16.01.2017
14.08.2017 - ostatnia aktualizacja
XVIII Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Karmelitańskiej w Oborach

W sobotę 15 lipca br., w wigilię uroczystości odpustowej Matki Bożej Szkaplerznej, odbyło się XVIII Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Karmelitańskiej - Ogólnopolski Wieczernik Królowej Pokoju w Oborach. Na Placu przed Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej zgromadzili się liczni pielgrzymi przybyli w blisko 70 grupach autokarowych z całej Polski. Uroczystej Mszy Świętej koncelebrowanej o godz. 12.00 przewodniczył O. Bogdan Meger O. Carm., Prowincjał Karmelitów w Polsce. Temat tegorocznego spotkania nawiązywał do obchodzonego w całym Kościele jubileuszu 100 – lecia objawień Matki Bożej w portugalskiej Fatimie. Dla wielu pielgrzymów Oborskie Sanktuarium stało się prawdziwą Doliną Pokoju [Cova da Iria], a brązowy szkaplerz, przypomniany przez Słoneczną Panią w objawieniu z 13 października 1917 roku, szczególnym znakiem poświęcenia Jej Niepokalanemu Sercu i przyjęcia Jej orędzia. Konferencję wygłosił O. Mariusz Płuciennik, Asystent Prowincjalny i Promotor Karmelitańskiego Ośrodka Powołań, a homilię na Mszy Świętej O. dr Wiesław Strzelecki, Rektor WSD Ojców Karmelitów w Krakowie. Modlitwę Różańcową poprowadziły Siostry Karmelitanki. Spotkanie wypełniły piękne świadectwa, a zakończyła jak zawsze Adoracja Najświętszego Sakramentu z błogosławieństwem lourdzkim na placu. Podczas uroczystej ceremonii nałożenia szkaplerza wielu pielgrzymów przyjęło brązową szatę Królowej Karmelu. Kanon muzyczny specjalnie przygotowany przez S. Agnieszkę OCD z Karmelu w Ełku przypominał słowa skierowane przez Panią z Nieba do Łucji, jednej z trojga pastuszków fatimskich, i do wszystkich dzieci Maryi: "Nie opuszczę cię. Moje Niepokalane Serce będzie twoim schronieniem i drogą, która cię zaprowadzi do Boga". Podczas całego spotkania na ołtarzu znajdował się Relikwiarz Świętych Franciszka i Hiacynty, dzieci z Fatimy. Piękną ilustracją tematu tegorocznego spotkania był specjalnie namalowany obraz (przez p. Ilonę Koll – Korwel z Hanoweru) umieszczony na ołtarzu polowym ukazujący cosobotnią procesję z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Na zakończenie Mszy Świętej, przy słowach diakona: "Idźcie w pokoju Chrystusa", dzieci komunijne oborskiej parafii (chłopiec i dwie dziewczynki) wypuściły od ołtarza trzy białe gołąbki pokoju. Wszyscy pielgrzymi pełni radości i pokoju, okryci płaszczem Maryi i umocnieni Duchem Świętym i błogosławieństwem zmartwychwstałego Pana powracali do swoich domów, aby swoim życiem wypełniać Jego wezwanie: "Idźcie i głoście całemu światu Ewangelię".

Zobacz Film ze zdjęciami 

Zobacz zdjęcia z pierwszej części spotkania: Różaniec i Msza Święta

 

Filmową relację na płytach DVD można zamawiać na adres:

Józef Gołębiewski

Oś. Armii Krajowej 2/19

87 - 600 LIPNO

Tel. kom. 603 881 089


« Wszystkie wiadomości   « powrót  

   Klasztor karmelitów z XVII w. oraz Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach położone są 20 km od Golubia-Dobrzynia w diecezji płockiej. Jest to miejsce naznaczone szczególną obecnością Maryi w znaku łaskami słynącej figury Matki Bożej Bolesnej. zobacz więcej »


  Sobotnie Wieczerniki mają charakter spotkań modlitewno- ewangelizacyjnych. Gromadzą pielgrzymów u stóp MB Bolesnej. zobacz więcej »
 
     
 
  ©2006 Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej

  Obory 38; 87-645 Zbójno k. Rypina; tel. (0-54) 280 11 59; tel./fax (0-54) 260 62 10;
  oprzeor@obory.com.pl

  Opiekun Pielgrzymów: O. Piotr Męczyński; tel. (0-54) 280 11 59 w. 33; (0-606) 989 710;
  opiotr@obory.com.pl

 
KEbeth Studio