1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » 


08.01.2013
Błogosławcie Pana, gwiazdy na niebie (por. Dn 3, 63)
„Gwiazda, co swoją jasnością zaćmiewa blaski słoneczne, głosi, że Bóg się narodził w człowieczym ciele na ziemi” (z hymnu na Jutrznię uroczystości Objawienia Pańskiego).
zobacz więcej »   

03.08.2012
XIII Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Karmelitańskiej w Oborach
W sobotę 14 lipca br. blisko 4 tys. pielgrzymów, czcicieli Matki Bożej Szkaplerznej z całej Polski zgromadziło się na oborskiej górze Karmel. Koncelebrowanej Mszy Świętej przewodniczył Radny Generalny Zakonu Karmelitów o. John Keating z Rzymu. Dostojnych Gości w imieniu Karmelitów i Polskiej Rodziny Szkaplerznej powitał Ojciec Prowincjał Tadeusz Popiela z Krakowa. Konferencję wprowadzającą w temat spotkania „Kościół naszym Domem” wygłosił o. Piotr Męczyński, opiekun pielgrzymów w Oborskim Sanktuarium. Temat spotkania przypominały także nowe kanony muzyczne oraz specjalnie namalowany obraz umieszczony na ołtarzu. Radosne świętowanie ku czci Maryi wypełniła modlitwa różańcowa, liczne świadectwa oraz adoracja Najświętszego Sakramentu. Wielka liczba pielgrzymów przyjęła brązowa szatę Maryi. Oprawę muzyczną spotkania przygotowały połączone zespoły "Echo Maryi", "Sursum Corda" i "Flos Carmeli", posługujące w ciągu roku na cosobotnich Wieczernikach w Oborskim Sanktuarium. Najserdeczniej dziękujemy za radość wspólnej modlitwy i bratersko-siostrzanego spotkania u stóp wsławionej łaskami Cudownej Figury Matki Bożej Bolesnej i życzymy obfitego Błogosławieństwa wszystkim pielgrzymującym pod płaszczem opieki Maryi na szczyt Bożej Chwały. Zdjęcia oraz relacja filmowa DVD
zobacz więcej »   

13.06.2012
Maryjne Nawiedzenie - dar i zadanie
"Twój przykład niech nas prowadzi, abyśmy umieli uczynić z naszego życia nieustanny hymn uwielbienia miłości Bożej. Rozbudź w nas wrażliwość na potrzeby innych i gorliwość w niesieniu pomocy cierpiącym, daj nam zdolność towarzyszenia samotnym i budowania nadziei tam, gdzie rozgrywają się ludzkie dramaty. Na każdym etapie naszego życia, radosnym czy smutnym, z macierzyńską miłością ukazuj nam Twego Syna Jezusa, o łaskawa, o litościwa, o słodka Panno Maryjo" (bł. Jan Paweł II)
zobacz więcej »   

13.06.2012
Maryja Pogromicielka szatana
"Dozwól mi Cię wychwalać, Święta Dziewico,
dodaj mi siły do walki z Twoimi wrogami".
zobacz więcej »   

02.05.2012
Dziewica Objawienia - Święta Maryja Trzeciego Tysiąclecia przy Trzech Fontannach
„Bruno Cornacchiola całym sercem zwalczał Kościół katolicki, uważając go za synagogę szatana. Ze szczególną nienawiścią odnosił się do kultu Matki Bożej, do duchowieństwa i papieża, którego planował zabić. 12 kwietnia 1947 r. objawiła mu się Matka Boża i to był początek jego nawrócenia”.
zobacz więcej »   

« powrót  


   Klasztor karmelitów z XVII w. oraz Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach położone są 20 km od Golubia-Dobrzynia w diecezji płockiej. Jest to miejsce naznaczone szczególną obecnością Maryi w znaku łaskami słynącej figury Matki Bożej Bolesnej. zobacz więcej »


  Sobotnie Wieczerniki mają charakter spotkań modlitewno- ewangelizacyjnych. Gromadzą pielgrzymów u stóp MB Bolesnej. zobacz więcej »
 
     
 
  ©2006 Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej

  Obory 38; 87-645 Zbójno k. Rypina; tel. (0-54) 280 11 59; tel./fax (0-54) 260 62 10;
  oprzeor@obory.com.pl

  Opiekun Pielgrzymów: O. Piotr Męczyński; tel. (0-54) 280 11 59 w. 33; (0-606) 989 710;
  opiotr@obory.com.pl

 
KEbeth Studio