1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » 


13.08.2018
28 lipca br. O. James Manjackal MSFS po raz piąty poprowadził Spotkanie modlitewno - ewangelizacyjne w Sanktuarium M.B. Bolesnej w Oborach
Spotkanie na placu przed oborskim sanktuarium Matki Bożej Bolesnej zgromadziło pielgrzymów przybyłych w ponad 70 grupach autokarowych z całej Polski oraz wielu przybyłych prywatnymi samochodami, także z innych krajów. O. James Manjackal, Papieski Misjonarz Miłosierdzia ze Zgromadzenia Misjonarzy Św. Franciszka Salezego z Południowo - Zachodniej Prowincji Indii, w pierwszej części spotkania wygłosił konferencję, a w drugiej części poprowadził Adorację Najświętszego Sakramentu z charyzmatyczną modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała. Homilię podczas Mszy świętej koncelebrowanej wygłosił O. dr. Abraham Vettuvelil MSFS z Rzymu, Superior Generalny Zgromadzenia Misjonarzy Św. Franciszka Salezego. Dwie poruszające konferencje wygłosił także dr Ricardo (Richie) Febres Landauro, lekarz rodzinny o. Jamesa. Wielu kapłanów przez długie godziny słuchało spowiedzi świętej. W programie spotkania znalazła się także wspólna modlitwa różańcowa i ceremonia uroczystego przyjęcia Szkaplerza Matki Bożej z Góry Karmel. Wszystkim, którzy pomogli w zorganizowania spotkania z serca dziękujemy i polecamy czułej opiece naszej Niebieskiej Matki - Ojcowie Karmelici. Poniżej umieszczona została relacja filmowa, artykuł i zdjęcia ze Spotkania.
zobacz więcej »   

17.07.2018
XIX Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Karmelitańskiej w Oborach
W sobotę 14 lipca 2018 r. odbyło się w Oborach XIX Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Karmelitańskiej. Na Placu przed Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej zgromadzili się liczni pielgrzymi przybyli w blisko 60 grupach autokarowych z całej Polski. Uroczystej Mszy Świętej koncelebrowanej o godz. 12.00 przewodniczył O. Bogdan Meger O. Carm., Prowincjał Karmelitów w Polsce, a homilię wygłosił O. Zbigniew Czerwień, Przeor Klasztoru Karmelitów w Krakowie. Konferencję wprowadzającą w temat tegorocznego spotkania wygłosił O. Piotr Męczyński, długoletni opiekun pielgrzymów w Oborskim Sanktuarium. Spotkanie wypełniły piękne świadectwa, a zakończyła jak zawsze godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu z błogosławieństwem lourdzkim na placu. Podczas uroczystej ceremonii nałożenia szkaplerza wielu pielgrzymów przyjęło brązową szatę Królowej Karmelu. Oprawę muzyczną spotkania przygotowały zespoły „Echo Maryi” z Łomianek k. Warszawy (I część) i "Flos Carmeli" z Tczewa (II część) posługujące w ciągu roku na cosobotnich Wieczernikach w Oborskim Sanktuarium.
Piękną ilustracją tematu tegorocznego spotkania był specjalnie namalowany obraz (przez p. Ilonę Koll – Korwel z Hanoweru) umieszczony na ołtarzu polowym ukazujący polską rodzinę pielgrzymującą do stóp Matki Bożej Bolesnej. Widoczni są dziadkowie, rodzice i ich małe dzieci, okryte brązowym szkaplerzem Maryi. Mali uśmiechnięci pielgrzymi trzymają w swoich dłoniach biało - czerwone kwiaty i chorągiewki. Rodzina zostaje umocniona Bożym błogosławieństwem udzielonym przez jednego z karmelitów, stróżów Oborskiego Sanktuarium. Na zakończenie Mszy Świętej, przy słowach diakona: "Idźcie w pokoju Chrystusa", dzieci komunijne wypuściły od ołtarza dwa białe gołąbki pokoju. Wszyscy pielgrzymi pełni radości i pokoju, napełnieni Duchem Świętym i umocnieni błogosławieństwem zmartwychwstałego Pana powracali do swoich domów, aby stać się budowniczymi i stróżami Niepodległej Polski oraz prawdziwej wolności przybranych dzieci Bożych otrzymanej w darze na chrzcie świętym. Dziękujemy wszystkim, a szczególnie Wspólnocie Miłości Matki Bożej Bolesnej „Pieta”, za pomoc w przygotowaniu i zorganizowaniu Spotkania Rodziny Karmelitańskiej w Oborskim Domu Maryi. Z darem Chrystusowego błogosławieństwa - Ojcowie Karmelici.
zobacz więcej »   

09.04.2018
Spotkanie chorych z Miłosiernym Zbawicielem w Oborskim Wieczerniku
„Nie bójcie się spojrzeć Mu w oczy pełne nieskończonej miłości i pozwólcie, aby On ogarnął was swoim miłosiernym spojrzeniem gotowym przebaczyć każdy wasz grzech. Spojrzeniem, które może przemienić wasze życie i uleczyć rany waszych dusz. Przyjdźcie do Niego i nie bójcie się! Przyjdźcie, by powiedzieć Mu z głębi waszych serc: „Jezu ufam Tobie!”. Pozwólcie, by dotknęło was Jego bezgraniczne Miłosierdzie” (Papież Franciszek).
zobacz więcej »   

27.02.2018
Oborska Góra Przemienienia
Drodzy bracia i siostry, zgromadzeni przez Pana na Oborskim Wzgórzu! Przez kilka wieków zasłoną dla Cudownej Figury Matki Bolesnej w ołtarzowym tronie był wielki obraz przedstawiający scenę Przemienienia Chrystusa na Górze Tabor. Obraz ten unosił się do góry i opuszczał na dół, zasłaniając tym samym Oborską Pietę. To połączenie bolesnych wydarzeń na Kalwarii i objawienia chwały Syna Bożego na Taborze nie było dziełem przypadku, ale wiernym ukazaniem drogi naszego Pana i Jego uczniów prowadzącej przez krzyż do chwały zmartwychwstania. Wszystkim zatem, którzy wraz z Matką Bolesną pragną wiernie towarzyszyć Chrystusowi w Jego kalwaryjskiej drodze; wszystkim chorym, którzy z wiarą i miłością łączą swoje ludzkie cierpienia z męką Zbawiciela, obraz ten przypominał, że po Wielkim Piątku nadchodzi zawsze Niedzielny Poranek Zmartwychwstania. Ten chwalebny Poranek Chrystus zapowiedział na Górze Tabor, gdy uczniowie ujrzeli Jego Oblicze jaśniejące jak słońce. A Jego odzienie było lśniąco białe. Objawił się jako pełen chwały Syn Boży, posłany przez Ojca. W ten sposób Pan Jezus zapowiedział swoje zmartwychwstanie i umocnił serca swoich uczniów przed zbliżającą się męką. Dlatego, drodzy bracia i siostry, „dobrze, że tu jesteśmy” – na Oborskiej Górze Przemienienia – aby nabrać ducha, rozpalić serca i umocnić wiarę do dalszej drogi. Tutaj, Maryja Bolesna uczy nas wiernie towarzyszyć Chrystusowi w jego kalwaryjskiej drodze, zwraca ku nam swoje czułe spojrzenie, ociera nasze łzy, wyprasza łaskę osobistego nawrócenia i prawdziwej przemiany naszego życia, wyzwolenia z nałogu, pojednania z braćmi, prowadzi nas alejką po Oborskiej Kalwarii, drogą służby i ofiarnej miłości, pomaga łączyć nasze ludzkie cierpienia z męką Zbawiciela, i przypomina obietnicę Syna: „Smutek wasz przemieni się w radość, a radości waszej nikt wam nie zdoła odebrać”. Tę prawdę, wyrażającą chrześcijańską nadzieję, przypomina nam także św. Paweł Apostoł pisząc: „Jak jesteśmy uczestnikami cierpień Chrystusowych, tak też wielkiej doznajemy przez Chrystusa pociechy. Albowiem skoro wspólnie z Nim cierpimy, to po to, by też wspólnie przebywać w chwale”. „Kiedy się objawi Chrystus, życie nasze, wtedy i my, razem z Nim ukażemy się w chwale” – mówi nam jeszcze Apostoł Paweł. „Będziemy do Niego podobni, bo ujrzymy Go takim, jaki jest”. (o. Piotr O. Carm.)
zobacz więcej »   

16.01.2017
XVIII Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Karmelitańskiej w Oborach
W sobotę 15 lipca br., w wigilię uroczystości odpustowej Matki Bożej Szkaplerznej, odbyło się XVIII Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Karmelitańskiej - Ogólnopolski Wieczernik Królowej Pokoju w Oborach. Na Placu przed Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej zgromadzili się liczni pielgrzymi przybyli w blisko 70 grupach autokarowych z całej Polski. Uroczystej Mszy Świętej koncelebrowanej o godz. 12.00 przewodniczył O. Bogdan Meger O. Carm., Prowincjał Karmelitów w Polsce. Temat tegorocznego spotkania nawiązywał do obchodzonego w całym Kościele jubileuszu 100 – lecia objawień Matki Bożej w portugalskiej Fatimie. Dla wielu pielgrzymów Oborskie Sanktuarium stało się prawdziwą Doliną Pokoju [Cova da Iria], a brązowy szkaplerz, przypomniany przez Słoneczną Panią w objawieniu z 13 października 1917 roku, szczególnym znakiem poświęcenia Jej Niepokalanemu Sercu i przyjęcia Jej orędzia. Konferencję wygłosił O. Mariusz Płuciennik, Asystent Prowincjalny i Promotor Karmelitańskiego Ośrodka Powołań, a homilię na Mszy Świętej O. dr Wiesław Strzelecki, Rektor WSD Ojców Karmelitów w Krakowie. Modlitwę Różańcową poprowadziły Siostry Karmelitanki. Spotkanie wypełniły piękne świadectwa, a zakończyła jak zawsze Adoracja Najświętszego Sakramentu z błogosławieństwem lourdzkim na placu. Podczas uroczystej ceremonii nałożenia szkaplerza wielu pielgrzymów przyjęło brązową szatę Królowej Karmelu. Kanon muzyczny specjalnie przygotowany przez S. Agnieszkę OCD z Karmelu w Ełku przypominał słowa skierowane przez Panią z Nieba do Łucji, jednej z trojga pastuszków fatimskich, i do wszystkich dzieci Maryi: "Nie opuszczę cię. Moje Niepokalane Serce będzie twoim schronieniem i drogą, która cię zaprowadzi do Boga". Podczas całego spotkania na ołtarzu znajdował się Relikwiarz Świętych Franciszka i Hiacynty, dzieci z Fatimy. Piękną ilustracją tematu tegorocznego spotkania był specjalnie namalowany obraz (przez p. Ilonę Koll – Korwel z Hanoweru) umieszczony na ołtarzu polowym ukazujący cosobotnią procesję z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Na zakończenie Mszy Świętej, przy słowach diakona: "Idźcie w pokoju Chrystusa", dzieci komunijne oborskiej parafii (chłopiec i dwie dziewczynki) wypuściły od ołtarza trzy białe gołąbki pokoju. Wszyscy pielgrzymi pełni radości i pokoju, okryci płaszczem Maryi i umocnieni Duchem Świętym i błogosławieństwem zmartwychwstałego Pana powracali do swoich domów, aby swoim życiem wypełniać Jego wezwanie: "Idźcie i głoście całemu światu Ewangelię".
zobacz więcej »   

« powrót  


   Klasztor karmelitów z XVII w. oraz Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach położone są 20 km od Golubia-Dobrzynia w diecezji płockiej. Jest to miejsce naznaczone szczególną obecnością Maryi w znaku łaskami słynącej figury Matki Bożej Bolesnej. zobacz więcej »


  Sobotnie Wieczerniki mają charakter spotkań modlitewno- ewangelizacyjnych. Gromadzą pielgrzymów u stóp MB Bolesnej. zobacz więcej »
 
     
 
  ©2006 Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej

  Obory 38; 87-645 Zbójno k. Rypina; tel. (0-54) 280 11 59; tel./fax (0-54) 260 62 10;
  oprzeor@obory.com.pl

  Opiekun Pielgrzymów: O. Piotr Męczyński; tel. (0-54) 280 11 59 w. 33; (0-606) 989 710;
  opiotr@obory.com.pl

 
KEbeth Studio