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiej Królowej Polski w dniach 5-6 maja br. Uroczystemu Powitaniu Matki Bożej przewodniczył Ks. Bp Mirosław Milewski z Płocka wraz z kapłanami Dekanatu Dobrzyń n/Drwęca i Wspólnotą Karmelitańską przy licznym udziale Oborskich Parafian i Pielgrzymów. Poniżej umieszczona została relacja "Gościa Niedzielnego" - tekst i film ze zdjęciami oraz rozważanie.
zobacz więcej »   

28.09.2015
Apel Ojców Karmelitów – Kustoszy Oborskiego Sanktuarium w sprawie odnowienia Ołtarza Głównego
Pragniemy poinformować, że rozpoczęły się prace konserwatorskie przy Ołtarzu Głównym w którym znajduje się Cudowna Figura Matki Bożej Bolesnej. Odnowiona Pieta powróciła 28 marca 2015 r. na swój ołtarzowy tron, a teraz nadszedł czas na renowację samego ołtarza głównego, który zbudowany został w 1696 roku. Jego odnowienie będzie najpiękniejszym wotum dziękczynnym od wszystkim parafian i pielgrzymów dla Matki Bożej Bolesnej i pomoże w duchowym przygotowaniu do 40 – rocznicy koronacji w dniu 16 lipcu 2016 roku. Zwracamy się zatem do wszystkich czcicieli Oborskiej Matki Bolesnej z prośbą o ofiary – dary serca na ten cel. Ofiary pieniężne prosimy składać w podpisanych kopertach z podaniem adresu ofiarodawcy na ręce Kustosza Sanktuarium O. Włodzimierza Durbasa lub przesyłać na konto klasztorne podane na naszej stronie internetowej. Wszystkich Ofiarodawców polecamy Bogu przez Serce Maryi w codziennej modlitwie, a szczególnie w piątkowej Mszy Świętej – Nowennie do Matki Bożej Bolesnej o godzinie 16.00. Z darem błogosławieństwa - Ojcowie Karmelici
zobacz więcej »   

« powrót  


   Klasztor karmelitów z XVII w. oraz Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach położone są 20 km od Golubia-Dobrzynia w diecezji płockiej. Jest to miejsce naznaczone szczególną obecnością Maryi w znaku łaskami słynącej figury Matki Bożej Bolesnej. zobacz więcej »


  Sobotnie Wieczerniki mają charakter spotkań modlitewno- ewangelizacyjnych. Gromadzą pielgrzymów u stóp MB Bolesnej. zobacz więcej »
 
     
 
  ©2006 Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej

  Obory 38; 87-645 Zbójno k. Rypina; tel. (0-54) 280 11 59; tel./fax (0-54) 260 62 10;
  oprzeor@obory.com.pl

  Opiekun Pielgrzymów: O. Piotr Męczyński; tel. (0-54) 280 11 59 w. 33; (0-606) 989 710;
  opiotr@obory.com.pl

 
KEbeth Studio