1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » 


23.02.2013
Jezusie, Synu Dawida, ulituj się nad nami!
Co to znaczy iść za Jezusem? To pytanie – w Roku Wiary, który przeżywamy – musi postawić sobie każdy z nas. Idziemy za Jezusem we wspólnocie Kościoła, ale nie może zabraknąć naszej osobistej decyzji, tej którą podjął Bartymeusz, gdy podszedł z wiarą do Jezusa, doświadczył Jego miłosierdzia i dołączył do grona Jego uczniów.
zobacz więcej »   

10.02.2013
Miłosierny Samarytanin
„O Panie, pragnę się cała przemienić w miłosierdzie Twoje i być żywym odbiciem Ciebie. Niech ten największy przymiot Boga, to jest niezgłębione miłosierdzie, przejdzie przez serce i duszę moją do bliźnich." (święta s. Faustyna)
zobacz więcej »   

08.01.2013
Rodzina wspólnotą pokoju
"W rodzinie rodzą się i wzrastają ludzie pokój czyniący, przyszli krzewiciele kultury życia i miłości" – uczy papież Benedykt XVI.
zobacz więcej »   

08.01.2013
Błogosławcie Pana, gwiazdy na niebie (por. Dn 3, 63)
„Gwiazda, co swoją jasnością zaćmiewa blaski słoneczne, głosi, że Bóg się narodził w człowieczym ciele na ziemi” (z hymnu na Jutrznię uroczystości Objawienia Pańskiego).
zobacz więcej »   

03.08.2012
XIII Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Karmelitańskiej w Oborach
W sobotę 14 lipca br. blisko 4 tys. pielgrzymów, czcicieli Matki Bożej Szkaplerznej z całej Polski zgromadziło się na oborskiej górze Karmel. Koncelebrowanej Mszy Świętej przewodniczył Radny Generalny Zakonu Karmelitów o. John Keating z Rzymu. Dostojnych Gości w imieniu Karmelitów i Polskiej Rodziny Szkaplerznej powitał Ojciec Prowincjał Tadeusz Popiela z Krakowa. Konferencję wprowadzającą w temat spotkania „Kościół naszym Domem” wygłosił o. Piotr Męczyński, opiekun pielgrzymów w Oborskim Sanktuarium. Temat spotkania przypominały także nowe kanony muzyczne oraz specjalnie namalowany obraz umieszczony na ołtarzu. Radosne świętowanie ku czci Maryi wypełniła modlitwa różańcowa, liczne świadectwa oraz adoracja Najświętszego Sakramentu. Wielka liczba pielgrzymów przyjęła brązowa szatę Maryi. Oprawę muzyczną spotkania przygotowały połączone zespoły "Echo Maryi", "Sursum Corda" i "Flos Carmeli", posługujące w ciągu roku na cosobotnich Wieczernikach w Oborskim Sanktuarium. Najserdeczniej dziękujemy za radość wspólnej modlitwy i bratersko-siostrzanego spotkania u stóp wsławionej łaskami Cudownej Figury Matki Bożej Bolesnej i życzymy obfitego Błogosławieństwa wszystkim pielgrzymującym pod płaszczem opieki Maryi na szczyt Bożej Chwały. Zdjęcia oraz relacja filmowa DVD
zobacz więcej »   

« powrót  


   Klasztor karmelitów z XVII w. oraz Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach położone są 20 km od Golubia-Dobrzynia w diecezji płockiej. Jest to miejsce naznaczone szczególną obecnością Maryi w znaku łaskami słynącej figury Matki Bożej Bolesnej. zobacz więcej »


  Sobotnie Wieczerniki mają charakter spotkań modlitewno- ewangelizacyjnych. Gromadzą pielgrzymów u stóp MB Bolesnej. zobacz więcej »
 
     
 
  ©2006 Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej

  Obory 38; 87-645 Zbójno k. Rypina; tel. (0-54) 280 11 59; tel./fax (0-54) 260 62 10;
  oprzeor@obory.com.pl

  Opiekun Pielgrzymów: O. Piotr Męczyński; tel. (0-54) 280 11 59 w. 33; (0-606) 989 710;
  opiotr@obory.com.pl

 
KEbeth Studio