11.12.2014
Oborskie Sanktuarium - kościołem odpustowym w Roku Życia Konsekrowanego.

Informujemy z radością wszystkich wiernych przybywających do kościoła OO. Karmelitów w Oborach o możliwości uzyskania daru odpustu zupełnego w Roku Życia Konsekrowanego. „Rzymska Penitencjaria Apostolska [Dekretem z dnia 23 listopada 2014 roku] chętnie udziela odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami (sakramentalna spowiedź, Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego) wszystkim (…) pobożnym wiernym prawdziwie skruszonym i kierującym się miłością, który można uzyskać od pierwszej niedzieli Adwentu 2014 roku aż do dnia 02 lutego 2016, w którym rok życia konsekrowanego zostanie uroczyście zamknięty, a który mogą także ofiarować, na sposób wstawienniczy, za dusze wiernych zatrzymane w czyśćcu: (…) każdorazowo we wszystkich Kościołach partykularnych, (…) gdy pobożnie nawiedzą (…) jakiś kościół klasztorny (…) i tam publicznie odmówią Liturgię godzin lub przynajmniej przez odpowiedni okres czasu oddadzą się pobożnym rozważaniom, które powinny być zakończone Modlitwą Pańską, Wyznaniem wiary w jakiejkolwiek prawnej formule oraz pobożnymi wezwaniami do Najświętszej Maryi Panny”. Dekretem Biskupa Płockiego Piotra Libery z dnia 8 grudnia 2014 r. takim „Miejscem Świętym” w którym można uzyskać odpust zupełny w Roku Życia Konsekrowanego jest także Sanktuarium w Oborach. Zapraszamy serdecznie do "źródła miłosierdzia" tryskającego obficie w Oborskim Karmelu - Ogrodzie Matki Bożej Bolesnej, Oazie Pokoju i Modlitwy. Kustosze Sanktuarium - Ojcowie Karmelici.

Dekret Biskupa Płockiego o odpustach w Roku Życia Konsekrowanego

Płock, dnia 8 grudnia 2014 r.
W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

L. dz. 2409/2014

Mając na względzie duchowe dobro wiernych Diecezji Płockiej oraz kierując się normami zawartymi w dekrecie Penitencjarii Apostolskiej „O ustanowieniu warunków potrzebnych dla zyskania daru Odpustów w ciągu Roku Życia Konsekrowanego” z dnia 23 listopada 2014 r., postanawiam:

1. Miejscami świętymi za nawiedzenie których można uzyskać odpust zupełny w Roku Życia Konsekrowanego będą:

Bazylika Katedralna w Płocku

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku

Sanktuarium w Skępem

Sanktuarium w Oborach

Sanktuarium  w Sierpcu

Sanktuarium w Przasnyszu

Sanktuarium w Czerwińsku

Kościół klasztorny Ojców Kapucynów w Zakroczymiu

Odpust zupełny w tych miejscach uzyskują wierni, którzy, we wszystkie dni Roku Życia Konsekrowanego, publicznie odmówią Liturgię Godzin lub przynajmniej przez odpowiedni okres czasu oddadzą się pobożnym rozważaniom, które powinny być zakończone Modlitwą Pańską, Wyznaniem wiary w jakiejkolwiek prawnej formule oraz pobożnymi wezwaniami do Najświętszej Maryi Panny.

2. Dniami diecezjalnymi poświęconymi życiu konsekrowanemu, w których można uzyskać odpust zupełny będą:

Święto Ofiarowania Pańskiego – 2 lutego 2015 r.

Niedziela Miłosierdzia Bożego – 12 kwietnia 2015r.

Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła – 29 czerwca 2015 r.

Wspomnienie św. Franciszka z Asyżu (niedziela) – 4 października 2015 r.

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – 22 listopada 2015 r.

Święto Ofiarowania Pańskiego – 2 lutego 2016 r.

Odpust zupełny w tych dniach uzyskują wierni, którzy w jakimkolwiek kościele parafialnym lub kaplicy, spełnią warunki zwykłe, a więc odbędą sakramentalną spowiedź, przyjmą Komunię świętą, odmówią modlitwę w intencjach Ojca Świętego.

Niniejszy dekret obowiązuje przez cały okres Roku Życia Konsekrowanego.

Niech Pan błogosławi wszystkim, którzy korzystać będą z łaski odpustów.

†Piotr Libera
Biskup Płocki


« Wszystkie wiadomości   « powrót  

   Klasztor karmelitów z XVII w. oraz Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach położone są 20 km od Golubia-Dobrzynia w diecezji płockiej. Jest to miejsce naznaczone szczególną obecnością Maryi w znaku łaskami słynącej figury Matki Bożej Bolesnej. zobacz więcej »


  Sobotnie Wieczerniki mają charakter spotkań modlitewno- ewangelizacyjnych. Gromadzą pielgrzymów u stóp MB Bolesnej. zobacz więcej »
 
     
 
  ©2006 Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej

  Obory 38; 87-645 Zbójno k. Rypina; tel. (0-54) 280 11 59; tel./fax (0-54) 260 62 10;
  oprzeor@obory.com.pl

  Opiekun Pielgrzymów: O. Piotr Męczyński; tel. (0-54) 280 11 59 w. 33; (0-606) 989 710;
  opiotr@obory.com.pl

 
KEbeth Studio