1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » 


12.01.2015
Figura św. Michała Archanioła z Groty Objawień na Górze Gargano nawiedziła Oborskie Sanktuarium
Drodzy bracia i siostry! W dniach 29 - 31 maja br. kopia Figury św. Michała Archanioła z Groty Objawień na górze Gargano (Włochy) nawiedziła Oborskie Sanktuarium. Figura przywieziona w samochodzie - kaplicy przez br. Andrzeja, michalitę, dotarła do Obór w piątek 29 maja br. o godz. 17.30. Wielu naszych parafian i pielgrzymów (m.in. z Białegostoku i Zielonej Góry) uczestniczyło w trzydniowym czuwaniu polecając się opiece i wstawiennictwu Archanioła Michała. Wierni przyjmowali z wiarą i pobożnością Jego Szkaplerz na piersi i uczestniczyli w modlitwie o uzdrowienie duszy i ciała, wyzwolenie z nałogu i sideł złego ducha. Kapłani przez długie godziny słuchali spowiedzi. Był to prawdziwie czas łaski i mocy Bożego miłosierdzia, czas w którym Duch Święty dotykał i przemieniał ludzkie serca, napełniając je pokojem i radością, nową odwagą i nadzieją. Spotkanie ze Świętym Michałem Archaniołem wypełnione było wspólną gorącą modlitwą i śpiewem, budującymi konferencjami oraz cichą osobistą adoracją. Chorąży Anielskiego Wojska, Pierwszy Egzorcysta, Wierny Opiekun i Stróż Kościoła Świętego, obecny w znaku swej czcigodnej figury z Gargano obszedł w uroczystej procesji ze świecami naszą karmelitańską świątynię i całą Oborską Kalwarię (wszystkie stacje). Całe trzydniowe spotkanie poprowadził ks. Rafał Szwajca CSMA, koordynator ds. Peregrynacji Figury ze Zgromadzenia Księży Michalitów, któremu bardzo serdecznie dziękujemy za jego charyzmatyczną posługę. Uroczystej Eucharystii na zakończenie przewodniczył i Słowo Boże wygłosił Ks. prof. Wojciech Góralski z Płocka. Oprawę muzyczną tworzyły w tych dniach orkiestry z Lipna i Zbójna, oraz zespoły Flos Carmeli i Adoramus z Tczewa. W Niedzielę Trójcy Przenajświętszej odprowadziliśmy uroczyście figurę św. Michała Archanioła do bramy Oborskiego Sanktuarium, przy której powiedział do nas na pożegnanie: Odwagi! Nie bójcie się! Któż jak Bóg! Poniżej umieszczono rozważanie.
zobacz więcej »   

11.12.2014
Oborskie Sanktuarium - kościołem odpustowym w Roku Życia Konsekrowanego.
Informujemy z radością wszystkich wiernych przybywających do kościoła OO. Karmelitów w Oborach o możliwości uzyskania daru odpustu zupełnego w Roku Życia Konsekrowanego. „Rzymska Penitencjaria Apostolska [Dekretem z dnia 23 listopada 2014 roku] chętnie udziela odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami (sakramentalna spowiedź, Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego) wszystkim (…) pobożnym wiernym prawdziwie skruszonym i kierującym się miłością, który można uzyskać od pierwszej niedzieli Adwentu 2014 roku aż do dnia 02 lutego 2016, w którym rok życia konsekrowanego zostanie uroczyście zamknięty, a który mogą także ofiarować, na sposób wstawienniczy, za dusze wiernych zatrzymane w czyśćcu: (…) każdorazowo we wszystkich Kościołach partykularnych, (…) gdy pobożnie nawiedzą (…) jakiś kościół klasztorny (…) i tam publicznie odmówią Liturgię godzin lub przynajmniej przez odpowiedni okres czasu oddadzą się pobożnym rozważaniom, które powinny być zakończone Modlitwą Pańską, Wyznaniem wiary w jakiejkolwiek prawnej formule oraz pobożnymi wezwaniami do Najświętszej Maryi Panny”. Dekretem Biskupa Płockiego Piotra Libery z dnia 8 grudnia 2014 r. takim „Miejscem Świętym” w którym można uzyskać odpust zupełny w Roku Życia Konsekrowanego jest także Sanktuarium w Oborach. Zapraszamy serdecznie do "źródła miłosierdzia" tryskającego obficie w Oborskim Karmelu - Ogrodzie Matki Bożej Bolesnej, Oazie Pokoju i Modlitwy. Kustosze Sanktuarium - Ojcowie Karmelici.
zobacz więcej »   

23.05.2014
Pani Jasnogórska w kopii Cudownego Obrazu nawiedziła Oborski Karmel
Z radością informujemy, że w dniach 26 - 28 września br. Matka Boża w kopii Jasnogórskiego Wizerunku nawiedziła klasztor ojców karmelitów w Oborach. Był to dla naszej 7 - osobowej wspólnoty szczególny czas łaski i błogosławieństwa Bożego przyniesionego przez ręce Maryi z Jej Jasnogórskiego Klasztoru. Obraz otrzymany w piątek od ojców bernardynów w Skępem przekazany został w niedzielę do ojców pasjonistów w Przasnyszu. Razem z Maryją, pokorną Służebnicą i dziewiczą Matką Pana wyśpiewujmy Bogu radosne Magnifikat za dar powołania zakonnego, polecając jej macierzyńskiej opiece naszą wspólnotę, cały Karmel w Polsce i na świecie oraz wszystkich drogich pielgrzymów gromadzących się w Oborskim Sanktuarium - Ojcowie Karmelici.
zobacz więcej »   

22.07.2013
Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Karmelitańskiej w Roku Wiary
W sobotę 13 lipca 2013 r. blisko 4 tys. czcicieli Matki Bożej Szkaplerznej z całej Polski zgromadziło się na oborskiej górze Karmel. XIV Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Karmelitańskiej u stóp Matki Bożej Bolesnej odbyło się pod hasłem: „Razem z Maryją trwajmy mocno w wyznawaniu wiary!”. Temat spotkania przypominały nowe kanony muzyczne oraz specjalnie namalowany obraz umieszczony na ołtarzu. Pielgrzymi przybyli w blisko 60 grupach autokarowych zgromadzili się na placu przed Sanktuarium. Uroczystej Eucharystii przewodniczył Prowincjał Karmelitów o. Tadeusz Popiela z Krakowa. Radosne świętowanie ku czci Matki Bożej Szkaplerznej wypełnione było modlitwą różańcową, adoracją Najświętszego Sakramentu i pięknymi świadectwami wiary. Wielka liczba pątników zgromadzonych w Oborskim Karmelu przyjęła brązową szatę Maryi. Oprawę muzyczną spotkania przygotowały połączone zespoły "Echo Maryi", "Sursum Corda" i "Flos Carmeli", posługujące w ciągu roku na cosobotnich Wieczernikach w Oborskim Sanktuarium. Najserdeczniej dziękujemy za radość wspólnej modlitwy i bratersko-siostrzanego spotkania u stóp wsławionej łaskami Cudownej Figury Matki Bożej Bolesnej i życzymy obfitego Błogosławieństwa wszystkim pielgrzymującym drogą wiary pod płaszczem opieki Maryi na szczyt Bożej Chwały. Zdjęcia oraz relacja filmowa DVD
zobacz więcej »   

11.03.2013
Odpust Wniebowzięcia NMP i uroczysta istalacja Relikwii Bł. Jana Pawła II w Oborskim Sanktuarium
Uroczystej Sumie Odpustowej ku czci Wniebowzięcia NMP oraz ceremonii wprowadzenia i instalacji Relikwii Bł. Jana Pawła II w oborskim kościele przewodniczył Jego Ekscelencja ks. bp dr Piotr Libera, Ordynariusz Diecezji Płockiej. Relikwia Krwi umieszczona jest w specjalnym dużym relikwiarzu, który przedstawia postać umiłowanego Ojca Świętego ze szkaplerzem karmelitańskim na piersiach. U jego podstawy znajdują się słowa napisane własnoręcznie przez Ojca Świętego w dniu 3 maja 1982 r.: "Pielgrzymom do Matki Boskiej Bolesnej w Oborach z serca błogosławię. Jan Paweł II, papież". Relikwiarz umieszczony na ołtarzu Matki Bożej Szkaplerznej stanowi wotum dziękczynne od wszystkich pielgrzymów i parafian oborskich za dar Papieża Bł. Jana Pawła II, wielkiego Czciciela Szkaplerza Karmelitańskiego. Zapraszamy serdecznie do Domu naszej Niebieskiej Matki, tronującej od czterech wieków na oborskiej górze Karmel. Przybywajmy po święty szkaplerz Maryi i wyznajmy Jej razem z naszym umiłowanym Ojcem świętym: Totus Tuus. Każdego 16 - go dnia miesiąca o godz. 16.00 odprawiana będzie Msza święta ku czci bł. Jana Pawła II z możliwością ucałowania Relikwii Ojca Świętego. Zapraszają serdecznie - Ojcowie Karmelici z Obór.
zobacz więcej »   

« powrót  


   Klasztor karmelitów z XVII w. oraz Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach położone są 20 km od Golubia-Dobrzynia w diecezji płockiej. Jest to miejsce naznaczone szczególną obecnością Maryi w znaku łaskami słynącej figury Matki Bożej Bolesnej. zobacz więcej »


  Sobotnie Wieczerniki mają charakter spotkań modlitewno- ewangelizacyjnych. Gromadzą pielgrzymów u stóp MB Bolesnej. zobacz więcej »
 
     
 
  ©2006 Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej

  Obory 38; 87-645 Zbójno k. Rypina; tel. (0-54) 280 11 59; tel./fax (0-54) 260 62 10;
  oprzeor@obory.com.pl

  Opiekun Pielgrzymów: O. Piotr Męczyński; tel. (0-54) 280 11 59 w. 33; (0-606) 989 710;
  opiotr@obory.com.pl

 
KEbeth Studio