19.09.2011
23.12.2012 - ostatnia aktualizacja
Papieski Krzyż w Oborach

W sobotę 17 września ok. godz. 22.00 do naszego Sanktuarium z parafii św. Trójcy w Rypinie przywieziono peregrynujący po Polsce Krzyż Papieski. W Oborach Krucyfiks w sobotę i niedzielę adorowali parafianie i pielgrzymi.
Krzyż ten towarzyszył Ojcu Świętemu w Wielki Piątek 25 marca 2005 r., gdy ze względu na zły stan zdrowia Jan Paweł II nie mógł uczestniczyć w Drodze Krzyżowej w Koloseum. Z uczestnikami tego nabożeństwa błogosławiony Jan Paweł II łączył się duchowo, oglądając transmisję telewizyjną w swojej kaplicy, tuląc się i całując ten Krzyż.

Krucyfiks został wyrzeźbiony przez mieszkańca jednej z bieszczadzkich wiosek na prośbę jego żony, gdy nieszczęśliwy upadek uszkodził jej kręgosłup i przykuł do łóżka. W 2000 roku małżonkowie zapragnęli podarować go Ojcu Świętemu. Nie mogli tego zrobić osobiście, ale zabrała go delegacja samorządowców jadąca do Rzymu na uroczystości jubileuszowe. Gdy wręczano krzyż Ojcu Świętemu, Jan Paweł II dziwnie się weń wpatrywał. Jak się okazało, zawisł w watykańskich apartamentach.

W Wielki Piątek 2005 r. Jan Paweł trzymał ten Krzyż w dłoniach, całował go i tulił się do Krzyża, a potem do uczestników Drogi Krzyżowej powiedział:

„Łączę się z wami w głębokiej inwokacji: «Kłaniamy Ci się, Chryste, i błogosławimy Tobie, żeś przez krzyż swój święty świat odkupić raczył». Tak, oddajemy cześć tajemnicy krzyża Syna Bożego i błogosławimy jej, albowiem właśnie z tej śmierci wypłynęła nowa nadzieja dla ludzkości. Adoracja krzyża przypomina nam o zobowiązaniu, od którego nie możemy się uchylić – misji, którą św. Paweł wyraził w słowach: «dopełniam niedostatki udręk Chrystusa w moim ciele dla dobra Jego Ciała, którym jest Kościół» (Kol 1,24). I ja także ofiarowuję moje cierpienia, aby dopełnił się Boży plan, a Jego słowo trwało wśród ludów. Jestem blisko tych wszystkich, którzy w tej chwili doświadczają cierpienia. Modlę się za każdego z nich. W tym dniu, w którym wspominamy ukrzyżowanego Chrystusa, wraz z wami patrzę na krzyż i oddaję mu cześć, powtarzając słowa liturgii: O Crux, ave spes unica! Witaj, Krzyżu, jedyna nadziejo, daj cierpliwość i odwagę i obdarz świat pokojem!”...

m.


« Wszystkie wiadomości   « powrót  

 



  Klasztor karmelitów z XVII w. oraz Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach położone są 20 km od Golubia-Dobrzynia w diecezji płockiej. Jest to miejsce naznaczone szczególną obecnością Maryi w znaku łaskami słynącej figury Matki Bożej Bolesnej. zobacz więcej »


  Sobotnie Wieczerniki mają charakter spotkań modlitewno- ewangelizacyjnych. Gromadzą pielgrzymów u stóp MB Bolesnej. zobacz więcej »
 
     
 
  ©2006 Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej

  Obory 38; 87-645 Zbójno k. Rypina; tel. (0-54) 280 11 59; tel./fax (0-54) 260 62 10;
  oprzeor@obory.com.pl

  Opiekun Pielgrzymów: O. Piotr Męczyński; tel. (0-54) 280 11 59 w. 33; (0-606) 989 710;
  opiotr@obory.com.pl

 
KEbeth Studio