16.04.2019
23.04.2019 - ostatnia aktualizacja
Życzenia Wielkanocne

Wszystkim naszym Drogim Parafianom i Pielgrzymom Oborskiego Sanktuarium, Przyjaciołom i Dobrodziejom Klasztoru, Wspólnocie Miłości M. B. Bolesnej "Pieta" oraz wszystkim Czcicielom Matki Bożej Szkaplerznej życzymy wielkanocnej radości i pokoju oraz obfitych łask od Zmartwychwstałego Chrystusa. Z serdeczną pamięcią w modlitwie i darem błogosławieństwa Miłosiernego Zbawiciela – Ojcowie Karmelici.

Życzenia Wielkanocne

Jezus Żyje! Ojciec Niebieski przez swego Ducha Miłości podniósł i objął z czułością swego Syna, a w Nim każdego z nas jako swoje umiłowane dziecko. Chrystus zmartwychwstał i w Nim zabłysła dla nas nadzieja chwalebnego zmartwychwstania.
Wszystkim naszym Drogim Parafianom i Pielgrzymom Oborskiego Sanktuarium życzymy pełnego pokoju i radości świętowania Paschy Pana, daru osobistego spotkania ze Zmartwychwstałym Zbawicielem obecnym w pokorze śnieżnobiałej Hostii oraz głębokiego odnowienia przez Ducha Świętego w chrzcielnej łasce dziecięctwa Bożego i w nadziei sięgającej Nieba.
„Chrystus żyje. On jest naszą nadzieją, jest najpiękniejszą młodością tego świata. Wszystko, czego dotknie, staje się młode, staje się nowe, napełnia się życiem” – napisał papież Franciszek w swojej nowej adhortacji apostolskiej „Christus vivit”.
Drodzy bracia i siostry! Trzeba, aby to co dokonało się podczas Wielkiej Nocy we wnętrzu Bożego Grobu w Jerozolimie dokonało się we wnętrzu każdego z nas, w naszym sercu i w naszym życiu. „Chrystus umarł i zmartwychwstał, raz na zawsze i dla wszystkich, lecz moc zmartwychwstania, to przejście z niewoli zła do wolności dobra, musi dokonywać się zawsze, w konkretnych przestrzeniach naszego istnienia, w naszym codziennym życiu” – uczy Papież Franciszek. W naszym chrześcijańskim Credo wyznajemy wiarę w naszego „ciała zmartwychwstanie” w Dniu Ostatecznym. Aby jednak tak się stało pamiętajmy: „Zmartwychwstanę w Jezusie, ale muszę wpierw Nim żyć” – przypomina nam św. Faustyna.
Prośmy Żyjącego Pana, aby w mocy swego chwalebnego Krzyża i otrzymanego dla nas Ducha Świętego Pocieszyciela przywracał piękno i młodość Kościoła, swojej Oblubienicy, aby odnawiał każdego z nas i nasze rodziny do radosnego dzieła nowej ewangelizacji Polski, Europy i całego świata.
Życzymy, aby Duch Święty dany nam od Ojca przez Zmartwychwstałego Pana, napełniał mocą i przenikał wszystko Boskim światłem, rozpalał serca ogniem miłości i udzielał pełni swoich darów.
Otrzymawszy Ducha Pocieszyciela, bądźmy pocieszycielami wszystkich spotykanych na drodze życia, a szczególnie ludzi chorych i ubogich, samotnych i opuszczonych starców, zagubionej młodzieży, spętanych nałogami, oszukanych przez złego ducha i uśmierconych duchowo własnymi grzechami. Niech Duch Prawdy przyoblecze nas swoją mocą, prowadzi i nieustannie przemawia językiem miłości kiedy i jak chce.
Jak pierwsi uczniowie napełnieni mocą Ducha Świętego wybiegli z jerozolimskiego Wieczernika głosząc wszystkim, że Jezus Żyje!, tak i wy  „biegnijcie „pociągani przez to Oblicze, tak bardzo umiłowane, które adorujemy w świętej Eucharystii i rozpoznajemy w ciele cierpiącego brata. Niech was ponagla Duch Święty do tego biegu naprzód” (papież Franciszek, Christus vivit, 299).
Każdego z was, najmilsi bracia i siostry, wasze rodziny, a szczególnie wszystkich chorych, obejmujemy naszą serdeczną modlitwą u stóp Zmartwychwstałego Pana i zawierzamy czułej opiece Maryi, okrywającej nas swoim brązowym szkaplerzem. Z darem Chrystusowego błogosławieństwa – ojcowie karmelici z sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach.


« Wszystkie wiadomości   « powrót  

   Klasztor karmelitów z XVII w. oraz Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach położone są 20 km od Golubia-Dobrzynia w diecezji płockiej. Jest to miejsce naznaczone szczególną obecnością Maryi w znaku łaskami słynącej figury Matki Bożej Bolesnej. zobacz więcej »


  Sobotnie Wieczerniki mają charakter spotkań modlitewno- ewangelizacyjnych. Gromadzą pielgrzymów u stóp MB Bolesnej. zobacz więcej »
 
     
 
  ©2006 Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej

  Obory 38; 87-645 Zbójno k. Rypina; tel. (0-54) 280 11 59; tel./fax (0-54) 260 62 10;
  oprzeor@obory.com.pl

  Opiekun Pielgrzymów: O. Piotr Męczyński; tel. (0-54) 280 11 59 w. 33; (0-606) 989 710;
  opiotr@obory.com.pl

 
KEbeth Studio