1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » 


19.05.2014
Cudowna Figura Matki Bolesnej po odnowieniu powróciła na ołtarzowy tron w Oborskim Sanktuarium
W sobotę 28 marca 2015 r. podczas Mszy Świętej dziękczynnej sprawowanej przez prowincjała karmelitów o. Tadeusza Popielę z Krakowa w intencji wszystkich pielgrzymów nastąpiło uroczyste odsłonięcie i poświęcenie odnowionej Piety Oborskiej. Wszystkim czcicielom Matki Bolesnej dziękujemy za liczny udział w tej radosnej uroczystości oraz ofiary i dary serca przekazywane na renowację Cudownej Figury. Z wdzięczną pamięcią w modlitwie u stóp Matki Bolesnej, bukietem serdecznych życzeń z okazji nadchodzących świąt wielkanocnych i darem Chrystusowego błogosławieństwa na rozpoczynające się obchody Wielkiego Tygodnia - Ojcowie Karmelici.
zobacz więcej »   

08.10.2013
12 - 13 października 2014 r. - VIII Spotkanie Apostolatu Modlitwy i Postu za Kapłanów "Złota Róża" w Oborach
„Dobry pasterz, ukształtowany według Serca Boga, jest największym skarbem, jaki Bóg może przydzielić parafii. Jest to najcenniejszy dar Bożego miłosierdzia” (św. Jan M. Vianney). I Ty możesz włączyć się w wielkie dzieło pomocy kapłanom. Poprzez modlitwę, post, cierpienie, gest serca, możemy razem wyprosić kapłanów mocnych, odważnych, świętych – na wzór Chrystusa, Najwyższego Kapłana, utożsamiających się całkowicie z Nim i Jego misją. Zapraszamy do współpracy. Apostolat "Złota Róża" poprowadzi Czuwanie Nocne w kościele od godz. 19.00 do godz. 4.00. Poniżej podajemy informacje dotyczące Apostolatu oraz rozważanie o. Piotra Męczyńskiego O. Carm. z Obór: „Matka wszystkich kapłanów”.
zobacz więcej »   

16.10.2012
Oborskie Sanktuarium – Miejsce Stacyjne w Roku Wiary
Na podstawie Dekretu Biskupa Płockiego z dnia 13 października 2012 r. Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach zostało obdarowane przywilejem Kościoła Stacyjnego w Roku Wiary. Przywilej ten to możliwość zyskania przez wiernych odpustu zupełnego (pod zwykłymi warunkami: wyznanie grzechów w sakramencie pokuty, przyjęcie Komunii świętej, modlitwa w intencjach Papieża, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego) za każdym razem, gdy w czasie trwania Roku Wiary (do 24 listopada 2013 roku) nawiedzą indywidualnie lub w grupie pielgrzymkowej Sanktuarium w Oborach i wezmą tam udział w nabożeństwie, bądź będą się modlić, medytować, kończąc modlitwą "Ojcze nasz", Wyznaniem Wiary, wezwaniem do Matki Bożej lub świętych. Zapraszamy serdecznie do Oborskiego Domu Matki Bolesnej (otwartego cały dzień) i zachęcamy wszystkich wiernych do zyskania łaski odpustu. „Porta fidei” (Podwoje wiary) w Boga “bogatego w miłosierdzie” są dla nas nieustannie otwarte. Macierzyńskiej opiece Maryi, która jest naszą Przewodniczką na drodze wiary, zawierzamy wszystkich drogich pielgrzymów i serdecznie zapraszamy.
zobacz więcej »   

14.07.2012
Dzień Chorego w Domu Matki Bolesnej
W dniu 31 lipca br. blisko 10 tys. pielgrzymów zgromadziło się na placu przed oborskim sanktuarium. Gościem spotkania był o. James Manjackal i o. Mateusz Kozhuppakalam ze Zgromadzenia Misjonarzy Św. Franciszka Salezego z Indii. O. Manjackal wygłosił konferencję, homilię podczas Mszy Świętej i poprowadził Adorację Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie. Chorzy poprowadzili modlitwę różańcową i koronkę do Miłosierdzia Bożego. Dwaj kapłani na wózkach znajdowali się w gronie kapłanów otaczających ołtarz podczas koncelebrowanej Mszy Świętej w intencji chorych. Wielka liczba pielgrzymów przyjęła Szkaplerz Matki Bożej z Góry Karmel. Posługę muzyczną sprawowały zespoły Echo Maryi, Flos Carmeli i Sursum Corda posługujące w Oborach na sobotnich Wieczernikach Królowej Pokoju. Wszystkim wyrażamy serdeczne podziękowanie za udział i pomoc w zorganizowaniu tego spotkania z Jezusem Eucharystycznym, Niebieskim Lekarzem naszych dusz i ciał. Niech Zmartwychwstały Pan obdarzy wszystkich swoim miłosiernym błogosławieństwem. Zdjęcia ze spotkania oraz relacja filmowa na DVD
zobacz więcej »   

10.05.2011
XII Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Karmelitańskiej w Oborach
W sobotę 16 lipca br. blisko 4 tys. pielgrzymów, czcicieli Matki Bożej Szkaplerznej z całej Polski zgromadziło się na oborskiej górze Karmel. Koncelebrowanej Mszy Świętej przewodniczył Generał Zakonu Karmelitów o. Fernando Millán Romeral z Rzymu, a jedną z konferencji wygłosił Prokurator Generalny O. Josef Jancar O. Carm. Dostojnych Gości w imieniu Karmelitów i Polskiej Rodziny Szkaplerznej powitał Ojciec Prowincjał Dariusz Borek z Krakowa. Radosne świętowanie ku czci Maryi wypełniła modlitwa różańcowa poprowadzona przez siostry karmelitanki, liczne świadectwa oraz adoracja Najświętszego Sakramentu. Ceremonię przyjęcia nowych członków do Szkaplerza rozpoczął Ojciec Generał, a następnie wielu kapłanów przez długi czas kontynuowało obrzęd na placu przed kościołem.
zobacz więcej »   

« powrót  


   Klasztor karmelitów z XVII w. oraz Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach położone są 20 km od Golubia-Dobrzynia w diecezji płockiej. Jest to miejsce naznaczone szczególną obecnością Maryi w znaku łaskami słynącej figury Matki Bożej Bolesnej. zobacz więcej »


  Sobotnie Wieczerniki mają charakter spotkań modlitewno- ewangelizacyjnych. Gromadzą pielgrzymów u stóp MB Bolesnej. zobacz więcej »
 
     
 
  ©2006 Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej

  Obory 38; 87-645 Zbójno k. Rypina; tel. (0-54) 280 11 59; tel./fax (0-54) 260 62 10;
  oprzeor@obory.com.pl

  Opiekun Pielgrzymów: O. Piotr Męczyński; tel. (0-54) 280 11 59 w. 33; (0-606) 989 710;
  opiotr@obory.com.pl

 
KEbeth Studio