15.03.2020
Wiadomość od Ojca Generała z Rzymu


Drodzy bracia i siostry,

w tej szczególnej sytuacji pragnę skierować słowo wsparcia do wszystkich naszych członków w jakikolwiek sposób dotkniętych nieustannym rozprzestrzenianiem się wirusa Covid-19. W naszej Kurii przyjęliśmy zalecenia rządu włoskiego i uczyniliśmy, co w naszej mocy, aby wszystkie je wprowadzić w życie. Oznaczało to zawiadomienie naszego personelu, aby nie przychodził do pracy aż do otrzymania dalszych zaleceń. Zorganizowaliśmy nasze życie tak, by nikt nie przyjmował nikogo w domu i by nikt nie  opuszczał domu, dopóki zakaz nie zostanie odwołany, z wyjątkiem sytuacji nagłych  i niezbędnych posług. Zdajemy sobie sprawę, jak wielkie wyrzeczenie pociąga to za sobą, ale uważamy, że powinniśmy kierować się zaleceniami ekspertów.

W naszych myślach i modlitwach obecne są osoby zmarłe i ich pogrążone w żałobie rodziny. Będziemy modlić się za pracowników służby zdrowia, aby badaczom udało się wyizolować wirusa i znaleźć jak najskuteczniejsze sposoby ochrony populacji przed infekcją, a także by lekarze i pielęgniarki byli w stanie pomóc wszystkim tym, którzy padli ofiarą tej choroby.

Nie powinniśmy tracić ufności lub ulegać strachowi. To doświadczenie może skłonić nas do refleksji nad tym, jak bardzo jesteśmy bezsilni, pomimo całego naszego postępu. W takich chwilach jaśniej zdajemy sobie sprawę, że bez Boga nic nie możemy uczynić. To  dobry moment, aby odnowić naszą wiarę w Boga i nasze zaangażowanie dla wzajemnego dobra, a w szczególności naszą troskę o ubogich, o tych, którzy nie są w stanie sobie poradzić, gdy życie staje się trudne. W okresie, który spędzamy zamknięci w naszych domach, możemy znaleźć czas, by więcej myśleć i więcej się modlić jak Maryja, Matka Boga, która zachowywała wszystkie te sprawy i rozważała je w swoim sercu.

Míceál O'Neill, O.Carm.
Przełożony Generalny


« Wszystkie wiadomości   « powrót  

   Klasztor karmelitów z XVII w. oraz Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach położone są 20 km od Golubia-Dobrzynia w diecezji płockiej. Jest to miejsce naznaczone szczególną obecnością Maryi w znaku łaskami słynącej figury Matki Bożej Bolesnej. zobacz więcej »


  Sobotnie Wieczerniki mają charakter spotkań modlitewno- ewangelizacyjnych. Gromadzą pielgrzymów u stóp MB Bolesnej. zobacz więcej »
 
     
 
  ©2006 Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej

  Obory 38; 87-645 Zbójno k. Rypina; tel. (0-54) 280 11 59; tel./fax (0-54) 260 62 10;
  oprzeor@obory.com.pl

  Opiekun Pielgrzymów: O. Piotr Męczyński; tel. (0-54) 280 11 59 w. 33; (0-606) 989 710;
  opiotr@obory.com.pl

 
KEbeth Studio