1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » 


09.09.2014
XV Ogólopolskie Spotkanie Rodziny Matki Bożej Szkaplerznej na Oborskiej Górze Przemienienia
W sobotę 12 lipca odbył się XV Ogólnopolski Wieczernik Królowej Pokoju w Oborach. Na Placu przed Sanktuarium zgromadziło się kilka tysięcy czcicieli Matki Bożej Szkaplerznej przybyłych w ponad 60 grupach autokarowych z całej Polski. Pielgrzymów trwających wytrwale na modlitwie i w radosnym dzieleniu się świadectwem wiary w Syna Bożego i przynależnością do wielkiej rodziny dzieci Karmelu nie odstraszyła nawet deszczowa pogoda. Poniżej można znaleźć rozważania, świadectwa i obejrzeć dwa krótkie filmy ze zdjęciami.
zobacz więcej »   

18.05.2014
Rodzina katolicka - pierwsze seminarium dobrego pasterza
Jak wiele, najmilsi, mówi nam fotografia rodziców stojąca na biurku papieskiego pokoju przez wszystkie lata pontyfikatu Jana Pawła II. Ta ślubna fotografia Emilii i Karola towarzyszyła mu nieustannie. Codziennie kierował na nią swoje oczy z wdzięcznością i miłością wobec rodziców.
zobacz więcej »   

27.04.2014
Św. Jan Paweł II – Apostoł Bożego Miłosierdzia
We wszystkich okolicznościach naszego życia, w chwilach radości i smutku, w nocy cierpienia i godzinie próby, spoczywa na nas słodkie Oblicze Zmartwychwstałego Pana i rozlega się Jego głos: Nie bójcie się! Ja jestem z wami! Za przykładem naszego Świętego Papieża pozwólmy przeniknąć się Jego miłosiernemu spojrzeniu, prowadzić przez Jego Słowo, uchwyćmy się Jego łagodnej dłoni Dobrego Pasterza i wyznajmy Mu całym sercem: Jezu, ufam Tobie!
zobacz więcej »   

27.04.2014
Przekazujmy iskrę miłosiernej miłości
Tę „iskrę miłosierdzia Bożego”, którą zawsze wiernie przekazywał Papież Jan Paweł II pragniemy zabrać ze sobą, aby rozpalać nią nasze serca, nasze rodzinne "ognisko", aby zanieść ją naszym drogim chorym i cierpiącym, osobom starszym i samotnym, ubogim i opuszczonym, zniewolonym nałogami, zranionym własną słabością i pozbawionym nadziei.
zobacz więcej »   

17.04.2014
Życzenia na Święta Wielkanocne A. D. 2014
Wszystkim naszym drogim parafianom i pielgrzymom życzymy głębokiego i owocnego przeżycia Triduum Paschalnego, pełnych pokoju i radości Świąt Wielkanocnych oraz obfitych łask Zmartwychwstałego Chrystusa i nieustannej opieki Naszej Oborskiej Matki - Ojcowie Karmelici.
zobacz więcej »   

« powrót  


   Klasztor karmelitów z XVII w. oraz Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach położone są 20 km od Golubia-Dobrzynia w diecezji płockiej. Jest to miejsce naznaczone szczególną obecnością Maryi w znaku łaskami słynącej figury Matki Bożej Bolesnej. zobacz więcej »


  Sobotnie Wieczerniki mają charakter spotkań modlitewno- ewangelizacyjnych. Gromadzą pielgrzymów u stóp MB Bolesnej. zobacz więcej »
 
     
 
  ©2006 Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej

  Obory 38; 87-645 Zbójno k. Rypina; tel. (0-54) 280 11 59; tel./fax (0-54) 260 62 10;
  oprzeor@obory.com.pl

  Opiekun Pielgrzymów: O. Piotr Męczyński; tel. (0-54) 280 11 59 w. 33; (0-606) 989 710;
  opiotr@obory.com.pl

 
KEbeth Studio