05.12.2023
Zapraszamy na "Godzinę Łaski" w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP - piątek 8 grudnia 2023 r.

W piątek 8 grudnia br. w liturgii Kościoła obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte w naszym Sanktuarium zostaną odprawione o godz. 7.30; 12.00 i 16.00. W "Godzinę łaski" (12.00 - 13.00) wprowadzi nas wspólna modlitwa różańcowa (tajemnice bolesne) o godz. 11.20. W tym czasie będzie też okazja do spowiedzi. O godz. 12.00 - Modlitwa Anioł Pański, a następnie Msza Święta i Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 13.00. 8 grudnia 1947 włoska pielęgniarka Pierina Gilli, w miejscowości Montichiari, u podnóża Alp, usłyszała od Maryi słowa znane już z Lourdes: „Ja jestem Niepokalane Poczęcie”, a potem Matka Boża kontynuowała: „Jestem Maryja Łaski, to znaczy pełna łaski Matka mojego Boskiego Syna Jezusa Chrystusa. [...] Życzę sobie, by każdego roku 8 grudnia w południe obchodzono «godzinę łaski dla całego świata». Przez to nabożeństwo ześlę niezliczone łaski dla ciała i duszy. [...] Będą liczne nawrócenia. [...] Pan, mój Boski Syn Jezus okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za swych grzesznych braci”. "Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie nawiedzić kościoła, a będzie modlił się w południe w domu, ten także otrzyma za moim pośrednictwem wiele łask". Maryja wskazała także na swoje Serce: "Spójrz na to Serce, które tak umiłowało ludzkość, ale większość ludzi tylko rzuca w nie obelgami. Jeśli dobrzy i źli zjednoczą się w modlitwie, dostąpią przez to Serce miłosierdzia i otrzymają dar pokoju". Nie zapominajmy o trzech ważnych słowach, które Niepokalana wypowiedziała do Pieriny Gilli w trakcie pierwszego objawienia. MODLITWA, OFIARA i POKUTA, czyli przepraszanie i wynagradzanie Bogu za popełnione grzechy, w uniżeniu, w pokorze. Nasz żal za grzechy porusza serce Boga, dlatego to ratunek dla nas i świata całego. To wezwanie dla nas. To wołanie, które wybrzmiewa we wszystkich objawieniach Maryjnych XIX i XX wieku. Pojednajmy się z Bogiem i ludźmi, wynagradzajmy i módlmy się szczególnie o pokój na świecie. ”O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy, i za tymi, którzy się do Ciebie nie uciekają, a zwłaszcza za nieprzyjaciółmi Kościoła świętego i poleconymi Tobie”. Różo Duchowna, módl się za nami.

« Wszystkie wiadomości   « powrót  

   Klasztor karmelitów z XVII w. oraz Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach położone są 20 km od Golubia-Dobrzynia w diecezji płockiej. Jest to miejsce naznaczone szczególną obecnością Maryi w znaku łaskami słynącej figury Matki Bożej Bolesnej. zobacz więcej »


  Sobotnie Wieczerniki mają charakter spotkań modlitewno- ewangelizacyjnych. Gromadzą pielgrzymów u stóp MB Bolesnej. zobacz więcej »
 
     
 
  ©2006 Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej

  Obory 38; 87-645 Zbójno k. Rypina; tel. (0-54) 280 11 59; tel./fax (0-54) 260 62 10;
  oprzeor@obory.com.pl

  Opiekun Pielgrzymów: O. Piotr Męczyński; tel. (0-54) 280 11 59 w. 33; (0-606) 989 710;
  opiotr@obory.com.pl

 
KEbeth Studio