« 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 » 


11.11.2011
Jaśnieje błogosławiony Krzyż
Bł. Jan Paweł II wskazując krzyż na Giewoncie, a zarazem każdy krzyż na polskiej ziemi, powiedział: „Niech przypomina o naszej chrześcijańskiej godności i narodowej tożsamości, o tym, kim jesteśmy i dokąd zmierzamy, i gdzie są nasze korzenie. Niech przypomina nam o miłości Boga do człowieka, która w krzyżu znalazła swój najgłębszy wyraz” (Zakopane, 1997).
zobacz więcej »   

03.11.2011
Różaniec siłą w cierpieniu
„Ta modlitwa jest jeszcze dzisiaj dla bardzo wielu ludzi znakiem i środkiem nawiązania najbardziej intymnej więzi z Chrystusem. W czasach trudnych, w udręczeniu, w samotności, w chorobie, w obliczu śmierci człowiek zawsze znajdował w różańcu pociechę, umocnienie i nowe siły” (Bł. Jan Paweł II)
zobacz więcej »   

23.10.2011
Różaniec to modlitwa, którą bardzo ukochałem
"Modlitwa tak łatwa, a równocześnie tak bogata naprawdę zasługuje, by wspólnota chrześcijańska ponownie ją odkryła – mówił bł. Jan Paweł II. Patrzę na Was wszystkich, Bracia i Siostry wszelkiego stanu, na Was, rodziny chrześcijańskie, na Was, osoby chore i w podeszłym wieku, na Was młodzi: weźcie znów ufnie do rąk koronkę różańca, odkrywając ją na nowo w świetle Pisma świętego, w harmonii z liturgią, w kontekście codziennego życia. Oby ten mój apel nie popadł w zapomnienie niewysłuchany!"
zobacz więcej »   

22.10.2011
Różaniec - modlitwa, która jednoczy serca Polaków w wierności Chrystusowi, Kościołowi i Ojczyźnie
"Kościół zawsze uznawał szczególną skuteczność tej modlitwy, powierzając jej (...) najtrudniejsze sprawy. W chwilach, gdy samo chrześcijaństwo było zagrożone, mocy tej właśnie modlitwy przypisywano ocalenie przed niebezpieczeństwem, a Matkę Bożą Różańcową czczoną jako Tę, która wyjednywała wybawienie" (bł. Jan Paweł II)
zobacz więcej »   

17.10.2011
W sobotę 22 października br. obchodzimy liturgiczne wspomnienie Bł. Jana Pawła II
U stóp Maryi, pod płaszczem Jej macierzyńskiej opieki, w szczególny sposób pragniemy dziękować Bogu za dar beatyfikacji Jana Pawła II, wielkiego apostoła nabożeństwa szkaplerznego. W dniu 3 maja 1982 r. Ojciec Święty napisał własnoręcznie: "Pielgrzymom do Matki Boskiej Bolesnej w Oborach z serca błogosławię. Jan Paweł II, papież". Zapraszamy serdecznie do Domu naszej Niebieskiej Matki, tronującej od czterech wieków na oborskiej górze Karmel. Przybywajmy po święty szkaplerz Maryi i wyznajmy Jej razem z naszym umiłowanym Ojcem świętym: Totus Tuus.
zobacz więcej »   

« powrót  


   Klasztor karmelitów z XVII w. oraz Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach położone są 20 km od Golubia-Dobrzynia w diecezji płockiej. Jest to miejsce naznaczone szczególną obecnością Maryi w znaku łaskami słynącej figury Matki Bożej Bolesnej. zobacz więcej »


  Sobotnie Wieczerniki mają charakter spotkań modlitewno- ewangelizacyjnych. Gromadzą pielgrzymów u stóp MB Bolesnej. zobacz więcej »
 
     
 
  ©2006 Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej

  Obory 38; 87-645 Zbójno k. Rypina; tel. (0-54) 280 11 59; tel./fax (0-54) 260 62 10;
  oprzeor@obory.com.pl

  Opiekun Pielgrzymów: O. Piotr Męczyński; tel. (0-54) 280 11 59 w. 33; (0-606) 989 710;
  opiotr@obory.com.pl

 
KEbeth Studio