11.03.2013
14.11.2013 - ostatnia aktualizacja
Odpust Wniebowzięcia NMP i uroczysta istalacja Relikwii Bł. Jana Pawła II w Oborskim Sanktuarium

Uroczystej Sumie Odpustowej ku czci Wniebowzięcia NMP oraz ceremonii wprowadzenia i instalacji Relikwii Bł. Jana Pawła II w oborskim kościele przewodniczył Jego Ekscelencja ks. bp dr Piotr Libera, Ordynariusz Diecezji Płockiej. Relikwia Krwi umieszczona jest w specjalnym dużym relikwiarzu, który przedstawia postać umiłowanego Ojca Świętego ze szkaplerzem karmelitańskim na piersiach. U jego podstawy znajdują się słowa napisane własnoręcznie przez Ojca Świętego w dniu 3 maja 1982 r.: "Pielgrzymom do Matki Boskiej Bolesnej w Oborach z serca błogosławię. Jan Paweł II, papież". Relikwiarz umieszczony na ołtarzu Matki Bożej Szkaplerznej stanowi wotum dziękczynne od wszystkich pielgrzymów i parafian oborskich za dar Papieża Bł. Jana Pawła II, wielkiego Czciciela Szkaplerza Karmelitańskiego. Zapraszamy serdecznie do Domu naszej Niebieskiej Matki, tronującej od czterech wieków na oborskiej górze Karmel. Przybywajmy po święty szkaplerz Maryi i wyznajmy Jej razem z naszym umiłowanym Ojcem świętym: Totus Tuus. Każdego 16 - go dnia miesiąca o godz. 16.00 odprawiana będzie Msza święta ku czci bł. Jana Pawła II z możliwością ucałowania Relikwii Ojca Świętego. Zapraszają serdecznie - Ojcowie Karmelici z Obór.

Zobacz zdjęcia: część I i część II

Modlitwa przed Relikwiarzem Bł. Jana Pawła II w Oborach

Umiłowany Ojcze Święty, Błogosławiony Janie Pawle II, często mała kropla krwi ratuje ludzkie życie. Ufamy, że przechowywana w naszej karmelitańskiej świątyni kropla Twojej krwi, prześwietlona blaskiem świętości - Twego zjednoczenia z Bogiem, będzie dla nas wezwaniem i pomocą w ratowaniu naszego życia od duchowej pustki, w ratowaniu życia naszych braci i sióstr od ulegania bezbożności i obojętności na sprawy Boże, a także od znieczulenia na potrzeby i cierpienia innych, zwłaszcza najbliższych: żon, mężów, dzieci, starszych rodziców, sąsiadów. Niech krwiobieg naszej wiary, nadziei i miłości ożywia kropla Twojej krwi, przykład twojego życia wypełnionego miłością do Boga i każdego człowieka.

Od Ciebie, Ojcze Święty, pragniemy uczyć się także tej wielkiej miłości do Maryi, która okrywa nas swoim macierzyńskim płaszczem – szkaplerzem świętym. Kropla Twojej krwi na skrawku materiału każe nam myśleć z wdzięcznością o tej brązowej szacie karmelitańskiej, która spoczywała na Twoich piersiach od Pierwszej Komunii, aż do godziny Twego przejścia do Domu Ojca. Ta święta szata opieki Maryi spoczywała na Twoim sercu, gdy przelałeś swoją krew podczas zamachu na Placu Świętego Piotra, pamiętnego 13 maja 1981 roku. A potem nie pozwoliłeś sobie zdjąć tej maryjnej szaty podczas długich dni spędzonych na łóżku szpitalnym. Właśnie wtedy, w klinice Gemellego, miała miejsce jeszcze jedna wymowna interwencja Maryi. W dniu 16 lipca 1981 roku, w dzień Matki Bożej Szkaplerznej cofnął się śmiertelny wirus cytomegalii, który dostał się do Twego organizmu wraz z przetaczaną krwią. Od tego dnia, Ojcze Święty, wyraźnie zacząłeś odzyskiwać siły.

Dzisiaj, kiedy patrzymy na ten piękny relikwiarz, ukazujący Twoją czcigodną postać ze szkaplerzem Królowej Karmelu na piersiach, dziękujemy za ten wielki przykład Twojego całkowitego oddania i zawierzenia Maryi. Każdą kroplę swojej krwi i całe swoje życie złożyłeś w Jej macierzyńskich dłoniach. Całym swoim życiem, każdą kroplą swojej krwi, wyznawałeś Jej swoją synowską miłość i głosiłeś Jej chwałę. Apostole Szkaplerza Świętego oręduj za nami i unieś nad nami swoją ojcowską dłoń - niech dla wszystkich, którzy przyjmują tutaj brązową szatę Maryi i polecają się Jej matczynemu Sercu, spełniają się także słowa, które własnoręcznie napisałeś: „Pielgrzymom do Matki Boskiej w Oborach z serca błogosławię – Jan Paweł II, papież”.

Umiłowany Ojcze Święty, niech Twój świetlany przykład i kropla Twojej Krwi w Oborskim Relikwiarzu przypomina nam nieustannie, że prawdziwej pełni, sensu i ostatecznego celu naszego życia - radości Nieba, nie możemy osiągnąć inaczej, jak tylko przez dar miłości z samego siebie wobec Boga i bliźnich. Amen.

                                                                           o. Piotr Męczyński O. Carm.


« Wszystkie wiadomości   « powrót  

   Klasztor karmelitów z XVII w. oraz Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach położone są 20 km od Golubia-Dobrzynia w diecezji płockiej. Jest to miejsce naznaczone szczególną obecnością Maryi w znaku łaskami słynącej figury Matki Bożej Bolesnej. zobacz więcej »


  Sobotnie Wieczerniki mają charakter spotkań modlitewno- ewangelizacyjnych. Gromadzą pielgrzymów u stóp MB Bolesnej. zobacz więcej »
 
     
 
  ©2006 Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej

  Obory 38; 87-645 Zbójno k. Rypina; tel. (0-54) 280 11 59; tel./fax (0-54) 260 62 10;
  oprzeor@obory.com.pl

  Opiekun Pielgrzymów: O. Piotr Męczyński; tel. (0-54) 280 11 59 w. 33; (0-606) 989 710;
  opiotr@obory.com.pl

 
KEbeth Studio