« 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 » 


03.11.2011
Różaniec siłą w cierpieniu
„Ta modlitwa jest jeszcze dzisiaj dla bardzo wielu ludzi znakiem i środkiem nawiązania najbardziej intymnej więzi z Chrystusem. W czasach trudnych, w udręczeniu, w samotności, w chorobie, w obliczu śmierci człowiek zawsze znajdował w różańcu pociechę, umocnienie i nowe siły” (Bł. Jan Paweł II)
zobacz więcej »   

23.10.2011
Różaniec to modlitwa, którą bardzo ukochałem
"Modlitwa tak łatwa, a równocześnie tak bogata naprawdę zasługuje, by wspólnota chrześcijańska ponownie ją odkryła – mówił bł. Jan Paweł II. Patrzę na Was wszystkich, Bracia i Siostry wszelkiego stanu, na Was, rodziny chrześcijańskie, na Was, osoby chore i w podeszłym wieku, na Was młodzi: weźcie znów ufnie do rąk koronkę różańca, odkrywając ją na nowo w świetle Pisma świętego, w harmonii z liturgią, w kontekście codziennego życia. Oby ten mój apel nie popadł w zapomnienie niewysłuchany!"
zobacz więcej »   

22.10.2011
Różaniec - modlitwa, która jednoczy serca Polaków w wierności Chrystusowi, Kościołowi i Ojczyźnie
"Kościół zawsze uznawał szczególną skuteczność tej modlitwy, powierzając jej (...) najtrudniejsze sprawy. W chwilach, gdy samo chrześcijaństwo było zagrożone, mocy tej właśnie modlitwy przypisywano ocalenie przed niebezpieczeństwem, a Matkę Bożą Różańcową czczoną jako Tę, która wyjednywała wybawienie" (bł. Jan Paweł II)
zobacz więcej »   

17.10.2011
W sobotę 22 października br. obchodzimy liturgiczne wspomnienie Bł. Jana Pawła II
U stóp Maryi, pod płaszczem Jej macierzyńskiej opieki, w szczególny sposób pragniemy dziękować Bogu za dar beatyfikacji Jana Pawła II, wielkiego apostoła nabożeństwa szkaplerznego. W dniu 3 maja 1982 r. Ojciec Święty napisał własnoręcznie: "Pielgrzymom do Matki Boskiej Bolesnej w Oborach z serca błogosławię. Jan Paweł II, papież". Zapraszamy serdecznie do Domu naszej Niebieskiej Matki, tronującej od czterech wieków na oborskiej górze Karmel. Przybywajmy po święty szkaplerz Maryi i wyznajmy Jej razem z naszym umiłowanym Ojcem świętym: Totus Tuus.
zobacz więcej »   

06.10.2011
APOSTOLAT MODLITWY ZA KAPŁANÓW „ZŁOTA RÓŻA”
„Dobry pasterz, ukształtowany według Serca Boga, jest największym skarbem, jaki Bóg może przydzielić parafii. Jest to najcenniejszy dar Bożego miłosierdzia” (św. Jan M. Vianney). I Ty możesz włączyć się w wielkie dzieło pomocy kapłanom. Poprzez modlitwę, post, cierpienie, gest serca, możemy razem wyprosić kapłanów mocnych, odważnych, świętych – na wzór Chrystusa, Najwyższego Kapłana, utożsamiających się całkowicie z Nim i Jego misją. Zapraszamy do współpracy. Poniżej podajemy informacje dotyczące Apostolatu oraz rozważanie: „Matka wszystkich kapłanów”.
zobacz więcej »   

« powrót  


   Klasztor karmelitów z XVII w. oraz Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach położone są 20 km od Golubia-Dobrzynia w diecezji płockiej. Jest to miejsce naznaczone szczególną obecnością Maryi w znaku łaskami słynącej figury Matki Bożej Bolesnej. zobacz więcej »


  Sobotnie Wieczerniki mają charakter spotkań modlitewno- ewangelizacyjnych. Gromadzą pielgrzymów u stóp MB Bolesnej. zobacz więcej »
 
     
 
  ©2006 Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej

  Obory 38; 87-645 Zbójno k. Rypina; tel. (0-54) 280 11 59; tel./fax (0-54) 260 62 10;
  oprzeor@obory.com.pl

  Opiekun Pielgrzymów: O. Piotr Męczyński; tel. (0-54) 280 11 59 w. 33; (0-606) 989 710;
  opiotr@obory.com.pl

 
KEbeth Studio