18.07.2022
21.07.2022 - ostatnia aktualizacja
XXIII Ogólnopolski Wieczernik Królowej Pokoju w Oborach

W sobotę 16 lipca 2022 r. w uroczystość NMP z Góry Karmel odbyło się XXIII Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Karmelitańskiej w Oborach. Na placu przed Sanktuarium zgromadziło się ponad 3 tys. pielgrzymów - czcicieli Matki Bożej Szkaplerznej przybyłych w blisko 50 grupach autokarowych, rodzinnie i indywidualnie, aby wspólnie modlić się o pokój w Ukrainie i na całym świecie. Uroczystej Mszy Świętej koncelebrowanej o godz. 12.00 przewodniczył O. Wiesław Strzelecki O. Carm., Prowincjał Karmelitów w Polsce. W radosnym świętowaniu uczestniczyły siostry karmelitanki Instytutu Naszej Pani z Karmelu i siostry karmelitanki Dzieciątka Jezus. Hasłem tegorocznego spotkania były słowa: "Szukaj pokoju i dąż do niego" (Ps 34, 15). Temat ten został rozwinięty w konferencjach, które wygłosił o. Piotr Męczyński O.Carm, długoletni opiekun pielgrzymów i moderator Bractwa Szkaplerza Świętego w Oborskim Sanktuarium. Patronem tegorocznego spotkania był św. Tytus Brandsma, karmelita z Niderlandów, kanonizowany przez papieża Franciszka 15 maja br. Biskup Jan Sobiło z Zaporoża we wschodniej Ukrainie w okolicznościowym liście napisał m.in.: „Tyle pomocy płynie z Polski, tylu naszych ludzi znalazło schronienie w Waszych rodzinach. Dziękujemy!!! Niech Wasza modlitwa dojdzie do Tronu Bożego. Niech promienie łask z Waszego Świętego Spotkania dotrą do wszystkich zranionych i otrą łzy zrozpaczonych. (…) Płaszcz naszej Mamy niech okryje nas wszystkich i niech nas broni od wszelkich niebezpieczeństw duszy i ciała”. Spotkanie w Ogrodzie Matki Bożej Bolesnej zakończyła jak zawsze godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu z błogosławieństwem lourdzkim na placu. Podczas uroczystej ceremonii nałożenia szkaplerza wielu pielgrzymów przyjęło brązową szatę Królowej Karmelu. Oprawę muzyczną całego spotkania przygotował zespół "Flos Carmeli" z Tczewa. Na zakończenie Mszy Świętej, przy słowach głównego celebransa: "Idźcie w pokoju Chrystusa", dzieci komunijne oborskiej parafii wypuściły od ołtarza dwa białe gołąbki pokoju. Wszyscy pielgrzymi pełni radości i pokoju, napełnieni Duchem Świętym i umocnieni błogosławieństwem zmartwychwstałego Pana powracali do swoich domów, aby stać się apostołami i głosicielami Ewangelii Pokoju. Najserdeczniej dziękujemy wszystkim za dar wspólnej modlitwy i radość bratersko-siostrzanego spotkania pod płaszczem opieki Maryi w ciszy Oborskiego Karmelu. Z darem Chrystusowego pokoju i błogosławieństwa - Ojcowie Karmelici.

Film ze zdjęciami - TUTAJ

Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach - Facebook

Homilia Prowincjała Karmelitów O. dr Wiesława Strzeleckiego OCarm. wygłoszona w Oborach 16 lipca 2022 r. - TUTAJ

"Szukaj pokoju i dąż do niego (Ps 34, 15)" – konferencja (1) o. Piotra Męczyńskiego OCarm. – TUTAJ

"Pielgrzymi pokoju prowadzeni przez światło Chrystusowego krzyża" – konferencja (2) o. Piotra Męczyńskiego OCarm. - TUTAJ

Filmową relację na płytach DVD można zamawiać na adres:

Józef Gołębiewski

Oś. Armii Krajowej 2/19

87 - 600 LIPNO

Tel. kom. 0-603 881 089


« Wszystkie wiadomości   « powrót  

   Klasztor karmelitów z XVII w. oraz Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach położone są 20 km od Golubia-Dobrzynia w diecezji płockiej. Jest to miejsce naznaczone szczególną obecnością Maryi w znaku łaskami słynącej figury Matki Bożej Bolesnej. zobacz więcej »


  Sobotnie Wieczerniki mają charakter spotkań modlitewno- ewangelizacyjnych. Gromadzą pielgrzymów u stóp MB Bolesnej. zobacz więcej »
 
     
 
  ©2006 Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej

  Obory 38; 87-645 Zbójno k. Rypina; tel. (0-54) 280 11 59; tel./fax (0-54) 260 62 10;
  oprzeor@obory.com.pl

  Opiekun Pielgrzymów: O. Piotr Męczyński; tel. (0-54) 280 11 59 w. 33; (0-606) 989 710;
  opiotr@obory.com.pl

 
KEbeth Studio