1 2 3 4 5 6 7 8 9 


14.07.2012
Dzień Chorego w Domu Matki Bolesnej
W dniu 31 lipca br. blisko 10 tys. pielgrzymów zgromadziło się na placu przed oborskim sanktuarium. Gościem spotkania był o. James Manjackal i o. Mateusz Kozhuppakalam ze Zgromadzenia Misjonarzy Św. Franciszka Salezego z Indii. O. Manjackal wygłosił konferencję, homilię podczas Mszy Świętej i poprowadził Adorację Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie. Chorzy poprowadzili modlitwę różańcową i koronkę do Miłosierdzia Bożego. Dwaj kapłani na wózkach znajdowali się w gronie kapłanów otaczających ołtarz podczas koncelebrowanej Mszy Świętej w intencji chorych. Wielka liczba pielgrzymów przyjęła Szkaplerz Matki Bożej z Góry Karmel. Posługę muzyczną sprawowały zespoły Echo Maryi, Flos Carmeli i Sursum Corda posługujące w Oborach na sobotnich Wieczernikach Królowej Pokoju. Wszystkim wyrażamy serdeczne podziękowanie za udział i pomoc w zorganizowaniu tego spotkania z Jezusem Eucharystycznym, Niebieskim Lekarzem naszych dusz i ciał. Niech Zmartwychwstały Pan obdarzy wszystkich swoim miłosiernym błogosławieństwem. Zdjęcia ze spotkania oraz relacja filmowa na DVD
zobacz więcej »   

10.05.2011
XII Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Karmelitańskiej w Oborach
W sobotę 16 lipca br. blisko 4 tys. pielgrzymów, czcicieli Matki Bożej Szkaplerznej z całej Polski zgromadziło się na oborskiej górze Karmel. Koncelebrowanej Mszy Świętej przewodniczył Generał Zakonu Karmelitów o. Fernando Millán Romeral z Rzymu, a jedną z konferencji wygłosił Prokurator Generalny O. Josef Jancar O. Carm. Dostojnych Gości w imieniu Karmelitów i Polskiej Rodziny Szkaplerznej powitał Ojciec Prowincjał Dariusz Borek z Krakowa. Radosne świętowanie ku czci Maryi wypełniła modlitwa różańcowa poprowadzona przez siostry karmelitanki, liczne świadectwa oraz adoracja Najświętszego Sakramentu. Ceremonię przyjęcia nowych członków do Szkaplerza rozpoczął Ojciec Generał, a następnie wielu kapłanów przez długi czas kontynuowało obrzęd na placu przed kościołem.
zobacz więcej »   

30.12.2010
Dzień Chorego w Oborach - 12 lipca 2011 r.
Gościem spotkania był o. James Manjackal, ze Zgromadzenia Misjonarzy św. Franciszka Salezego z Indi. Zobacz zdjęcia
zobacz więcej »   

16.04.2010
XI Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Karmelitańskiej w Oborach
W dniu 10 lipca br. u stóp Matki Bożej Bolesnej zgromadzili się pielgrzymi z całej Polski, przybyli w ponad 50 grupach autokarowych. Koncelebrowanej Mszy świętej przewodniczył O. Dariusz Borek, Prowincjał Karmelitów z Krakowa, a homilię wygłosił O. Christian Korner, Vice Generał Zakonu Karmelitów z Rzymu. Tegoroczne Spotkanie Rodziny Szkaplerznej w Oborach odbywało się pod hasłem: „Razem z Maryją bądźmy świadkami Miłości”.
zobacz więcej »   

29.04.2009
11 lipca 2009 r. odbył się X Ogólnopolski Wieczernik Królowej Pokoju w Oborach
Hasłem tegorocznego spotkania były słowa: "W imię Najdroższej Krwi Chrystusa otoczmy troską życie".
zobacz więcej »   

« powrót  


   Klasztor karmelitów z XVII w. oraz Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach położone są 20 km od Golubia-Dobrzynia w diecezji płockiej. Jest to miejsce naznaczone szczególną obecnością Maryi w znaku łaskami słynącej figury Matki Bożej Bolesnej. zobacz więcej »


  Sobotnie Wieczerniki mają charakter spotkań modlitewno- ewangelizacyjnych. Gromadzą pielgrzymów u stóp MB Bolesnej. zobacz więcej »
 
     
 
  ©2006 Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej

  Obory 38; 87-645 Zbójno k. Rypina; tel. (0-54) 280 11 59; tel./fax (0-54) 260 62 10;
  oprzeor@obory.com.pl

  Opiekun Pielgrzymów: O. Piotr Męczyński; tel. (0-54) 280 11 59 w. 33; (0-606) 989 710;
  opiotr@obory.com.pl

 
KEbeth Studio