1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » 


23.06.2016
Srebrny Jubileusz Kapłaństwa w Oborskim Sanktuarium
W niedzielę 26 czerwca br. o godz. 11.30 o. Piotr Męczyński O. Carm. odprawił uroczystą Mszę Świętą Dziękczynną z okazji 25 rocznicy przyjęcia święceń kapłańskich. Homilię wygłosił Prowincjał Karmelitów O. Bogdan Meger z Krakowa, a koncelebransami byli współbracia z naszych klasztorów w Polsce i kapłani diecezjalni. Dziękujemy wszystkim za udział w tej radosnej i pięknej uroczystości, za wspólne świadectwo wiary i miłości do Kościoła i jego pasterzy. Razem z naszym Drogim Ojcem Jubilatem dziękujemy całej Rodzinie Parafialnej, Pielgrzymom Oborskiego Sanktuarium, oraz Przyjaciołom naszego Klasztoru. Dziękujemy serdecznie za Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów, oraz wszystkim członkom Apostolatu Modlitwy za Kapłanów "Margaretka" i "Złota Róża". W Jubileuszowym Roku Miłosierdzia z ufnością prosimy: "Boże, błogosław Polsce, błogosław wszystkim kapłanom!" (Dzienniczek św. siostry Faustyny, 1485). Poniżej Rozważanie i Świadectwo.
zobacz więcej »   

18.04.2016
Matka Boża w kopii Jasnogórskiego Wizerunku nawiedziła Obory
W dniach 1 - 5 maja br. nasza Rodzina Parafialna przeżywała Misje Święte, które poprowadził o. Kazimierz Maniecki, paulin z Jasnej Góry. Misje stanowiły bezpośrednie przygotowanie do Nawiedzenia Kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiej Królowej Polski w dniach 5-6 maja br. Uroczystemu Powitaniu Matki Bożej przewodniczył Ks. Bp Mirosław Milewski z Płocka wraz z kapłanami Dekanatu Dobrzyń n/Drwęca i Wspólnotą Karmelitańską przy licznym udziale Oborskich Parafian i Pielgrzymów. Poniżej umieszczona została relacja "Gościa Niedzielnego" - tekst i film ze zdjęciami oraz rozważanie.
zobacz więcej »   

28.09.2015
Apel Ojców Karmelitów – Kustoszy Oborskiego Sanktuarium w sprawie odnowienia Ołtarza Głównego
Pragniemy poinformować, że rozpoczęły się prace konserwatorskie przy Ołtarzu Głównym w którym znajduje się Cudowna Figura Matki Bożej Bolesnej. Odnowiona Pieta powróciła 28 marca 2015 r. na swój ołtarzowy tron, a teraz nadszedł czas na renowację samego ołtarza głównego, który zbudowany został w 1696 roku. Jego odnowienie będzie najpiękniejszym wotum dziękczynnym od wszystkim parafian i pielgrzymów dla Matki Bożej Bolesnej i pomoże w duchowym przygotowaniu do 40 – rocznicy koronacji w dniu 16 lipcu 2016 roku. Zwracamy się zatem do wszystkich czcicieli Oborskiej Matki Bolesnej z prośbą o ofiary – dary serca na ten cel. Ofiary pieniężne prosimy składać w podpisanych kopertach z podaniem adresu ofiarodawcy na ręce Kustosza Sanktuarium O. Włodzimierza Durbasa lub przesyłać na konto klasztorne podane na naszej stronie internetowej. Wszystkich Ofiarodawców polecamy Bogu przez Serce Maryi w codziennej modlitwie, a szczególnie w piątkowej Mszy Świętej – Nowennie do Matki Bożej Bolesnej o godzinie 16.00. Z darem błogosławieństwa - Ojcowie Karmelici
zobacz więcej »   

30.08.2015
Symbole Światowych Dni Młodzieży nawiedziły Oborskie Sanktuarium w piątek 11 września 2015 r.
W dniach 26 - 31 lipca 2016 roku przeżywać będziemy XXIX Światowe Dni Młodzieży. Centralnemu Spotkaniu w Krakowie przewodniczyć będzie papież Franciszek. Tematem będą słowa Chrystusa z Ewangelii: "Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią" (Mt 5, 7). W ramach przygotowania do tego radosnego wydarzenia Diecezja Płocka w dniach od 5 do 19 września br. gości Symbole ŚDM: Krzyż i Ikonę Matki Bożej. Symbole te odwiedziły także nasze karmelitańskie sanktuarium w piątek 11 września br. Powitanie Symboli ŚDM nastąpiło o godz. 15.00 przed bramą sanktuarium, a pożegnanie o godz. 22.00. W spotkaniu uczestniczyła młodzież m.in. z naszej karmelitańskiej placówki w Sąsiadowicach na Ukrainie i z Krakowa oraz nasi ojcowie i bracia z klasztorów w Polsce. W programie spotkania była m.in.: Droga Krzyżowa ze świecami na Oborskiej Kalwarii podczas której niesiono Krzyż Jubileuszowego Roku Odkupienia ofiarowany przez św. Jana Pawła II młodzieży w 1984 roku i modlitwa różańcowa z aktem zawierzenia przed Ikoną Matki Bożej Wybawicielki Ludu Rzymskiego (Salus Populi Romani) ofiarowaną przez Ojca Świętego w 2003 roku. Nasz Święty Rodak z Wadowic przekazując młodzieży ten obraz wyjaśniał: "Maryja jest wam dana, by pomóc wam wejść w bardziej szczery i osobisty kontakt z Jezusem. Swoim przykładem, Maryja uczy was utkwienia spojrzenia miłości w Nim, który ukochał nas jako pierwszy". Papież Polak powierzył młodym kopię ikony, by wraz z krzyżem wędrowała po świecie. W tym geście przekazał też młodzieży swój testament: zawołanie „Totus Tuus”. Szczególnym znakiem tego oddania się w macierzyńską opiekę Maryi była ceremonia przyjęcia Szkaplerza Karmelitańskiego. Przypomnijmy, że w naszym Oborskim Sanktuarium znajduje się na stałe Relikwiarz Krwi Św. Jana Pawła II. Wszystkich naszym drogim braciom w Karmelu, parafianom, pielgrzymom, a szczególnie młodzieży najserdeczniej dziękujemy i polecamy czułej opiece i wstawiennictwu naszej Oborskiej Matki Bolesnej z darem Chrystusowego błogosławieństwa na dalszą drogę wiary śladami Boskiego Mistrza wiodącą przez krzyż do chwały zmartwychwstania - Ojcowie Karmelici.
zobacz więcej »   

21.07.2015
Nowy Proboszcz Parafii w Oborach
Drodzy Parafianie! Informujemy, że decyzją Biskupa Płockiego Piotra Libery z dniem 18 lipca br. obowiązki nowego proboszcza parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Oborach objął o. Włodzimierz Durbas O. Carm., przeor klasztoru karmelitów i kustosz sanktuarium w Oborach. Liturgiczne wprowadzenie na urząd nowego proboszcza odbyło się w niedzielę 9 sierpnia na Mszy Świętej o godz. 10.00. W imieniu Biskupa Płockiego kanonicznego i oficjalnego wprowadzenia nowego proboszcza do wspólnoty parafialnej dokonał Ks. Jarosław Kulesza, Dziekan Dekanatu Dobrzyń n. Drwęcą. Posługiwanie nowego Ojca Proboszcza i wszystkich Ojców Karmelitów oraz całą naszą Rodzinę Parafialną polecajmy opiece Matki Bożej Bolesnej, Patronki naszej Parafii. Jednocześnie informujemy, że Kancelaria Parafialna czynna jest we wtorki i czwartki w godz. 8.30 - 10.00 i 17.00 - 19.00. W sprawach ważnych i nagłych (np. wyjazd do chorego, czy pogrzeb) o każdej porze dnia.
zobacz więcej »   

« powrót  


   Klasztor karmelitów z XVII w. oraz Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach położone są 20 km od Golubia-Dobrzynia w diecezji płockiej. Jest to miejsce naznaczone szczególną obecnością Maryi w znaku łaskami słynącej figury Matki Bożej Bolesnej. zobacz więcej »


  Sobotnie Wieczerniki mają charakter spotkań modlitewno- ewangelizacyjnych. Gromadzą pielgrzymów u stóp MB Bolesnej. zobacz więcej »
 
     
 
  ©2006 Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej

  Obory 38; 87-645 Zbójno k. Rypina; tel. (0-54) 280 11 59; tel./fax (0-54) 260 62 10;
  oprzeor@obory.com.pl

  Opiekun Pielgrzymów: O. Piotr Męczyński; tel. (0-54) 280 11 59 w. 33; (0-606) 989 710;
  opiotr@obory.com.pl

 
KEbeth Studio