« 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 


29.07.2011
"Niech wam towarzyszy zawsze Matka Boża Szkaplerzna, Matka Boża z Góry Karmelu..." (Bł. Jan Paweł II)
W sobotę 16 lipca br. świętowaliśmy 760 - lat nabożeństwa Szkaplerza Karmelitańskiego oraz 35 - rocznicę koronacji wsławionej łaskami figury Matki Bożej Bolesnej w Oborach. U stóp Maryi, pod płaszczem Jej macierzyńskiej opieki, w szczególny sposób dziękowaliśmy Bogu za dar beatyfikacji Jana Pawła II, wielkiego apostoła nabożeństwa szkaplerznego. W dniu 3 maja 1982 r. Ojciec Święty napisał własnoręcznie: "Pielgrzymom do Matki Boskiej Bolesnej w Oborach z serca błogosławię. Jan Paweł II, papież". Zapraszamy serdecznie do Domu naszej Niebieskiej Matki, tronującej od czterech wieków na oborskiej górze Karmel. Poniżej konferencja
zobacz więcej »   

08.07.2011
Nowenna przed uroczystością Matki Bożej Szkaplerznej (16 lipca)
Bł. Jan Paweł II, patron naszego przygotowania na lipcowe święto, zachęca: "Cieszę się, że mogę podzielić się z wami moim nabożeństwem do Matki Bożej Szkaplerznej. (...) Wśród wielu nabożeństw, które urzekały mą dziecięcą duszę, najgorliwiej korzystałem z nowenny przed uroczystością Matki Bożej z Góry Karmel".
zobacz więcej »   

18.05.2011
Polska pod płaszczem Maryi
Naród Polski od początku związał się z Maryją. „Bogarodzico, Dziewico… To ojców naszych śpiew” – przypominał Juliusz Słowacki. W naszych ojczystych dziejach jednym z najbardziej wymownych znaków tej wspólnej drogi z Maryją był zawsze szkaplerz święty.
zobacz więcej »   

26.04.2011
Cierpiałam na chorobę Parkinsona
Siostra Marie Simon-Pierre Normand ze zgromadzenia Małych Sióstr Macierzyństwa Katolickiego została uzdrowiona za wstawiennictwem Ojca Świętego Jana Pawła II z choroby Parkinsona. Jak stwierdził ks. prałat Bernard Podvin, rzecznik Konferencji Biskupów Francji, jest ona kobietą „skromną, dyskretną, bardzo przywiązaną do papieża Jana Pawła II z powodu wiary, ale także dlatego, że Ojciec Święty był, tak jak ona, dotknięty chorobą Parkinsona”.
zobacz więcej »   

24.04.2011
Jan Paweł II - przyjaciel i orędownik każdego chorego
Niech nasze spotkanie z Jezusem Zmartwychwstałym przy pustym grobie uczyni nas odważnymi heroldami Jego zwycięstwa odniesionego pod sztandarem Krzyża i oddanymi sługami Jego Miłości wobec wszystkich naznaczonych stygmatem cierpienia na duszy i ciele. Wzorem niech będzie nam Papież Jan Paweł II – przyjaciel i orędownik każdego chorego. Bądźmy i my świadkami niegasnącej nadziei, miłującej obecności Tego, który mówi: „Zmartwychwstałem i zawsze jestem z tobą, Alleluja!”
zobacz więcej »   

« powrót  


   Klasztor karmelitów z XVII w. oraz Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach położone są 20 km od Golubia-Dobrzynia w diecezji płockiej. Jest to miejsce naznaczone szczególną obecnością Maryi w znaku łaskami słynącej figury Matki Bożej Bolesnej. zobacz więcej »


  Sobotnie Wieczerniki mają charakter spotkań modlitewno- ewangelizacyjnych. Gromadzą pielgrzymów u stóp MB Bolesnej. zobacz więcej »
 
     
 
  ©2006 Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej

  Obory 38; 87-645 Zbójno k. Rypina; tel. (0-54) 280 11 59; tel./fax (0-54) 260 62 10;
  oprzeor@obory.com.pl

  Opiekun Pielgrzymów: O. Piotr Męczyński; tel. (0-54) 280 11 59 w. 33; (0-606) 989 710;
  opiotr@obory.com.pl

 
KEbeth Studio