23.07.2021
09.08.2021 - ostatnia aktualizacja
"Idźmy do Józefa" - XXII Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Karmelitańskiej w Oborach

W sobotę 10 lipca odbyło się XXII Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Karmelitańskiej w Oborach. Na placu przed Sanktuarium zgromadziło się blisko 2 tys. pielgrzymów - czcicieli Matki Bożej Szkaplerznej przybyłych w ponad 30 grupach autokarowych, rodzinnie i indywidualnie. Patronem tegorocznego spotkania był Św. Józef, któremu poświęcona była homilia wygłoszona przez O. dr Wiesława Strzeleckiego O.Carm., Prowincjała Karmelitów, podczas uroczystej Mszy świętej o godz. 12.00 i konferencje wygłoszone przez o. Piotra Męczyńskiego O.Carm. z Obór. Siostry karmelitanki z Instytutu Naszej Pani z Karmelu poprowadziły modlitwę różańcową. Oprawę muzyczną spotkania przygotował zespół "Flos Carmeli" z Tczewa. Wielu pielgrzymów przyjęło brązowy szkaplerz opieki Królowej Karmelu. Spotkanie zwieńczyła adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie z błogosławieństwem udzielonym na sposób lourdzki wszystkim pielgrzymom zgromadzonym na placu u stóp Matki Bożej Bolesnej. Poniżej umieszczona została relacja filmowa oraz teksty homilii, konferencji i zdjęcia.

Relacja filmowa z XXII Ogólnopolskiego Wieczernika Królowej Pokoju w Oborach: Część I – TUTAJ i Część II – TUTAJ.

Homilia Prowincjała Karmelitów O. dr Wiesława Strzeleckiego O. Carm. - TUTAJ 

"Kult Św. Józefa w Karmelu" - konferencja O. Piotra Męczyńskiego O. Carm. - TUTAJ

"Ojcostwo Boże i ojcostwo ludzkie" - konferencja O. Piotra Męczyńskiego O. Carm. - TUTAJ

Film ze zdjęciami - TUTAJ


« Wszystkie wiadomości   « powrót  

   Klasztor karmelitów z XVII w. oraz Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach położone są 20 km od Golubia-Dobrzynia w diecezji płockiej. Jest to miejsce naznaczone szczególną obecnością Maryi w znaku łaskami słynącej figury Matki Bożej Bolesnej. zobacz więcej »


  Sobotnie Wieczerniki mają charakter spotkań modlitewno- ewangelizacyjnych. Gromadzą pielgrzymów u stóp MB Bolesnej. zobacz więcej »
 
     
 
  ©2006 Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej

  Obory 38; 87-645 Zbójno k. Rypina; tel. (0-54) 280 11 59; tel./fax (0-54) 260 62 10;
  oprzeor@obory.com.pl

  Opiekun Pielgrzymów: O. Piotr Męczyński; tel. (0-54) 280 11 59 w. 33; (0-606) 989 710;
  opiotr@obory.com.pl

 
KEbeth Studio